Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Dárky pro milovníky koček – 12 tipů na dárky s kočkou

27. 10. 2023 aktualizováno

Kočky. Fascinující stvoření, jejichž chování nám ne vždy dává smysl. Opravdu si musí lehnout právě na tu knihu, kterou si zrovna čteme? Opravdu musí chodit po okraji plné vany a riskovat, že spadnou do vody, i když ji nemají rády? Někdo je schopný tyto podivíny ustát, někdo ne. My se v tomto článku zaměříme na dárky pro kočkomily. Připravili jsme pro ně 12 tipů na dárky pro milovníky koček.

1. Náušnice z chirurgické oceli ve tvaru kočky

Třpytivý dárek pro kočkomila

Náušnice z chirurgické oceli ve tvaru kočky - dárky pro milovníky koček

Kočičí paní.cz

Pokud začnete hledat dárky s kočkou, pravděpodobně narazíte na nejeden šperk. Jeden takový jsme si pro vás vybrali i my. Jedná se o náušnice z chirurgické ocelimotivem sedící kočičky. Zaujali nás svou jednoduchostí, která zároveň říká něco o jejich majitelce. V prospěch těchto náušnic mluví i použitý materiál, který zajišťuje trvanlivost a odolnost.

K dispozici jsou i další kočičí dárky. Vybírat navíc nemusíte jen z náušnic. Velice zajímavou volbou je přívěsek s kočičkou, který disponuje difuzérem pro esenciální olej. Oblíbené jsou také sety. Koukněte třeba na černou kočičku s malými krystaly na obojku.

2. Omalovánky pro dospělé

Antistresový dárek s motivem kočky

Omalovánky pro dospělé - dárky pro milovníky koček

Albatrosmedia.cz

Je váš oblíbený kočkomil také tak trochu blázen do malování? Omalovánky pro dospělé s motivy koček a psů dají možnost upustit uzdu jeho nebo její fantazii. Tyto omalovánky nápadně připomínají ty antistresové. Disponují celkem 72 stranami, které navíc může po nebo před vykreslením vytrhnout. Obrázek tak může skončit třeba na nástěnce.

Pokud byste snad hledali krabičku s jedinečným designem, ve které darujete výše zmíněný šperk, zvažte tuto ve tvaru kočky. Má semišový povrch a je dostatečně velká i na klenoty s těmi největšími drahokamy.

3. Roční nadílka časopisu o kočkách

Užitečný dárek pro chovatele koček

Roční nadílka časopisu o kočkách - dárek pro kočkomila

Babičkářství.cz

Dárek pro kočkomila nemusí být jen poutavý předmět. Můžete zainvestovat také do jeho znalostí pomocí odpovídajícího časopisu. Naše kočky je časopis určený pro chovatele těchto zvířecích vrnících miláčků. Obohatí ho o nové poznatky a dostane se i k informacím spojeným se souvisejícími akcemi. Časopis můžete za rozumnou cenu předplatit na celý rok.

Při prozkoumávání e-shopu se nezalekněte. Je sice zaměřený zejména na dárky pro babičky a dědečky, ale časopis ocení kterákoliv věková kategorie. Obzvláště, pokud si potrpí na správnou péči o své zvíře.

4. Pro spaní jako v bavlnce

Kočičí dárek pro kočkomila

Pro spaní jako v bavlnce - dárky pro milovníky koček

4home.cz

Tedy ne jako, ale doslova. Toto povlečení je totiž vyrobené z bavlny, jejímž nejdůležitějším úkolem je právě zajistit pohodlí spící osoby. A proč se nachází mezi našimi dárky pro milovníky koček? Je to zřejmé – kočky jsou hlavním motivem! Je jich tam tolik, že se možná ani nedopočítáte. Pokud se o to pokusí váš oslavenec, možná zafungují podobně jako ovečky.

Kupujete-li dárek nějakému špuntovi, kterého nedokážete odtáhnout od nahánění toulavých koček, radost mu udělá i přehoz na postel posetý kočičkami. Má sice růžové detaily, ale věříme, že si s ním rodič dokáže poradit i v chlapeckém pokojíčku.

5. Dřevěná brož vyrobená v České republice

Netradiční dárek s motivem kočky

Dřevěná brož vyrobená v České republice - dárky pro milovníky koček

Bewooden.cz

Dárky s kočkou by měly být trefné a nápadité. A nápaditost téhle dřevěné broži rozhodně nechybí. Vyrábí se ručně v naší zemi, každý kousek si tak na přípravu vyžádal svůj čas. Nebojte se na tento dárek vsadit i v případě, že brože nenosí. Třeba se stanou novou láskou a vy budete sledovat, jak jimi pomalu plní své šuplíky.

Všechny brože jsou vyrobeny v neutrálních barvách, hodit se tak budou téměř k čemukoliv. Najdete mezi nimi dokonce i brož s britskou kočičkou. Není to shodou náhod přesně to plemeno, které má oslavenec doma?

6. Nástěnné dřevěné hodiny

Dřevěný dárek pro milovníka koček

Nástěnné dřevěné hodiny - dárky pro milovníky koček

Hooray.cz

Mezi další dárky s motivem kočky patří nástěnné dřevěné hodiny. Všechny dárky pro milovníky koček jsou zde dělány na míru podle přání zákazníka. Vedle kočičky tak může být laserem vypáleno láskyplné věnování, které si sami vymyslíte. Případně si můžete motiv upravit podle vlastní fantazie. Služba je navíc již v ceně samotného výrobku.

Kromě hodin můžete nechat vašemu oblíbenému kočkomilovi vyrobit z tohoto přírodního materiálu také krásnou dekoraci. Jak jinak než s motivem kočky. V moderním interiéru najde tato černá kočka jistě své uplatnění.

7. Průvodce kočičí řečí

Rozlousknete na co kočka myslí?

Průvodce kočičí řečí - dárky pro milovníky koček

Knihy Dobrovský.cz

Kočkomila můžete potěšit také pěknou knihou. A ta nemusí být jen plná fotografií roztomilých kočiček (i když by ho i takový dárek pravděpodobně rozzářil). Kniha může plnit i praktickou funkci, která mu pomůže kočičkám lépe rozumět.

Konkrétně máme na mysli knihu Kočka a její řeč. V ní se dozví, proč kočka dělá to, co dělá. Čtenáři by to mělo pomoci lépe rozpoznat její pocity a měl by se také dozvědět, jak na ně reagovat. Krásný praktický dárek pro milovníka koček.

8. Dárek pro pár

Dárkový set s kočkou

Dárek pro pár - dárky pro milovníky koček

Kočičí paní.cz

Že neexistují kočičí dárky pro dva? Omyl! Podívejte se na sadu dvou porcelánových pohárků. Bílá barva spolu s jemnou černou kresbou zaručí, že budou vypadat skvěle v kterékoliv kuchyni. Kresba na každém z pohárků je jiná, pokaždé je to však kočička. Dodávány jsou v jednoduše řešené dárkové krabičce s mašličkou z provázku.

Abyste dovedli kočičí design v kuchyni svých přátel k dokonalosti, pořiďte jim ještě látkové prostírání. Opravdového čtyřnohého společníka sdílejí, ale prostírání nemusí. V balení jsou totiž obsaženy dva kusy.

9. Stojan na víno s kočičkou

Oblíbený dárek s motivem kočky

Stojan na víno s kočičkou - dárky pro milovníky koček

Kočičí paní.cz

Je až neuvěřitelné, na jaké dárky s kočkami můžete narazit. V tomto případě jde o stojan na víno, jehož obsah bedlivě střeží právě kočka. Pyšní se ruční výrobou a jako materiál bylo použito opět dřevo. V tomto případě se jedná o dřevo z Indonésie. Pokud neholduje pití vína, nevadí. Při troše kreativity může stojan využít i pro jiné lahve.

Trochu netradičnější variantu představuje kovový stojan. Kočička vypadá trochu jako smontovaná ze zbytků bouraného auta, ale zcela určitě si najde své fanoušky. Tak vyberte dobré víno a překvapte svého oslavence i roztomilým stojanem.

10. Spící kočička jako doplněk do zahrady

Roztomilý dárek pro milovníka koček

Spící kočička jako doplněk do zahrady - dárek s kočkou

4home.cz

Hledáte dárky s motivem kočky, které by našly své uplatnění v exteriéru? Pokud je tím exteriérem zahrada přilehlá u domu, může ji zdobit třeba spící kočička vyrobená z betonu. Navzdory použitému materiálu jí nechybí propracované detaily. Dobře viditelné jsou kromě chloupků také polštářky na tlapičkách nebo čumáček.

Abychom nebyli nespravedliví vůči osobám bez zahrádky, nabízíme alternativu i pro majitele bytů. Tou je gumová rohožka s několika kočičkami. Jejich ocásky dohromady vytvářejí nápis „Welcome“, tedy „Vítejte“.

11. Simon’s Cat

Praktický dárek pro kočkomila

Simon’s Cat - dárek pro kočkomila

Kočičí paní.cz

Je vám známá Simonova kočka? Jestli ne vám, obdarovanému možná bude. A nad doplňkem s jejím motivem se nejspíš opravdu pobaví. Velice praktickým dárkem je například taška přes rameno vyrobená z bavlny a polyesteru. Jelikož je poměrně prostorná, může ji používat při cestách do obchodu i do práce.

Simon’s Cat toho však nabízí mnohem více. Pro vášnivé cestovatele můžete koupit hned dva kočičí dárky – pohodlný cestovní polštářek a tematickou visačku na kufr. K cestovnímu polštářku dostane také masku na oči.

12. Jako z pohádky

Dekorace s motivem kočky

Jako z pohádky - dárek pro kočkomily

4home.cz

Aby nebylo dekorací málo, přidáváme ještě jednu poslední, také dřevěnou. Tato svým tvarem připomíná spíše kočičku z pohádky, ale roztomilost se jí opět nedá upřít. Velikou hlavičku doplňují dlouhé vousky, z nichž jeden jako by padal. Na krku má umístěnou mašličku z provázku, kterou zdobí knoflík.

Jestliže vybíráte dárek pro děti, pak ocení spíše plyšovou kočičku. Ať už pro ni najdou místo v posteli nebo na skříňce, udělá pokojík útulnějším. O něco menší variantou je pak kočička v šatech, která může dělat společníka třeba během cest do školky.

13. Jak vybrat dárky pro milovníky koček

Nestačily vám výše zmíněné tipy? Vybrat kočičí dárky, které uspokojí náročného chovatele, může být věda. Pomocníkem vám může být celá řada e-shopů, které nabízejí vše od dekorací přes knihy až po šperky. Užitečné může být, pokud si sami předem určíte přibližnou částku, kterou byste rádi investovali. Od toho se může vyvíjet následný výběr dárku.

Jak vybrat dárek pro milovníka koček - dárky pro milovníky koček

Částka záleží čistě na vašich preferencích a možnostech. Přizpůsobit ji můžete i příležitosti, u které se chystáte dotyčného obdarovat. Jsou to narozeniny, svátek či Vánoce? Slavíte výročí, promoce, nebo hledáte jen maličkost k úspěšně složeným zkouškám z autoškoly? Každá situace si může žádat jinak vysokou investici na dárek pro kočkomila.

Když máte přibližnou hodnotu dárku, můžete přemýšlet nad jeho charakterem. Zde mohou být velmi nápomocné již zmíněné kategorie na e-shopech. Pro hodnotnější dárky pro milovníky koček se nebojte zabrousit mezi šperky, dárkové sady či oblečení. Naopak malá částka vám postačí u různých doplňků typu klíčenek, drobných dekorací či kuchyňských předmětů.

Velice zajímavá strategie se může odvíjet od skutečnosti, zda má váš oslavenec skutečného čtyřnohého miláčka či nikoliv. Pokud ne, můžete se inspirovat prakticky čímkoliv. V opačném případě také, ale jeho mazlíka můžete zakomponovat do vámi vybraných dárků. Vznikají tak krásné fotografie, potisky na hrnečky či na trička nebo předměty s gravírováním.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.5 (6 hlasů)

Autor článku

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář