Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Dárky k narozeninám

Fotodárek – 13 tipů na dárek s vlastní fotkou

1. 11. 2023 aktualizováno

Důležitou roli mezi dárky hraje fotodárek. Spoustě předmětů můžete vlastní fotografií dodat osobitý nádech, který v obdarovaném vyvolá vzpomínku na krásný zážitek nebo milovanou osobu. Dárky s fotkou se hodí pro jakoukoliv příležitost a troufáme si tvrdit, že i pro kohokoliv. Snad kromě domácích mazlíčků. Ti se ale mohou figurovat přímo na dárku.

V tomto článku se můžete nechat inspirovat 13 tipy na fotodárky. Třeba vás některý z nich nasměruje k tomu pravému jedinečnému dárku s vlastní fotkou.

1. Dřevěný fotoobraz

Dřevěný fotoobraz - fotodárek

Hooray.cz

Chystáte se obdarovat osobu, která si potrpí na přítomnost obrazů ve svém domově? Radost jí můžete udělat celodřevěným obrazem, na kterém se navíc budou vyjímat vaše rozzářené úsměvy. Navrhujeme ho například jako dárek pro babičku, kteří si jím ozdobí obývák a budou se moci hrdě dívat na generaci, která je následuje.

Dostat fotografii na „dřevěné plátno“ pro vás nemusí být nijak složité. Stačí ji při objednávce nahrát a případně přidat také text, pokud byste o nějaký stáli. Nabízí se láskyplné věnování nebo citát. Rozměry této fotky na dřevo jsou 21 × 30 cm. O její dlouhou životnost se postará buková překližka o tloušťce 6 mm, do které je fotografie vypalována laserem.

Před vyhotovením fotodárku vám grafik zašle ukázku. S výrobou se tedy čeká na váš souhlas. A pokud byste raději decentnější provedení, můžete si objednat menší variantu fotky na dřevě.

2. Plyšák s fotkou

Plyšák s fotkou - dárky s fotkou

Empikfoto.cz

O tom, že jako dárek s fotkou se dá pořídit téměř cokoliv, svědčí tento plyšák. Ona fotografie se objeví na tričku, do kterého je oblečený. Roztomilá opička se usmívá tak, jak se bude usmívat třeba i vaše dítě nebo mladší sourozenec. Vzhledem k charakteru bychom ji totiž zařadili mezi fotodárky pro děti. Z legrace ji ale můžete darovat třeba i svému partnerovi či partnerce.

Samotná opička je vysoká 35 cm, proto počítejte s tím, že bude fotka umístěna na poměrně malém prostoru. Vyberte proto takovou, která nebude příliš detailní nebo focená z dálky. Plyšák se stane krásnou dekorací na poličce, nočním stolku nebo na polštáři. Objednání fotodárku probíhá přímo přes vytvoření vlastního projektu, výsledek tedy hned uvidíte.

Nechcete opičkou nikoho urazit a raději byste vybrali jiné zvířátko? V tom vám nic nebrání. Na výběr je hned z několika a mezi nimi například také tento sloník.

3. Fotokniha

Fotokniha - dárky s fotkou

Fotoškoda.cz

Fotokniha musí být zaručeně mezi foto dárky zastoupena. Je to pravděpodobně to první, co vás v této souvislosti napadne. A i když se snažíme vybírat originální dárky z fotek, klasika nesmí chybět. Dnes má totiž většina z nás fotky zejména v digitální podobě, u té ale nikdy nevíte, kdy vás zradí. A fotoalbum nebo fotokniha s vámi zůstanou napořád.

V tomto případě můžete i samotné zpracování fotoknihy přizpůsobit svým představám. Pokud vyberete pevnou vazbu, můžete si zvolit typ fotopapíru, jednu z dvaceti barev pro předsádku, materiál potahu pro desky i to, zda chcete na deskách okénko či nikoliv. Poté už jen stačí vybrat velikost knihy, její design, povrch a můžete začít s nahráváním fotografií.

Vaše volba však může začít už u typu vazby. Pokud máte dostatek financí, můžete vsadit na luxusní ručně šitou vazbu z kvalitní kůže. Ta slibuje eliminaci mechanického poškození.

4. Voodoo panenka s vlastním obličejem

Voodoo panenka s vlastním obličejem - dárky s fotkou

Fotodeky.cz

Voodoo panenky máme spojené převážně s využíváním v černé magii, kdy měly ublížit osobě, jejíž podobiznu ztvárňovaly. Víte ale, že jejich účel byl původně pozitivní? Šamani měli skrze ni danou osobu léčit, ne zraňovat. Pokud neumíte kouzlit, pravděpodobně bude účel tohoto Voodoo Einsteina čistě dekorativní a zábavný.

Vzhled Einsteina panáček kopíruje ve všem kromě obličeje. Tam se objeví osoba podle vámi nahrané fotografie. Tu nahráváte do editoru během objednávky. Díky poměrně velkým rozměrům, které činí 27 × 38 cm, lze panáčka využívat i jako polštář. Vnější strana je vyrobená z polyesteru a na dotek je tak opravdu příjemný. Potištěný je z obou stran.

Postava Einsteina bezesporu pobaví, ale na výběr máte i z dalších. Co třeba Eskymák? A aby toho nebylo málo, většina postaviček je dostupná ve dvou velikostech.

5. Nástěnné hodiny s fotografií

Nástěnné hodiny s fotografií - fotodárek

Hooray.cz

Dárky s fotografií nemusí jen zkrášlovat byt, ale mohou také plnit praktickou funkci. Tak je tomu například u těchto nástěnných hodin. Jsou zajímavé nejen tím, že na ně můžete nechat vyrýt fotografii, ale také použitým materiálem. Tím se v tomto případě stalo dřevo. Kromě fotky k nim můžete přidat rovněž i libovolný text, například věnování.

Hodiny jsou vyrobené z buku. V horní části jsou ručičkové hodiny, v nich je případně vepsán text a ve spodní části je vymezený prostor pro vámi zvolenou fotografii. Věříme, že z tohoto dárku budou mít radost zejména rodiče nebo prarodiče. Po odeslání objednávky získáte do mailové schránky náhled. Výroba začne až po vašem schválení.

Tyto nástěnné hodiny jsou zajímavé tak, jak jsou, ale přece jen o něco nápaditější variantou jsou tyto s číslicemi v srdíčku. Příval lásky je zaručený.

6. Hrnek s fotkou

Hrnek s fotkou - dárky s fotkou

Empikfoto.cz

Mezi nejoblíbenější dárky s fotkou nesmíme zapomenout zařadit fotohrnek. Drobná praktická věc, která udělá z ničím nezajímavé činnosti příjemnou chvíli. A proč by ne? Obohatit o fotografii předmět denní potřeby se zdá jako dobrý nápad. Krásná momentka zůstane obdarovanému na očích a každý den se z ní bude moci těšit.

Sami si určíte, zda fotografii vložíte na klasický hrnek, latté či kouzelný hrnek nebo hrníček se lžičkou. Zvolit si můžete také jeho objem a barvu. Poté přejdete k samotnému projektu, během kterého nahrajete danou fotografii. Počítejte s tím, že výroba hrnku pár dnů potrvá. Pokud ho tedy máte ke konkrétnímu datu, vytvořte objednávku včas.

V tomto případě se fotka rozprostře přes celý hrnek, vybrat můžete ale i jinou šablonu. Například tento má typický vánoční motiv, který lze doplnit až o tři fotografie.

7. Deka s fotkou

Deka s fotkou - dárky s fotkou

Fotodeky.cz

Fotodárky doplňujeme o další praktický výrobek. Tentokrát je jím deka z fotek, která zahřeje i potěší. Je vyrobená z lehkého fleecu o gramáži 190 g/m. Konkrétně tato šablona umožňuje vložení nepřeberného množství fotografií, můžete tedy vytvořit krásnou koláž. Pokud o to budete stát, můžete k fotkám také něco připsat a vše dovršit přidáním některého z motivů.

Natištěné fotografie se vyznačují vysokou odolností, deku lze prát na 40°. Obdarovaný ji může využívat i jako přehoz přes postel. Velikost deky činí 140×200 cm. Aby vám z ní nevznikla směsice náhodných obrázků, navrhujeme vybírat fotky v jednom stylu či tématu. Ten, kdo deku dostane, alespoň uvidí, že jste si při výběru dali záležet.

Pokud deku vybíráte jako dárek v zimním mrazivém období, možná potěší spíše její beránkové provedení. Netradiční design pak slibují tyto barevné rámečky.

8. Puzzle z fotky

Puzzle z fotky - fotodárek

Hooray.cz

Aby byl náš seznam pestrý, rozhodli jsme se zařadit mezi fotodárky puzzle. Konkrétně dřevěné puzzle s vlastní fotkou. Je velice pravděpodobné, že takový dárek udělá dvojnásobnou radost. Nejdříve po rozbalení a poté po složení, kdy se obdarovaný dozví, jaký motiv puzzle ukrývají. Jejich dřevěný charakter zajistí dlouhou životnost.

Tyto puzzle mají 60 dílků a jejich rozměr činí 50 × 30 cm. Součástí balení je také deska a rámeček, které umožní pozdější využití dárku jakožto fotoobrazu. Už jsme zmínili kvalitní dřevěné provedení puzzlí, ale dlouhého trvání bude mít také samotná fotografie. Ta se totiž vyryje laserem, takže ze dřeva nevybledne ani po letech.

Dřevěné dárky mají něco do sebe, ale nemusí je ocenit každý. Pokud byste trvali na klasických puzzlích, pak doporučujeme například tyto složené z více fotografií.

9. Tričko s fotkou

Tričko s fotkou - dárky s fotkou

Empikfoto.cz

V našem výběru nesmí chybět ani dárek pro muže s fotkou. Jak víme, pánové jsou praktičtí a nejvíce ocení právě i takové dárky. A tím oblečení bezesporu je. My jsme se rozhodli pro tričko s vlastní fotkou, kterým bude hrdě hlásat například to, komu patří jeho srdce. A pokud se rozhodnete pro obrázek nejbližších, věříme, že i ryze pragmatický muž trochu pookřeje.

Poté, co vyberete velikost a barvu trička, můžete se pustit do samotného vytvoření projektu. Na výběr jsou dvě základní barvy – černá a bílá. Fotografie je ale čistě na vaší fantazii. Ta navíc nebude na tričku jen klasickým potiskem, ale bude umístěna do rámečku, který připomíná fotografii vyjetou z moderního fotoaparátu.

A když už jsme u těch šablon, i zde si pochopitelně můžete vybírat mezi mnoha dalšími motivy. Nebo zůstat u čistého potisku.

10. Kalendář z vlastních fotografií

Kalendář z vlastních fotografií - fotodárek

Fotoškoda.cz

Kalendáře jsou ideální vánoční dárky s fotkou. Můžete je jako manželé s dětmi nafotit pro obě strany rodiny a máte vyřešený dárek pod stromeček. Naprosto dokonalé by bylo mít takový dárek promyšlený již na začátku roku a fotit tematicky k danému období. Ale jsme si jistí, že obdarované moc potěší i běžné fotografie. Hlavní je, že na nich budete vy.

Během objednávky kalendáře dostanete na výběr, zda má být orientován na výšku nebo na šířku, zvolit si ale můžete i klasický stolní kalendář. Poté přijde na řadu výběr z pěti velikostí. Rozhodnout si také můžete o tom, zda chcete matný či lesklý povrch. Potěší i možnost volby mezi bílou a černou vazbou a měsíc, kterým by měl kalendář začínat.

Pokud máte vybraných několik fotek, ale kalendář vám nepřipadá jako zajímavý nápad, můžete je nechat zvěčnit také v podobě fotokoláže.

11. Polštář s fotografiemi

Polštář s fotografiemi - dárky s fotkou

Fotodeky.cz

Mezi dekami, tričky a fotoknihami také často narazíte na polštářky s vlastními fotografiemi. Polštáře obecně hrají důležitou roli při vybírání dekorací do obývacího pokoje. Jestliže chcete nechat zhmotnit nějakou vzpomínku, poslouží skvěle. Daná osoba ji bude mít stále na očích a ještě přispěje k jejímu/jeho pohodlí během sledování filmu nebo při čtení knihy.

Tento polštářek je velký 40 × 40 cm a vložit na něj můžete celkem čtyři fotografie. Jedna z nich je hlavní, další tři ji doplňují. Potištěný potah je otěruvzdorný a lze jej sejmout. Základní náplní je duté vlákno, můžete si ale připlatit za kombinaci s citronovou trávou, levandulí, heřmánkem či jasmínem. Na výrobu byl použit také polyester.

Zdají se vám čtyři fotografie málo? Pokud jich máte více než dost, vyberte fotopolštář ze 13 fotek. Zbytek vlastností včetně procesu objednání je stejný.

12. Podložka pod myš s vlastní fotkou

Podložka pod myš s vlastní fotkou - dárky s fotkou

Belabel.cz

Okruh zaměstnání, která z jakéhokoliv důvodu využívají při své práci počítač, se čím dál tím více rozšiřuje. Nevyhýbá se tomu ani osoba, které se chystáte pořídit fotodárek? Udělejte jí radost podložkou pod myš s vlastní fotografií. Její pracovní koutek se tak stane o něco příjemnějším místem, které ji přiměje myslet na milovanou osobu. Nebo třeba domácího mazlíčka.

Tato podložka má všechny vlastnosti klasických podložek, obdélníkovým tvarem počínaje a pogumovanou spodní částí konče. Můžete si rozhodnout o barvě podložky a pochopitelně také o vložené fotografii. Během objednávky vám web nabídne také netradiční tvary v podobě srdíčka či kruhu. Přikrášlit ji můžete libovolným textem nebo obrázkem.

Stejná tvarem, ale rozhodně ne účelem je rohožka před dveře. Také na ni si můžete nechat vložit fotografii dle svého výběru. Veselé obličeje tak budou danou osobu vítat hned u dveří.

13. Magnetka s fotkou

Magnetka s fotkou - fotodárek

Fotoškoda.cz

Hledáte ke svému dárku opravdu už jen nějakou drobnost? Ideálním řešením je tento magnet. Možná už ale tušíte, že nejde o jen tak ledajaký magnet. I ten totiž můžete ozdobit fotografií dle svého výběru. Nemusíte na ní být jen vy, ale může sloužit například jako vzpomínka na společnou cestu nebo jiný výjimečný moment.

Na výběr je z několika velikostí, přičemž nejmenší magnet měří 9 × 13 cm a ten největší 30 × 45 cm. Magnety jsou ohebné a zároveň odolné. Můžete si také vybrat, zda chcete fotografii vložit na výšku či na šířku. Pokud se rozhodnete pro magnety malých rozměrů, nezapomeňte tomu také přizpůsobit volbu fotografie. I na menší ploše by mělo být poznat, co na ní je.

Magnetky jsou typickou ozdobou lednice. Jejich zpracování ale může být netradiční, například jako u tohoto magnetu s akrylátovým sklem.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (10 hlasů)

Autor článku

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář