Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Dárky pro milovníky kávy – 12 tipů na dárky pro kafaře

27. 11. 2023 aktualizováno

Jsou lidé, kteří se kávy díky jejím přínosům zastávají, a pak jsou ti, kteří jí nemohou přijít na jméno. Jenže jsou tu také lidé, jejichž den by bez šálku tohoto diskuzi budícího nápoje nebyl kompletní. Níže přinášíme 12 tipů na dárek pro milovníka kávy, tedy pro poslední zmiňovanou skupinu.

1. Kávovar

Kávovar - dárky pro milovníky kávy

Home&cook.cz

Rozhodnout se pro koupi kávovaru jakožto dárku pro milovníky kávy možná může být trochu riskantní. Avšak ne v případě, že se opíráte o spokojené recenze desítek zákazníků. Můžete se zeptat i samotného oslavence, který by si konkrétně přál, nebo k sobě poskládat jeho náročné požadavky a podle nich vybrat.

Automatický kávovar Krups Evidence by jejich představy splňovat mohl. Vytvoří espresso i cappuccino, nicméně vybírat je možné celkem z 15 druhů nápojů. Lahodná mléčná pěna si je získá hned po prvním ochutnání. Samozřejmostí je integrovaný mlýnek na mletí kávových zrn. Nastavitelná hrubost mletí zajistí, že bude mít oslavenec kávu přesně takovou, jakou ji chce mít.

2. Dárkový box luxusní kávy

Dárkový box luxusní kávy - dárky pro milovníky kávy

Darka-shop.cz

Co nám rozhodně nesmí chybět mezi dárky pro milovníky kávy? Káva! Konkrétně dárkový box těch nejluxusnějších kávových zrn, která udělají radost každému mlsnému jazýčku. Protože se jedná o poměrně hodnotné dárkové balení, můžete si být téměř jistí, že by si ho váš milovník kávy sám nepořídil. Od toho tu jsou Vánoce nebo narozeniny a jeho blízcí.

Tak čím je tedy tento kávový box speciální? Obsahuje několik zajímavých druhů káv. Tou nejlákavější variantou bude pravděpodobně cibetková káva, která je zastoupena dvěma různými typy. Jedna pochází z Bali a druhá z Jávy. Dále je v boxu obsažena káva z Jamajky, Havaje, Galapág a z Nepálu. Kávy mají různou gramáž a hlavně také různé chutě.

3. Baristický kurz

Baristický kurz - dárky pro milovníky kávy

Slevomat.cz

Mezi další tipy na dárky pro milovníky kávy řadíme baristický kurz. Nevadí, že se oslavenec nechystá prorazit v kavárně. Nově nabyté schopnosti může využít pro své potěšení nebo se předvést před návštěvou. Bohatě stačí, že se touží přiučit něco nového, či jen prohloubit základ znalostí, které již má.

Víkendový kurz o celkové délce 3 hodin naučí účastníky vykouzlit zázraky s kávovarem. Naučí je vytvořit lahodné espresso a cappuccino na různých kávovarech, které budou na kurzu dostupné.

4. Předplatné kávy

Předplatné kávy - dárky pro milovníky kávy

Gourmet káva.cz

Předplatné kávy je naprosto jedinečný dárek pro milovníka kávy. Vždyť čím jiným kafaře potěšit, než kávou? Ale dejte pozor. Obdarovaný pozná dobrou kávu, proto musíte vybrat jen tu opravdu kvalitní. Pokud si nejste jistí, můžete si nechat poradit v pražírně, nebo vsadit na ověřené e-shopy. Kávu můžete objednat tak, aby chodila kafaři po dobu 3 až 24 měsíců, záleží na prodejci.

Kávové předplatné od Gourmet kávy může pocházet od výběrových či klasických pražíren, přičemž káva bude chodit každý měsíc po dobu 3, 6 či 12 měsíců. E-shop Aromaniac vsází na 3, 12 či 24 měsíců. K dodání můžete vybrat několik káv z dlouhého seznamu. Lázeňská káva umožňuje dodávání po dobu 4, 6 nebo 12 měsíců.

5. Sada šálků s podšálky

Sada šálků s podšálky - dárky pro milovníky kávy

4home.cz

Mezi dárky pro kafaře musíme určitě začlenit i sadu hrníčků na kávu. Podobné sady bývaly typickými svatebními dary, to dnes již neplatí. Hrníčky s jednoduchým designem však mohou stále někoho potěšit. A tou osobou může být právě milovník kávy, kterému se prozatím nepodařilo styl jeho nádobí sjednotit.

Sada obsahuje 2 šálky se dvěma podšálky. Jsou vyrobené z porcelánu a je možné je mýt v myčce nádobí. Stejně tak je možné je vložit do mikrovlnky. Ranní i odpolední kávu vašeho oslavence bude doprovázet jemný dekor tvořený andílky. Porcelánová sada je dodávaná v krásné krabičce, kterou můžete využít jako dárkovou.

6. Mlýnek na kávu

Mlýnek na kávu - dárky pro milovníky kávy

Lázeňská káva.cz

Mlýnek na kávu by neměl chybět žádnému poctivému kafaři. Při domácí přípravě kávy hraje důležitou roli, její chuť je totiž o to lepší, pokud jsou zrna čerstvě namleta. Nemluvě o neodolatelné vůni, která se během mletí i po něm line celou kuchyní. Dnes se prodávají mlýnky ruční i elektrické, pro opravdového fajnšmekra doporučujeme první tip.

Třeba takový ruční mlýnek na kávu Porlex Mini II je natolik kompaktní, že je možné si ho odvézt s sebou na jakoukoliv cestu. Na našem trhu je dokonce tím nejmenším ručním mlýnkem na kávu. To z něj ovšem nedělá méně kvalitní. Zatímco mlecí kameny jsou keramické, zbytek mlýnku je vyrobený z nerezu.

7. Pera pro latté art

Pera pro latté art - dárky pro milovníky kávy

Lázeňská káva.cz

Jako dárek pro baristu můžete zvolit například pera určená na latté art. Dáte mu tak možnost své umění cvičit i doma. Třeba se naučí nové obrázky, které pak vyšvihne před zákazníky a bude za ně oceněn štědrým dýškem. Můžete je však věnovat i kafaři, který sice nepracuje v kavárně, ale své cappuccino si i tak rád ozdobí.

Tato sada obsahuje 3 pera pro latté art vyrobená z hliníku. Obrázky s nimi může vytvářet pomocí různých koncovek z nerezové oceli, přičemž na každém konci pera je jiný typ. Hroty jsou užší i silnější, výběr je tedy dostatečný. Kromě skvělé funkční stránky per zajisté oslavenec ocení i jejich povedený design.

8. Aeropress

Aeropress - dárky pro milovníky kávy

Aromaniac.cz

Zamiloval se oslavenec nejen do kávy jako takové, ale také do její přípravy? Pak ví jistě mnohé o alternativních metodách, které jsou často spojené s filtrovanou kávou. Jednou z takových možností je Aeropress, který při filtraci spoléhá na použití tlaku. Taková moderní technologie kávovému znalci zajisté udělá radost.

Doporučujeme například Delter Coffee Press. Nejedná se sice o nejznámější typ Aeropressu, ale má své výhody. Vodu totiž vstřikuje postupně, její dávkování je tak lépe kontrolovatelné. Připravit s ním může až 400 ml kávy a filtrační komora je natolik těsná, že eliminuje riziko propadávání namleté kávy.

9. Termohrnek na kávu

Termohrnek na kávu - dárky pro milovníky kávy

Gourmet káva.cz

Dárek pro milovníka kávy v podobě termohrnku je nutností pro každého kafaře, který každé ráno dojíždí do práce, do školy nebo se dost nacestuje kamkoliv jinam. Koupí termohrnku mu prokážete velikou laskavost. Díky němu si totiž může svůj oblíbený nápoj vzít s sebou. Třeba ho zachrání v momentu, kdy si ráno nestihne vypít svůj rutinní šálek.

Spokojený bude s termohrnkem Fellow Carter Everywhere. Je vyrobený z nerezové oceli a plastů bez BPA. Kávu udrží horkou po dobu 12 hodin. Pokud ale přijde řada na ledovou kávu, ta svoji teplotu udrží až 24 hodin. Je možné ho používat v kombinaci s drippery i aeropressem. Velkou výhodou je také nepropustnost.

10. Velká kniha o kávě

Velká kniha o kávě - dárky pro milovníky kávy

Lázeňská káva.cz

Ví toho o kávě už mnoho, ale stále se chce dál vzdělávat? Dárková balení kávy ho posunou prakticky v oblasti chutí, ale trocha teorie také neuškodí. A protože knihy jsou vševědoucí a dokáží se dotknout jakékoliv oblasti, i zde jednu doporučujeme. Nicméně, dárkové balení kvalitní kávy můžete ke knize přibalit také.

Velká kniha o kávě od Petry Veselé předá čtenáři autorčiny nemalé zkušenosti s přípravou kávy. Na trhu se již dříve objevila její první kniha, ovšem od jejího vydání se její znalosti o kávě natolik rozšířily, že se o ně musela znovu podělit. Součástí knihy jsou také fotografie a řada receptů na přípravu těch nejlepších kávových nápojů.

11. Stylová varná konvice přímo na kávu

Stylová varná konvice přímo na kávu - dárky pro milovníky kávy

Aromaniac.cz

Varná konvice je nejen praktický, ale také krásný dárek pro milovníka kávy. Na trhu jsou totiž modely, které jsou uzpůsobené přímo pro zalévání kávy. A co víc, jejich netradiční design zapadne mezi ostatní pomůcky na přípravu kávy. O jeho či její malou svatyni se pak bude každá návštěva zajímat.

Konvice na vodu Hario Buono je přesně tím netradičním předmětem, který upoutá pozornost. Tato varná konvice má objem 1 litr, je tak trochu menší, ale postačí. Její způsob zpracování zajišťuje rovnoměrné zalévání připravované kávy. Disponuje dlouhým úzkým hrdlem, se kterým bude osoba během zalévání mnohem přesnější a výsledná káva chutnější.

12. Vakuová nádoba na skladování kávy

Vakuová nádoba na skladování kávy - dárky pro milovníky kávy

Aromaniac.cz

Vliv na chuť kávového nápoje nemá jen způsob přípravy, ale také to, v jakém stavu jsou kávová zrna či namletá káva. Z tohoto důvodu velice záleží na skladování kávy. Nejlepším řešením jsou proto dózy, které nepropustí vzduch a káva tak nemá šanci zvlhnout. Pro milovníka kávy jsou tím pádem nepostradatelnými pomocníky.

Dárková sada kávy a vakuové dózy od Coffeevac Coffee je tím nejlepším kompromisem. Zrnková káva z Kostariky a Brazílie potěší smysly, dóza je ryze praktický element. Udrží chuť i aroma kávy čerstvé po dobu několika týdnů. Patentovaný vakuový systém dózy dokáže zbavit nádobu vzdušné vlhkosti. Ta je využitelná nejen pro kávu, ale i koření či čaj.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (11 hlasů)

Autor článku

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář