Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Dárky pro děti

Funko POP! figurky – 15 tipů na zajímavé Funko POPs

21. 12. 2023 aktualizováno

Znáte Funko POP figurky? Určitě ano. Kdo by je neznal? Ať si vzpomenete na jakýkoliv seriál, hru nebo třeba komiks, existuje velká pravděpodobnost, že budou mít hlavní hrdinové svoji podobiznu. Neproporční velikost, otáčecí hlava a vinyl – to je to, co spojuje (téměř) všechny figurky. Jaké jsou ty nejzajímavější, které můžete na trhu najít? Inspirujte se u nás.

V tomto článku vám nabídneme tipy na limitované edice Funko POPs, ale i na naprosté klasiky, které by sběrateli rozhodně neměly na poličce chybět. Rozepsali jsme se i o dárcích pro děti.

1. Groot ze Strážců Galaxie

Groot ze Strážců Galaxie - funko pop

Emp-shop.cz

Pokud jste viděli Strážce Galaxie, pak vám postavičku jménem Groot nemusíme představovat. Ale pro ty, kteří ho neznají – jedná se o stromovou bytost, která se poprvé objevila v komiksech od Marvelu z roku 1960. Později se přidala právě mezi Strážce. Nejvíce se proslavila svou větou „Já jsem Groot“, která pro ni byla odpovědí na všechno.

Vinylová figurka Funko POP, která znázorňuje postavičku Groota, má kývající se hlavu. Maličký Groot v tomto případě vystupuje z květináče, ve kterém vyrůstá. V této podobě se objevil v závěru prvního filmu Strážci Galaxie. V této scéně tančí, a proto i tato figurka dostala název Dancing Groot – tedy tančící Groot. Jaká škoda, že také nemluví!

2. Funko POPs z her

Funko POPs z her - funko pop

KnihyDobrovský.cz

Hry jsou námětem pro POPs figurky stejně tak jako třeba hudební kapely, filmy nebo sportovci. Zkrátka je jich plno. Proto není divu, že jsou na trhu i vinylové verze hrdinů z videohry Cyberpunk 2077. Tato dlouho očekávaná hra byla uvedena na trh v pandemickém roce 2020 a do dnešní doby sklízí velký úspěch. Svědčí o tom mnohé recenze.

Až tedy budete někomu tuto počítačovou hru kupovat, nezapomeňte k ní přibalit také nejrůznější plakáty s jejími motivy, knihu a naši vinylovou postavičku. Předpokládáme, že tuto hru hrají spíše dospělí než děti školního věku, proto se pravděpodobně stane dekorací a ne hračkou. Jako příklad jsme vybrali ikonickou postavu jménem Goro Takemura.

3. Spiderman Funko Pops

Spiderman Funko Pops - funko pop

Alza.cz

V jednom z našich článků jsme se věnovali Spiderman hračkám. To ale neznamená, že bychom jednu figurku nemohli zařadit i sem. Spiderman totiž stále patří mezi nejoblíbenější komiksy, o čemž svědčí i počet všemožných předmětů s touto tematikou. Spiderman Funko Pops znázorňují postavičky z tohoto komiksu, přičemž námětem nemusí být jen sám Spidey.

Jako jeden příklad z několika jsme vybrali figurku z dílu Spiderman: No Way Home. Spiderman zde nemá svůj obvyklý červeno-modrý oblek, tentokrát je oblečený do elegantní černé v kombinaci se zlatou. Pop figurka má obvykle velikost kolem 10 cm, tato je ale ve velikosti Super Sized. Její výška tedy v tomto případě dosahuje 25 cm.

4. Funko Pop Pokémon

Funko Pop Pokémon - funko pop

Imago.cz

Pops figurky pronikají do všech námětů a důkazem jsou i postavičky s motivy Pokémona. Toho byste totiž čekali spíše mezi plyšáky než sběratelskými figurkami. Ale mezi těmito sběratelskými postavičkami jich je více, než byste čekali. Pikachu, Charizard, Eevee, Vaporeon a další. Všichni se mohou dostat na poličku v podobě vinylových figurek.

Jako příklad zde máme nejznámějšího z Pokémonů. Cestu do našeho seznamu totiž našel Pikachu. Stejně jako v případě dalších figurek, jedná se i zde o oficiálně licencovaný produkt. A nemyslete si, že je vhodný jen pro děti – potěší i dospěláka. Je dodávaný v průhledné krabičce s popisky, ve které si ho můžete klidně vystavit, ať se na něj nepráší.

5. Limitovaná edice Guns N‘ Roses

Limitovaná edice Guns N‘ Roses - funko pop

Emp-shop.cz

Pokud jste se rozhodli někomu darovat památku v podobě figurky Funko, uděláte mu velkou radost, pokud budete vybírat z limitovaných edic. U takto unikátní řady postaviček máte jistotu, že je nebude mít jen tak někdo. Takže až přijde návštěva, která třeba také tyto postavičky sbírá, bude se pídit po tom, proč jí tak skvělý kousek ve sbírce chybí.

Limitovaná edice Guns N‘ Roses dává představu o tom, jak by členové skupiny vypadali jako POPs figurky. Nejedná se ale o jen tak ledajakou krabičku s figurkou. V této podobě je možné ji zavěsit na zeď a využít jako poličku, na které zůstanou figurky vyskládány. V balení jsou hned tři a časem k nim můžete vy nebo oslavenec přidat jakoukoliv další.

6. Funko POP Wednesday

Funko POP Wednesday - funko pop

Imago.cz

Teď tady máme něco pro milovníky Addamsovy rodiny. Není to další film ani seriál, ale zástupce POP postavy. Ano, jedná se o hrdinku, které byl věnován vlastní seriál. V průhledné krabičce totiž tentokrát čeká Wednesday Addams ve své typické školní uniformě, kterou můžete znát právě ze seriálu. Ten se začal vysílat na konci roku 2022 a sklízí velký úspěch.

Vinylová figurka Wednesday se tváří stejně jako její filmová předloha. Dává jasně najevo, že nehledá přátele. To vás ale nemusí trápit. Vinylová verze na vás žádná kouzla ani kletby nepošle, a tak si s ní můžete povídat tak moc, jak jen si budete přát. Akorát vám neodpoví. I jako sběratelská figurka nebo „obyčejná“ dekorace ale udělá velkou parádu.

7. Fortnite Funko POPs

Fortnite Funko POPs - funko pop

Alza.cz

Máte ve svém okolí někoho (pravděpodobně mezi mladší generací), kdo paří Fortnite? A vybíráte pro něj zrovna dárek, ale máte strach, abyste nešláply vedle? S Fortnite Funko POPs se toho bát nemusíte. Uvidíte, že bude mít radost, až zjistí, že se na své oblíbené hrdiny může dívat každý den v realitě, a ne jen v herním prostředí. Stačí jen vybrat tu správnou.

Figurek s tímto námětem je hned několik. My Fortnite nehrajeme, takže nám toho jména jako TNTina, Shadow Midas nebo Gumbo moc neříkají, ale jemu určitě budou! Jako ukázku jsme vybrali právě poslední zmíněnou figurku. Figurky jsou sice kvalitně zpracovány, i tak se ale doporučují dětem až od 9 let. Menší to přece ani nehrají, ty běhají venku, nebo ne?

8. Princezna Leia

Princezna Leia - funko pop

Imago.cz

Díky názvu další figurky už víte, kam tentokrát míříme. Ke hvězdám! Nebo spíše ke Hvězdným válkám. Říkali jsme přece, že podobu vinylové figurky může mít každý filmový hrdina. I když se v tomto případě jedná spíše o hrdinku. Konkrétně o princeznu Leiu, která ve Star Wars sehrála svoji důležitou roli. Bez této ženské postavy by příběh nebyl kompletní.

Princezna Leia jako POP figurka také hraje důležitou roli – v tomto případě je tváří 40. výročí jednoho ze Star Wars filmů. Tato verze figurky má tzv. bobble head, tedy hlavu na pružince. Je vysoká 12 cm a i jako postavička má princezna Leia ve tváři obrovské odhodlání. Její odhodlání ale tentokrát směřuje k tomu, aby byla co nejlepší možnou dekorací.

9. Disney figurky

Disney figurky - funko pop

Emp-shop.cz

Pokud vybíráte figurky Funko pro děti, náměty z pohádek nám zde nesmí chybět. A jak jinak skupinu pohádek reprezentovat než výběrem zástupců od Disneyho? Díky streamovací službě Disney+ už sice tento název nemáme spojený jen s pohádkami, jeho původ ale zůstává. V zábavních parcích s touto tematikou se dnes ovšem zabaví každá věková kategorie.

Rozhodli jsme se, že nebudeme troškařit, a vybrali jsme balení rovnou čtyř postaviček od Disneyho. V balení se nachází POP figurka Minnie, Daisy, Donalda a identita té poslední je překvapením. Neznáme ji ani my. Kromě postaviček je součástí balení také praktická polička, která slouží pro následné vyskládání odkrytých postaviček. Hodí se pro děti od 3 let.

10. POPs figurky Harry Potter

POPs figurky Harry Potter - funko pop

Alza.cz

Určitě už jste se báli, že nám na seznamu budou chybět typičtí představitelé těchto sběratelských figurek z vinylu. Nebojte, na Harryho se nedá zapomenout. Musíme přece udělat radost i fanouškům tohoto ohromujícího kouzelnického světa. A pokud už mají doma modelů hůlek, knih, šál a dokonce i ponožek dost, mohly by právě Funko POPs být to pravé.

V tomto ohledu asi nikoho nepřekvapí, že je výběr opravdu nesmírně široký. Záleží samozřejmě na e-shopu, ze kterého vybíráte. My jsme narazili třeba na Minervu, která je doplněná o model bradavické školy. Svým gestem připomíná děj posledních napínavých dílů, při kterých svými kouzly chránila právě kouzelnickou školu před vy-víte-kým. Psali jsme i o dalších Harry Potter dárcích.

11. Figurka Pán prstenů

Figurka Pán prstenů - funko pop

Imago.cz

V dalším tipů opět zabrousíme do kouzelnického světa, ale tentokrát do jiné doby a jiného prostředí. Pokud bychom mluvili o filmových lokacích, pak na druhý konec zeměkoule. Přesouváme se totiž do příběhu Pána prstenů. I jeho fanoušci by si bezpochyby rádi ulovili nějakou kvalitní sběratelskou postavičku. A díky figurkám Funko si to mohou splnit.

Tyto postavičky mají všechno, co mají i ty ostatní. Jsou vyrobené z vinylu a jejich výška se pohybuje kolem 10 cm. Samozřejmostí je, že se jedná o oficiálně licencovaný produkt. Pro ukázku jsme zvolili postavu trpaslíka jménem Gimli. V příběhu byl snad o něco vyšší, v této velikosti však alespoň dostane šanci stát se hrdou dekorací ve vašem domově.

12. Joker jako POP figurka

Joker jako POP figurka - funko pop

Alza.cz

Když už se vyrábějí Funko POPs Marvel, nesmí chybět ani zástupci z té druhé rodiny, tedy od DC Comics. Nedivte se proto, pokud narazíte na hrdiny ze Supermana, Batmana, Wonder Woman nebo třeba Harley Quinn. Navíc se nemusí vždy jednat jen o postavičky z nových vydání těchto filmů. Často narazíte i na ty, které vás vrátí k těm původním.

Jedním takovým příkladem může být třeba vinylová postavička Jokera, který odkazuje na film Batman z roku 1989. V něm si postavu Jokera zahrál Jack Nicholson. Sběratelská postavička, kterou jsme v rámci DC Comics vybrali, má Super Sized velikost. Oproti ostatním běžným figurkám je tedy o něco větší a měří 25 cm. Je vhodná pro děti od 3 let.

13. Deadpool Funko POP

Deadpool Funko POP - funko pop

Alza.cz

Jen málokterý akční hrdina asi dokáže pobavit obecenstvo tak jako právě Deadpool. Nezapomínejme však, se že také jedná o velice zajímavou osobu, která stále svádí vnitřní boj sama se sebou. A to platí nejen o jeho psychice, ale také o jeho fyzické kondici. S tím, jaký je, se nemůžeme divit, že má tolik fanoušků, kteří rádi obléknou jeho kostým.

Sběratelské postavičky Deadpoola z vinylu mají zcela očekávatelný humorný motiv. Některé z nich líně leží, další mají vánoční svetr a jiné jsou zachycené v županu. My tady máme zamračeného Deadpoola s noži v rukách. Nevypadá příliš hrozivě, ale nepodceňte jeho schopnosti. Přece jen se jedná o bývalého člena speciálních jednotek s dobrou fyzičkou.

14. POP postavy ze sportu

POP postavy ze sportu - funko pop

KnihyDobrovský.cz

Funko POPs pronikají opravdu všude. Do kultury, do komiksů, do hudby, a dokonce i do politiky. Přítomnost figurek, které reprezentují sportovní hvězdy, potom nemůže nikoho překvapit. A když se spojí sport a film, může pak vzniknout něco jako Space Jam. A ano, i z této kategorie pak můžete najít zástupce těchto sběratelských figurek.

Důkazem toho je LeBron James, který má jako POP figurka stejnou podobu, jakou měl právě i v tomto filmu. Nemluvíme však o původním filmu z roku 1996, ale o tom z roku 2021. Také sportovní figurky jsou vyrobené z vinylu, a ačkoliv bychom u basketbalisty čekali více, má i tato figurka jen 9 cm. Díky přítomnosti podstavce se bude jako dekorace vyjímat.

15. Odie z Garfielda

Odie z Garfielda - funko pop

Albi.cz

Komiksové postavičky z vinylu jsme si již zmiňovali. Marvel a DC Comics jsou studnou nápadů na nejrůznější figurky. Zapomínat bychom neměli ale ani na běžnější komiksy, které nepatří ani do jedné z těchto rodin. Na mysli máme třeba klasiku v podobě Garfielda. Tento komiks o kocourovi se vydává už od roku 1978 a je také zdrojem ikonických postav.

Jednou takovou postavou je třeba pejsek Odie. Právě toho jsme s jeho typickou psí grimasou vybrali na náš seznam. Odie se v příbězích nejdříve objevil se svým původním majitelem Lymanem, později se ale stal plnohodnotnou součástí domácnosti, ve které se nacházel i Garfield. Jako sběratelská figurka teď může zdobit i vaši domácnost nebo dětský pokoj.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (50 hlasů)

Autor článku

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář