Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Dárky k maturitě – 13 tipů, co dát za maturitu

10. 4. 2023 aktualizováno

Úspěšně složená zkouška dospělosti se musí náležitě oslavit! A to s každým, kdo během tak stresujícího období stál při maturantovi. A co takhle ho při té oslavě odměnit nějakým pěkným dárkem? Pokud nevíte, co dát za maturitu, nechte to na nás. Tento článek vám může být inspirací na dárky k maturitě, které v blažené euforii ocení každý absolvent střední školy.

Má dotyčný maturitu už dávno za sebou a slaví letos úspěch jako absolvent vysoké školy? Napsali jsme i tipy na dárky k promoci.

1. Investice do zlata

Investice do zlata - dárky k maturitě

ZlatoSnadno.cz

Tak takovýto dárek k maturitě určitě nikdo čekat nebude. Darovat určité finanční obnosy, nebo naspořit dětem určitou sumu je celkem běžná praxe. Jak ale víme, peníze rychle ztrácejí na hodnotě, a tak se vyplatí hledat něco, co jim ty peníze uchová po dlouhou dobu. A tím může být právě investice do zlata. Nedáte jim přímo peníze, ale investiční příležitost.

Slova jako peníze nebo investice jsou dnes velice často skloňovanými pojmy, kterým je potřeba rozumět, pokud se do těchto vod chcete vydávat. I vzhledem k vysoké hodnotě investice to tak nebude řešení pro každého. Pokud se ale v problematice orientujete, možná začnete nad dárky nejen k maturitě přemýšlet zcela jinak než dosud.

Kromě zlata je možné investovat také do stříbra. Zvyšování jeho hodnoty není tak markantní, ale jeho výhodou je bezpochyby to, že je oproti zlatu o poznání levnější.

2. Autokros v bugině

Autokros v bugině - dárky k maturitě

Adrop.cz

Není lepší způsob oslavy maturity než pořádným adrenalinem! Zážitkové portály nabízejí až nepřeberné množství různých aktivit, mezi nimiž bezpochyby vyberete. Nás zaujal autokros v Buggy Kart RSK. Maturant se na chvíli stane profi závodníkem a dostane možnost zakusit tu nejvíce adrenalinovou jízdu svého života. Jízda probíhá na uzavřené závodní dráze.

Jízdě předchází profesionální instruktáž, která ho seznámí s bezpečnostními pravidly i způsobem ovládání buginy. Závodník dostane kombinézu a helmu, a pak už následuje několik kol jízdy na závodním okruhu – jejich počet zvolíte při objednávce zážitku, na výběr je mezi 3 – 10 koly. Jízdu je možné absolvovat v Jihomoravském, Olomouckém či Středočeském kraji.

Podmínkou k řízení buginy je řidičský průkaz skupiny B. Pokud maturant ještě neřídí, vybírejte z jiných adrenalinových dárků. Stálicí je například bungee jumping.

3. Pohodová dovolená

Pohodová dovolená - dárky k maturitě

Blue-Style.cz

Příprava k maturitě i samotný maturitní den jsou opravdu stresujícím obdobím. Kdo si tím prošel, ten nám dá za pravdu. Po úspěšně složených zkouškách přijde obrovská úleva a uvolnění. Pomozte absolventovi nabrat zpět energii ztracenou při učení a vyjeďte spolu na dovolenou. Kam se vydáte, to je jen na vás. Vybírat můžete třeba z last minute zájezdů.

Blue Style má v nabídce pravidelně minimálně kolem 1 000 000 last minute zájezdů. Jisté tedy je, že vyberou všichni. Nechte vybrat svého středoškoláka, ale jeďte s ním. Opalujte se na pláži, pijte drinky a objevujte uličky pobřežních měst. Vydat se spolu můžete do celé řady zemí – na Kapverdy, Kypr, do Bulharska, Řecka, Španělska, Turecka i Itálie.

Rádi byste dovolenou darovali oficiální cestou, ne pouze slovně nebo vlastnoručně vyrobeným poukazem? Vybírat můžete z dárkových šeků, které zakoupíte na pobočkách CK.

4. Vědomostní desková hra

Vědomostní desková hra - dárky k maturitě

Albi.cz

Deskové hry máme natolik rádi, že jsme se jim věnovali v samostatných článcích. A rozhodli jsme se je zařadit také mezi dárky k maturitě. Tentokrát jsme vybírali z vědomostních deskovek. To proto, aby váš absolvent během prázdnin nezakrněl. Deskovky navíc utužují mezilidské vztahy, rozvíjejí znalosti i naše nejrůznější dovednosti a hlavně jsou zábavné.

Mezi vědomostními deskovkami padla volba na Mozkovnu. Vaše znalosti a dovednosti prověří 5 okruhů otázek zaměřených na logické uvažování, paměť, textové úlohy, grafické úlohy i klasické vědomostní otázky. Poskytne vám takové komplexní procvičení mozku. Absolvent by si měl hlavně odpočinout, ale jak už jsme řekli – nesmíme dovolit, aby zakrněl.

Tušíte, že by ho Mozkovna nebavila? Tak soustřeďte svou pozornost ke hrám, ze kterých si opravdu může odnést nějaké zajímavé poznatky. Navrhujeme hru Všechny divy světa.

5. Alkoholový dýchánek

Alkoholový dýchánek - dárky k maturitě

Alkohol.cz

Kdy jindy se vytasit s lahví alkoholu než teď, když už je oficiálně mezi dospělými? Třeba se rozhodnete vynechat večeři a uspořádat pohoštění doma. Tehdy se bude určitě hodit. Může si ji ale schovat i na pozdější dobu, například na oslavu prvního zaměstnání, prvního bytu, přijetí na vysokou školu nebo jakýchkoliv dalších důležitých životních milníků.

Vybrat alkohol podle toho, co mu chutná, nemusí být vzhledem k poměrně nízkému věku snadné. Možná má ale oblíbený drink, který si dává rád na oslavách. Navrhujeme třeba Tullamore Dew, irskou whisky s kořeněnou chutí hořké čokolády. Může to být ale cokoliv jiného, co vám připadá vhodné. Investujte ale do pěkné dárkové sady se sklenicemi.

Do tipů zařazujeme ještě Diplomático, a to kvůli jeho dárkovému balení. Kromě sklenice totiž ukrývá také formu na led. Jedná se o speciální chladicí formu, která alkohol nenaředí s vodou.

6. Bedna plná sladkostí

Bedna plná sladkostí - dárky k maturitě

Manboxeo.cz

Dárek za maturitu v podobě sladké odměny by měl stát za to. Určitě by to měly být dobroty, které dotyčnému chutnají a třeba mu i pomohly překonat toto náročné období. Vždyť cukry spousta z nás ve stresu vyhledává, a tak měl bezpochyby pokaždé po ruce nějakou čokoládovou tyčinku. V této bedně však najde těch lahodných sladkostí mnohem více.

Bedna je plná sladkostí, které nemusejí vždy nutně pocházet od nás. Získá možnost ochutnat britské i americké cukrovinky, které ho možná nalákají k návštěvě těchto zemí, jen aby měl možnost si je znovu dát. V bedně na něj čekají třeba čokoládové nebo kokosové sušenky, karamelový popkorn, čokoládová či karamelová pomazánka, košíčky nebo sladké preclíky.

Dobroty jsou dodávány v dřevěné bedně, kterou bude nejdříve nutné otevřít páčidlem. Existuje ale i truhla se zámkem, která je vzhledem k obsahu vhodná možná spíše pro slečny.

7. Nafukovací vak pro odpočinek

Nafukovací vak pro odpočinek - dárky k maturitě

Nejlepší-dárečky.cz

Po zkouškách by mělo následovat pořádné leháro. Pokud dotyčný odmaturoval standardně v květnu, pak ho čeká léto plné slunce a volného času. Zkrátka zasloužený odpočinek. Skvělá příležitost vyvalit se na zahradě a nechat slunce prohřívat každičkou část těla. K tomu může posloužit deka, ale ještě většího pohodlí se mu dostane na nafukovacím vaku.

Tento nafukovací vak je velice skladný, je totiž možné ho vyfouknout a srolovat. To značně usnadnilo jeho přenášení, proto si ho s sebou může vzít kamkoliv bude chtít. Dokonce ho může nést na zádech jako batoh. Může se ovšem rozhodnout ho používat i v interiéru, proto třeba zůstane v pokoji do doby, než pro něj najde reprezentativnější místo.

Předpokládáte, že se žádný odpočinek konat nebude a maturant se hned po škole vydá objevovat svět? Pořiďte mu zážitkový deník a umožněte mu krásné vzpomínky uchovat.

8. Asijské pouliční občerstvení

Asijské pouliční občerstvení - dárky k maturitě

Zážitky.cz

Oblíbenými dárky jsou slavnostní večeře. Jako dárek k maturitě ji můžete vybrat také, ale co takhle zkusit něco trochu netradičního? Co takhle asijská restaurace, ve které vám naservírují ty nejlepší asijské streetfood chuťovky? Nedáte si je sice u stánku na ulici v Thajsku, kde by byl zážitek možná autentičtější, ale třeba tím objevíte něco nového, co vám zachutná.

Jedná se o šestichodové menu složené z exotických surovin, které hrají barvami a zajímavými chutěmi. Na to jsme ostatně u Asie zvyklí. Zážitek je určený pro dvě osoby a máte celé dvě hodiny, abyste menu spořádali. Budete moci ochutnat závitky, carpaccio, vepřový bůček, kraba, curry i jeden speciální chod složený z čerstvých sezónních surovin.

Jestliže maturant asijským pokrmům nikdy nepřišel na chuť, zkuste vybrat z trochu jiného soudku. Co třeba degustace 12 vzorků té nejkvalitnější světové čokolády?

9. Čokoládové pralinky

Čokoládové pralinky - dárky k maturitě

Chocolissimo.cz

Aby toho mlsání nebylo málo, přidáváme ještě čokoládové pralinky. Říká se, že čokoláda je dobrá na nervy. Ty mohou s hledáním práce nebo rezervací ubytování na vysokoškolské koleji klidně přijít. Čokoládová bonboniéra je však zároveň skvělým způsobem gratulace k uzavření jedné životní kapitoly. Jako dárek najde své využití při každé příležitosti.

Věděli jste, že i bonboniéru můžete vybrat tak, aby udělala radost, ale zároveň byla vtipným dárkem? Třeba tyto belgické pralinky v dřevěné krabičce, jejíž plocha je současně tabulí. S ní jsou dodávány i křídy. To by bylo, abyste s takovým dárkem pro maturanta neuspěli! Když budete chtít, můžete mu tam sami napsat vzkaz nebo nějaké vtipné věnování.

Žádal od vás v žertu jako dárek za maturitu auto? Proč ne, dopřejte mu ho. Tento čokoládový brouk možná nesplní účel opravdového vozu, ale minimálně ho na dlouho pobaví.

10. Mobil nebo jiná elektronika

Mobil nebo jiná elektronika - dárky k maturitě

Alza.cz

Dárky k maturitě mohou mít i seriózní charakter. Elektronika je věc, na kterou si student střední školy těžko s víkendovými brigádami vydělá, ale v současné době je při studiu nezbytností. Začít můžeme třeba u mobilu, se kterým zachytí všechny důležité okamžiky s novými přáteli a díky kterému bude moci při dojíždění přes půl republiky poslouchat hudbu.

Další praktickou elektronikou je tablet, který se stal praktickým kompromisem nebo mobilem a notebookem. Ty nejlepší zvládají grafické programy i náročnější práci a mohou tak v nezbytně nutných případech nahradit již zmiňovaný notebook. Skvěle však poslouží i na pročítání e-knih nebo e-časopisů právě třeba ve vlaku nebo autobuse při dlouhé cestě.

Nejhodnotnějším dárkem je pravděpodobně notebook, který se stal nejlepším kámošem vysokoškoláků. Elektroniku vybírejte spolu, přeci jen je to maturant, kdo ji bude používat.

11. Šperk

Náramek nebo jiný šperk - dárky k maturitě

Klenoty Amber.cz

Šperk je nestárnoucí klasikou a své místo má i mezi dárky k maturitě. Proč? Protože pokaždé, když se na něj slečna podívá, vzpomene si, co v životě prozatím dokázala. Navíc je příjemné být obdarován i něčím jiným, než je maturitní vysvědčení, co vám zůstane třeba na celý život. Ještě větší radost udělá šperk zabalený v pečlivě uspořádané dárkové krabičce.

Nemusíte vybírat žádné honosné náhrdelníky ani prsteny s drahokamy. Stačí něco jemného, klidně náramek. Šperky se posílají v dárkové krabičce s mašličkou, ve které ho můžete rovnou předat. V procesu objednávky pak můžete požádat i o zaslání dárkové tašky, takže se po dodání šperku a před jeho předáním nebudete muset opravdu už o nic starat.

Navrhovali jsme náramek, vy ale tušíte, že ten stejně nebude nosit? Tak mrkněte třeba na náušnice. Tyto kruhy jsou ozdobené opálem. Většina šperků se vyrábí ručně.

12. Kurz kresby

Kurz kresby - dárky k maturitě

Kurzy pro radost.cz

Jedna životní kapitola je uzavřená, o osudu té další se maturant právě rozhoduje. Třeba ale během studia střední školy zjistil/-a, že má blízko k nějaké aktivitě, ve které by teď stálo za to se rozvíjet. Pro tuto příležitost existují nejrůznější kurzy, které je možné absolvovat s lektory osobně, ale i v on-line prostředí. Ty může absolvovat odkudkoliv, z domova i na dovolené.

Jako příklad jsme vybrali kurz kresby. V něm dotyčnému lektorka poradí, jak ke kreslení přistupovat v komplexním pojetí. Účastníka kurzu naučí správně stínovat, šrafovat, pracovat s tužkou a úhlem, kreslit portréty, zátiší, podle předlohy či předkreslovat. Lektorka je zkušená v oblasti malování i pořádání kurzů. Otevřené lekce je možné procházet neomezeně.

Kurzy v oblasti kreativity ale nejsou to jediné, co na webu najdete. Jednou z možností je například také kurz neverbální komunikace, která může být v životě užitečná.

13. Stodenní fitness výzva

Stodenní fitness výzva - dárky k maturitě

Balabim.cz

Pokud se absolvent chystá nastoupit v září do práce a ne na vysokou školu, pak jsou tohle pravděpodobně jeho poslední prázdniny. Jestliže splnil maturitní zkoušku v prvním termínu, pak má před sebou zhruba tři měsíce prázdnin. Během nich se ale nemusí jen válet. Naopak! Co takhle stírací plakát, pod jehož políčky se skrývají cviky na dobu hned 100 dnů?

Stodenní výzva má dotyčného namotivovat ke cvičení. Nabízí sestavu několika cviků zaměřených na různé části těla. Pod políčkem je pokaždé napsaný název cviku včetně počtu opakování. V momentě, kdy maturant cvik provedl, může si políčko setřít. Snaha o udržení linie stíraných políček ho přiměje poctivě cvičit a nevynechat ani jediný den.

Chystáte se maturitu s absolventem nakonec pořádně oslavit? K jakémukoliv dárku můžete připojit i tyto šílené brčkové brýle, které udělají atmosféru oslavy ještě bláznivější!

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.6 (62 hlasů)

Autor článku

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář