Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Dárky pro děti

Pán prstenů dárky – 13 tipů pro děti i dospělé

20. 1. 2024 aktualizováno

Fantasy příběhy známé jako Pán prstenů vznikaly v první polovině 20. století. Jeden prsten ale vládne všem i o desítky let později. Pokud znáte fanouška, který by rád navštívil odpovídající filmové lokace, ale momentálně to není možné, dopřejte mu jiné Pán prstenů dárky. Několik zajímavých tipů jsme pro vás sepsali v tomto článku.

Ačkoliv je článek koncipován jako tipy na dárky pro děti, naleznete v něm i spoustu dárků, které jsou vhodné pro teenagery, dospělé nebo dokonce pro rodiny.

Pán prstenů dárky - úvod DV

1. Pán prstenů prsten

Pán prstenů prsten - pán prstenů

Imago.cz

Co jiného by mělo být v čele našeho výběru než ten zcela nejzásadnější artefakt, tedy Pán prstenů prsten? S trochou nadsázky bychom mohli říci, že fanouškování neberete vážně, pokud vám doma chybí. Anebo někomu jinému, pro koho Pán prstenů dárky vybíráte. Jedná se o jeden z nejvyhledávanějších a nejprodávanějších dárků pro milovníky LotR (= Lord of the Rings).

„Model“ prstýnku, který jsme pro ukázku vybrali, je vyrobený ze 100% wolframové oceli. Vybraný materiál je velice tvrdý, ale také velice křehký. Doporučuje se tedy dbát zvýšené opatrnosti při jeho nošení. Je dostupný v několika velikostech, aby padl každému fanouškovi. Naprostou samozřejmostí je ozdoba v podobě vygravírovaného nápisu po obvodu.

Pokud máte na dárek dostatečnou finanční rezervu, můžete vybrat oficiálně licencovaný produkt vyrobený z pozlaceného stříbra. Je dodávaný i s řetízkem z nerezové oceli.

2. Pán prstenů merch

Pán prstenů merch - pán prstenů

Emp-shop.cz

Stejně jako prsten je i merch Pána prstenů jasnou volbou. Nezáleží na tom, zda vyberete tričko, mikinu, bundu nebo třeba boty. Záleží jen na tom, aby tento kus oblečení nesl nějakou symboliku s tímto fantasy světem. Nejčastěji se objevuje strom Gondoru, elfský list, nápis Middle Earth (Středozem) či motivy, které jsou spojeny s hlavními hrdiny příběhů.

Vybrali jsme jeden z nejoblíbenějších kousků, zimní bundu se stromem Gondoru. Je vyrobená z bavlny a polyesteru. Disponuje kapsami a díky kapuci zahřeje i hlavu. Kapuce je odnímatelná. Je v tmavých barvách kombinujících modrou a hnědou. Nejvíce ale potěší svými detaily, například filmovými motivy na jezdci nebo nenápadným stromem na rukávech.

3. Knižní série

Knižní trilogie - pán prstenů

Knihy Dobrovský.cz

Pokud vybíráte Pán prstenů dárky pro opravdového fanouška, s největší pravděpodobností budete mít co do činění s někým, kdo už knihy četl. Možná ale ne. Možná vybíráte pro někoho, kdo si zamiloval filmová zpracování a knihy ještě nečetl. Pak je takový dárek zcela na místě. Neměli bychom přeci zapomínat, že filmy vycházejí právě teprve z knih.

Se světem Středozemě jsou nejčastěji spojovány tři díly – Společenstvo prstenu, Dvě věže a Návrat krále. Autorem knih je John Ronald Reuel Tolkien (známější jen jako J.R.R. Tolkien) a původní vydání bylo psáno v anglickém jazyce. Samozřejmostí je ale český překlad všech knih. Ty jsou stále dostupné v knihkupectvích. Dnes vznikají i jako audioknihy.

4. Plakát Středozemě

Plakát Středozemě - pán prstenů

Posters.cz

Možná nemáte rádi, když vstoupíte do pokoje svých dětí, a všude se válejí hračky. Uklízet se jim nechce, a tak jen naštvaně překračujete všemožné hračky, u těch větších jsou to pak herní konzole nebo třeba oblečení. Pořízení plakátu tento problém eliminuje. Schová se na zdi a ještě jim poskytne pěknou ozdobu, která symbolizuje jejich oblíbený fantasy svět.

Plakátů je mnoho a mnoho, nejoblíbenější jsou ovšem takové, které představují mapu Středozemě. Proto je dobré hledat takové, které se od zbytku alespoň trochu odlišují – třeba velikostí. Jako příklad uvádíme XXL plakát o rozměru 80 × 120 cm. Fanoušci ho milují pro kvalitní a detailní tisk. 3D náhled na zdi vám dá představu, jak bude v pokojíku vypadat.

5. Sběratelská figurka Frodo

Sběratelská figurka Frodo - pán prstenů

Alza.cz

Sběratelské figurky jsou dárky, které udělají radost dětem i dospělým. Vzhledem k vyšší pořizovací ceně některých z nich ovšem nemusejí být vhodné jako dárek pro dítě. Pokud jim zakážete si s nimi hrát, nemá smysl jim je kupovat. Pokud ale hledáte třeba dárek pro puberťáka, kterého sběratelská figurka na poličku neurazí, pak poslouží skvěle.

Výběr je samozřejmě z mnoha figurek, které reprezentují hlavní hrdiny. Může to být například Frodo ve velikosti 14 cm. Stojí na podstavci a jeho tvář je nesmírně podobná tváři herce, který Froda ztvárnil ve filmu. Vždyť zde byl kladen důraz na detail. Socha je vyrobená z materiálu polystone. Ten vyniká např. svou odolností vůči vysokým teplotám.

6. Náhrdelník Arwen

Náhrdelník Arwen - pán prstenů

Imago.cz

Pamatujete si na scénu, ve které Arwen daruje svůj náhrdelník Aragornovi, který byl její největší láskou, pro kterou byla schopna vzdát se nesmrtelnosti? Pokud nevíte vy, můžete se spolehnout, že fanoušek bude vědět. Je to nezapomenutelná a dojemná scéna, která dokazuje Arweninu oddanost k Aragornovi. Náhrdelník Večernice ho měl navíc chránit před smrtí.

Tento náhrdelník je věrnou, a dokonce oficiálně licencovanou filmovou replikou. Pochází z dílny firmy Noble Collection, která se specializuje na výrobu filmových replik. Pro ještě větší atraktivitu je zdobený krystaly Swarovski. Je také postříbřený. Velký je zhruba 5 cm. Dodávaný je i s postříbřeným řetízkem a oba budou uschované v plátěném pytlíčku.

7. Socha Gluma pro fajnšmekry

Socha Gluma pro fajnšmekry - pán prstenů

Emp-shop.cz

Pán prstenů dárky nejsou kategorií, která by měla zajímat pouze děti. Obzvláště v některých případech se jedná o velice hodnotné předměty, které mají spíše sběratelský význam a jako hračka příliš neposlouží. Další z našich tipů proto míří spíše za dospělými fanoušky, pokud pro některého z nich hledáte vhodný dárek. Jedná se o kvalitní bustu Gluma.

Co je na této soše tak významného? Každého ohromí svými precizními detaily, které dokonale vystihují emoce, které Glum prožíval v momentě získání prstenu. Naprosto fascinující prací je jeho vyzáblé tělo. Socha je ručně malovaná, vysoká zhruba 39 cm a váží 2 kg. Je vyrobená z polyresinu. Tento materiál odolává mechanickému poškození.

8. Desková hra Putování po Středozemi

Desková hra Putování po Středozemi - pán prstenů

Albi.cz

Hledáte dárek pro fanouška od 14 let? Dítě v tomto věku by kromě cool oblečení mohla potěšit také desková hra. Pokud jsou i jeho kamarádi zamilovaní do těchto dobrodružných příběhů, pak se nemusíte bát, že by se během přespávaček věnovali nějaké nevhodné aktivitě. Ochutnávky cigaret a alkoholu vymění za deskovou hru Putování po Středozemi.

Jedná se o kooperativní deskovou hru, která je vhodná až pro pět hráčů. Lze ji ovšem hrát i jako sólo variantu. Hra spočívá v hrdinském boji proti nejrůznějším nepřátelům, prozkoumávání rozsáhlého území a vylepšování dovedností. Hra předpokládá využívání mobilní aplikace, která je k dispozici zcela bezplatně. Ta přidává do hry další funkce.

9. LP s filmovou hudbou

LP s filmovou hudbou - pán prstenů

Imago.cz

Mezi Pán prstenů dárky je zapotřebí začlenit i něco, co s tímto fantasy světem ve filmovém zpracování úzce souvisí. Je to filmová hudba, která se těší tak velké oblibě, že se pořádají koncerty zaměření pouze na ni. Jedná se o velkolepá vystoupení celých orchestrů, která se konají po celém světě. Česká republika samozřejmě není výjimkou a lze je navštívit i u nás.

Náš tip na dárek tentokrát směřuje ke dvěma deskám, které se rozehrají právě hudbou z filmů Pán prstenů a Hobit. Hudba souvisí hned s pěti filmovými zpracováními. Nejde ale o jen tak ledajaké nahrávky – postaral se o ně Pražský filharmonický orchestr. Na deskách je 21 skladeb v různé délce. Skvělé jako dárek pro věrného odrostlého fanouška.

10. Lampička Pán prstenů

Lampička Pán prstenů - pán prstenů

Knihy Dobrovský.cz

Opět se vracíme k dárkům, které jsou svým charakterem vhodné i pro menší fanoušky Lord of the Rings. V tomto případě se jedná o doplněk do pokojíku. V normálním případě bychom řekli, že bude dělat ozdobu, protože se ale jedná o Gluma, mohl by s námi leckdo v tomto tvrzení nesouhlasit. Jedno je ale jisté – jedná se o dárek, který má i praktickou funkci.

Děti a praktické dárky nejdou dohromady, říkáte si? Nebojte, Gluma si zamilují! Je ale zapotřebí upozornit na to, že se netváří zrovna přátelsky, proto tedy nejdříve dobře zvažte, jak je na tom vaše dítě s odvahou. Lampička je vysoká zhruba 10 cm a jedná se o oficiálně licencovaný produkt. K napájení slouží AA baterie, které nejsou součástí balení.

Glum nebyl oblíbenou postavou vašich dětí? Pokud byste se chtěli vydat spíše cestou kladných postav, sáhněte po lampičce s Frodem. Vlastnosti jsou u obou lampiček stejné.

11. Praktická dárková sada

Praktická dárková sada - pán prstenů

Emp-shop.cz

Tato dárková sada je vhodná pro školáka, vysokoškolského studenta i pracujícího fanouška Lord of the Rings. Vzhledem k tomu, že se jedná o dárkovou sadu, je dodávána v šikovné krabičce. Nemusíte tedy balit každý z předmětů zvlášť. Pojďme si ale nyní již odkrýt její obsah. Součástí je sklenička, zápisník a placka. Vše pochopitelně s motivy LotR.

Motivy skleničky a zápisníku se shodují – jsou ozdobené nápisem, který se nachází i na prstenu. Uprostřed nápisu je pak název knižní trilogie. Okraj skleničky je rovněž lemován tímto nápisem. Z její druhé strany se nachází motiv Prancing Pony, který odkazuje na hostinec. Pokud bychom se zaměřili na placku, zjistíme, že má podobu prstenu.

12. Middle-Earth: Shadow of War pro Xbox

Middle-Earth Shadow of War pro Xbox - pán prstenů

Alza.cz

Nezapomínejme na to, že je Pán prstenů oblíbený napříč generacemi. Proto by měli naše tipy na Pán prstenů dárky obsahovat i takové předměty, které osloví třeba i puberťáky. A málokterý teenager dnes nehrál hry na počítači nebo konzolích. Možná má dokonce jednu doma. Proto se nám jako zajímavý tip jeví právě hra pro herní konzoli Xbox.

Middle-Earth: Shadow of War je akční hra plná strategie, která je pokračováním předchozí hry Middle-Earth: Shadow of Mordor. Slibuje špičkové grafické zpracování, rozmanité možnosti bojů, návrat starých nepřátel a objevení nových nepřátel. Vaše rozhodnutí ovlivňují to, co se bude ve hře dále dít. Přidány jsou postavy s vlastními příběhy.

13. Zážitkový zájezd na Nový Zéland

Zážitkový zájezd na Nový Zéland - pán prstenů

Rady na cestu.cz

Jako alternativu ke všem ostatním dárkům jsme si nechali něco, co potěší i osoby, které Pána prstenů nikdy neviděli. Pokud je to ve vašich finančních možnostech, můžete zvážit pořízení zážitkového zájezdu na Nový Zéland. Proč na Nový Zéland? Právě zde se přeci toto filmové dobrodružství natáčelo. Jako kulisy posloužily mnohé přírodní scenérie tohoto ostrova.

Jako nejvhodnější se pro fanouška jeví takový zájezd, který by měl přímo na programu návštěvu míst spojených s LotR. Pokud ale žádný v nabídce nenajdete, zeptejte se oslavence, jestli by se na Zéland nechtěl podívat jen tak. Vycestovat ale můžete i na vlastní pěst, udělat si program šitý na míru a navštívit tato a další místa, kdy vám to zrovna vyhovuje.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (54 hlasů)

Autor článku

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář