Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Dárky pro ženy

Dárky k MDŽ – Tipy na dárky a přání k MDŽ

6. 3. 2024 aktualizováno

Rok utekl jako voda a vy si opět lámete hlavu s tím, kdy je den žen. Na rozdíl ode Dne matek se nejedná o pohyblivý svátek, naopak – mezinárodní den žen má pevné datum, které každoročně připadá na 8. březen. Pokud sháníte dárky k MDŽ, jste tady správně.

Ještě více inspirace naleznete v dalších článcích zaměřených na dárky pro ženy.

1. Pobyt v lázeňském trojúhelníku

Pobyt v lázeňském trojúhelníku - dárky k mdž

Travelking.cz

Relaxační pobyt nesmí mezi dárky k MDŽ chybět. Proto jsme ho umístili do čela našich tipů, domníváme se totiž, že jím ženě uděláte velkou radost. Obzvlášť, pokud jej zakoupíte pro dvě osoby a necháte ji, aby se sama rozhodla, s kým ho uskuteční. Možná vás vezme s sebou a užijete si společně příjemný wellness pobyt v lázeňském trojúhelníku na západě Čech.

Proč jsme vybrali zrovna lázeňský trojúhelník? Důvodem není jen to, že by tato část Česka potřebovala ekonomicky podpořit. Další motivací je fakt, že je zapsán na seznamu UNESCO. Jako příklad za všechny navrhujeme pobyt v Karlových Varech, kde si užije bazén, wellness i nejrůznější procedury. Centrum lázeňského města je vzdálené zhruba jen 1,5 km od hotelu.

2. Dárková kosmetická sada

Dárková kosmetická sada - dárky k mdž

Alza.cz

Copak by to bylo za tipy na MDŽ dárky, kdybychom nezařadili žádnou zkrášlovací sadu? Klidně se s vámi vsadíme, že v zásobě nějaký tělový krém nebo peeling má. Dárkovou sadou jí odpadne budoucí investice, která by stejně přišla. Doporučujeme zvolit takovou kosmetiku, na kterou je zvyklá. Pokud je to pro vás risk, vyřešte to dárkovým poukazem.

Jako příklad uvádíme kosmetickou sadu od značky, za kterou se můžeme zaručit. Purity Vision je značka české přírodní kosmetiky, která je na trhu již od roku 2008. V sadě je obsažen kávový peeling, růžová voda a bambucké máslo. Všechny tyto produkty si zakládají na precizním složení, příjemné vůni, ale hlavně – na efektivních výsledcích.

3. Náramek s věnováním

Náramek s věnováním - dárky k mdž

Albi.cz

Dárek k MDŽ v podobě luxusního šperku jsme protentokrát nechali stranou. Pokud ale hledáte nějakou drobnost ke květině nebo bonboniéře, může se nějaký skromný náramek setkat s úspěchem. Nezáleží přitom až tolik na tom, kdo ho ženě dá – zda to bude dcera, kamarádka, přítel nebo bratr. V tomto případě je dostupných několik motivů.

Roztomilý dárkový náramek od Albi je dodávaný s kartičkou s věnováním. Věnování se liší podle toho, jaký motiv vyberete. Na výběr jsou motivy Děkuji, Maminka, Nejlepší kamarádka a Štěstí. Kartička je vždy růžová a doplněná o motivy květin. Vzhledem k dárkovému charakteru náramku samotného nebudete muset řešit žádné další balení.

4. Dárková truhla s Proseccem

Dárková truhla s Proseccem - dárky k mdž

Adrop.cz

Toužíte po tom obdarovat výjimečnou ženu něčím výjimečným? Přesně z tohoto důvodu zařazujeme mezi naše tipy na dárky k MDŽ dárkovou truhlu plnou dobrot. Možná nepůjde ve všech případech o zdravé mlsání, ale radost je zaručena. Obzvlášť, když se jedná o dárkovou truhlu dodávanou s pilkou. S její pomocí se dostane přes zámek umístěný na truhle.

Tato zážitková truhla plná dobrot je vyráběná ze dřeva. Zajímavostí je, že číselný zámek, přes který se dáma musí dostat, má tvar kabelky. A co se k ní po zdolání zámku dostane? Je to hned sedm lahodných dobrůtek. Jedná se o pralinky, kachní terinu, sušenky s mandlemi, sýrové sušenky, džem, lískové ořechy v čokoládě a italské šumivé víno.

5. Daruj hvězdu

Daruj hvězdu - dárky k mdž

Nejlepší-dárečky.cz

Originální dárky k MDŽ i jiným příležitostem jsou vždy důležitou součástí našich tipů. Pravdou je, že pojmenování hvězdy si získalo takovou oblibu, že už jej možná jen stěží můžete nazývat vyloženě originálním dárkem. Ale stále má v sobě své kouzlo, které ženě bezpochyby vykouzlí úsměv na tváři. Je to zkrátka taková milá pozornost.

A jak to celé funguje? Dárkový balíček Daruj hvězdu jednoduše zakoupíte na českém e-shopu. Dostanete k němu unikátní kód, který je nezbytný pro registraci jména. Jméno, kterým se rozhodnete oslovovat svoji (její) hvězdu, zaregistruje Britská knihovna. Po registraci žena do několika dnů obdrží certifikát se svým jménem a se jménem hvězdy.

6. Čokoládová klasika

Čokoládová klasika - dárky k mdž

Chocolissimo.cz

Ačkoliv se snažíme být v našich tipech na MDŽ dárky sebevíc originální, jedno musíme uznat: bez bonboniéry by to asi nešlo. Ale když už se pro její pořízení rozhodnete, vybírejte tak, aby z ní měla žena upřímnou radost. I kdyby to znamenalo, že si za ni připlatíte. Mezinárodní den žen je přeci jenom jednou ročně, tak ho spolu oslavte.

Postcard Maxi Red je název pro bonboniéru, ve které se skrývá hned 30 ručně vyrobených čokolád. Ty budou mít různé podoby, tvary i příchutě. Všech třicet ňamin je zabaleno do krabičky, která je na víku ozdobena fotografií. Tu samozřejmě vyberete během objednávky vy. Respektive nahrajte takovou fotografii, která u ženy způsobí úsměv na tváři.

7. Dárková kytice

Dárková kytice - dárky k mdž

Fleurop.cz

Je zapotřebí k dalšímu tipu na dárek k MDŽ něco dodávat? Kytice je zkrátka klasika, se kterou jsme možná měli náš seznam začít. Radost ženě uděláte už v momentě, kdy vás uvidí přicházet ode dveří s kyticí. Možná ale nejste v situaci, kdy byste mohli květinu předat osobně. Naštěstí existují služby, které nádhernou kytici dovezou za vás.

Na výběr je z mnoha a mnoha kytic, které můžete vybírat podle typu, příležitosti i druhu květiny. Služba samozřejmě počítá s blížícím se MDŽ, proto i pro tuto příležitost připravila snadnější vyhledávání. Květiny se rozvážejí po České republice, ale i do zahraničí. Květina nazvaná Pohádkově krásná je složená z růží, hyacintů, eukalyptu a dalších rostlin.

8. Kosmetický zážitek

Kosmetický zážitek - dárky k mdž

Slevomat.cz

Pokud si netroufnete na výběr kosmetiky, přenechte tento úkon odborníkům, kteří podle typu pleti poznají, co by ženě sedělo. Aby mohla toto sezení absolvovat, budete ji muset obdarovat zážitkem v podobě kosmetického ošetření. Protože zážitek kupujete jako voucher, přenecháváte jí volnost v tom, kdy se rozhodne toto relaxační sezení absolvovat.

Zážitek v podobě kosmetického ošetření pleti zahrnuje také masáž obličeje a aplikaci detoxikační masky. Šikovný pracovník nebo pracovnice se postará o šetrné odlíčení obličeje a odmaštění pleti. Kromě individuální péče získá žena také spoustu rad, které se týkají péče o její pleť. Celková délka procedury se pohybuje mezi 35 a 45 minutami.

9. Dárková truhla plná vůní

Dárková truhla plná vůní - dárky k mdž

Manboxeo.cz

Když už máte jedlé i líbivé dárky k MDŽ, tak přichází v úvahu ještě jedny. A to jsou voňavé dárky. Spousta žen si totiž potrpí na přítomnost svíček či vonných tyčinek u sebe doma, v kanceláři nebo třeba ve své ordinaci. Pro takovou ženu může být truhla plná vůní jako dárek k MDŽ to nejlepší. Umožněte jí, aby si vytvořila příjemnou atmosféru kdekoliv to potřebuje.

Po otevření bedny se k ženě dostane devět voňavých dárků. Jedná se o svíčky, difuzéry i osvěžovač. Samozřejmostí jsou různé vůně – jasmín, vanilka, lesní plody, levandule a podobně. Přibalen bude také osobní vzkaz, který znamená dvojnásobnou radost. Vůně jsou opravdu vložené do truhly, na které musí nejdříve přepilovat číselný zámek.

10. Mezinárodní den žen

Proč je MDŽ 8. března?

Než si řekneme, proč je MDŽ 8. března, je důležité si také položit otázku, jak vznikl tento svátek. Vychází z hnutí za práva žen a jeho primárním cílem bylo upozornit na problémy týkající se rovnoprávnosti, násilí i absence volebního práva žen.

Datum 8. března vychází z událostí roku 1917, kdy došlo k velké demonstraci žen. Nepokoje tehdy sklidily své ovoce a ženám bylo uznáno volební právo. Za oficiální počátek oslav 8. března je však považován až rok 1975, kdy jej uznala Organizace spojených národů.

Jak oslavit MDŽ?

Pravdou je, že u nás Mezinárodní den žen není tak populární jako třeba Den matek. Stále se ovšem najdou muži, kteří své ženě, matce i babičce dají rádi najevo, že by se slavit měl. Tak jak oslavit MDŽ, když nechcete jen přijít s květinou a pusou jako další desítky mužů?

Zkuste se zamyslet nad otázkou, co by opravdu chtěla. Možná jí bude stačit, když bude mít jen trochu času pro sebe. Odvezte ji na masáž, mezitím doma ukliďte, uvařte na další den, udělejte nákup… Zkrátka jí ulevte od každodenních úkonů, které ji unavují.

Pokud toto čtete jako partner/-ka, pak by měl být samozřejmostí i čas pro vás dva. Takže na večer nezapomeňte vybrat vkusnou restauraci nebo třeba divadelní představení.

Co se dává k MDŽ?

Jak oslavit MDŽ už víme, co se ale k tomuto svátku dává? Pokud nevyberete z našich tipů výše, můžete vsadit i na klasiku. Tou jsou pochopitelně myšleny květiny, bonboniéra nebo láhev jejího oblíbeného alkoholu. Skromnou ženu potěší každá maličkost. A pokud se s klasikou nespokojíte vy, přidejte ke květinám láskyplné přání k MDŽ.

Přání k MDŽ

Pokud se vám nedaří vymyslet žádné vlastní přání, které by se rýmovalo nebo jen perfektně vystihovalo vaše pocity, nezoufejte. Internet je plný přání k MDŽ.

Žena je jako květina, silná a křehká zároveň. Umí rozzářit úsměv na rtech i poškrábat svými trny. Když ji zahrneš láskou a péčí, rozkvete ti nádhernými květy, když na ni zapomeneš, uschne. Přeji ti krásný Den žen, ať dál kveteš a záříš tak jako dnes.

Ale jde to i jednoduše:

Přeji ti krásný Den žen, ať splní se každý tvůj sen.

Další inspiraci na přání k MDŽ můžete načerpat třeba zde.

Dárky k mdž - tipy na dárek k mdž

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (30 hlasů)

Autor článku

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář