18 tipů na originální svatební dary pro novomanžele

Chystáte se na svatbu a chtěli byste kromě klasické obálky darovat i něco zajímavého, věcného? Třeba trochu vtipný dárek, který bude i užitečný a praktický? I přesto, že si novomanželé většinou přejí pouze peníze, vždy jim udělá radost nějaká maličkost nebo dárek, který jim jejich velký den připomene.

My jsme si pro vás připravili 18 originálních tipů na dárky, se kterými určitě zabodujete. Ať už jste rodinní příslušní, svědek, nebo kamarádi ze školy, určitě si vyberete.


1.  Stojan na fotky nebo velký foto obraz

Cena od 299 Kč na Zoot.cz

Fotografie se zdají jako klišé, ale řekněte, kdyby vám dal někdo velký obraz tvořený z rámečků vašich fotografií, nebo tento krásný srdíčkový stojan na fotografie (s již vytiskuntými fotogtafiemi vás a vašeho partnera), byli byste nejspíš nadšeni. Nebo ne?

Vyberte několik jejich společných fotografií a poproste zkušeného kamaráda, aby vám fotku upravil, nebo si ji nechte upravit profesionálem za pár korun. Nechte udělat retuš a celkovou úpravu (zvládne to kterýkoli fotograf, stačí pohledat na internetu).

Poté už stačí vybrat formáty fotografií a vše zkompletovat. Pokud se vám nelíbí žádný z rámečků na Zootu, můžeme doporučit třeba i tento velký rámeček, který má zajímavý design v podobě obdélníků a čtverců, které se vzájemně prolínají.

Více tipů na fotodárky >>


2.  Kufr nebo cestovatelská taška s „vybavením“ do manželství

Kufr nebo cestovatelská taška s „vybavením“ do manželství

Cena od 600 Kč na Vivantis.cz

Tak toto je opravdu originální dárek. Pořiďte nějakou praktickou a hezkou cestovní tašku nebo kufr (tak, aby jej třeba v budoucnu využili), a naplňte je vtipnými a věcnými dárky dle vašeho výběru.

Mohou to být praktické maličkosti do společného života, věci na cestování (pokud se chystají třeba na svatební cestu), nebo vtipné věcičky (jako třeba sada plastových lžiček ke kávě).

Spousty parádních maličkostí můžete nakoupit pohodlně a nejlevněji online, třeba na Zootu či Mallu.

Více skvělých kufrů a cestovních tašek >>


3.  Stírací mapa světa

Stírací mapa světa

Cena od 499 Kč na Zoot.cz

Jdete na svatbu milovníkům cestování? Tak to je určitě potěší tato originální mapa světa, kterou mohou společně stírat dle toho, které země navštívili.

A nejen to! Mapa umožňuje plánovat si nové cestovatelské výzvy, které můžete pro novomanžele třeba předem připravit. Když k mapě přibalíte ještě tento kompas/buzolu, máte nejoriginálnější dárek ze všech.

Více tipů na stírací mapy světa >>


4.  Krmítko s jmény novomanželů a penězi

Cena od 169 Kč na 4home.cz

Snažíte se vymyslet nějaký levnější dárek, do kterého byste mohli třeba vložit peníze? Tak to pro vás máme úplně skvělý nápad! Kupte třeba tuto ptačí budku ve tvaru domečku, který symbolizuje nový domov novomanželů.

Můžete ji vlastnoručně ozdobit, namalovat, nebo třeba popsat společným příjmením ženicha a nevěsty. Můžete připsat datum svatby, nebo třeba nějaké věnování. Do budky můžete dát ruličky papírových bankovek, a celý dárek pak zabalit do průhledné balící fólie.

Více tipů na dárky do domácnosti a na zahradu >>


5.  Akční zážitek pro dva – větrný tunel

Akční zážitek pro dva – větrný tunel

Cena od 3 000 Kč na Zazitky.cz

Dejte novomanželům unikátní zážitek a nechte je zažít volný pád. Ve větrném tunelu vzduch proudící až 270 km rychlostí věrně simuluje podmínky volného pádu.

Romantiky si na svatbě užijí dost, teď je čas na trochu adrenalinu! Pošlete je do proudu vzduchu, kde poletí tak, jako by vyskočili z letadla letícího kilometry nad zemí.

TIP: Pokud jsou novomanželé nadšení sportovci a mají rádi adrenalinové zážitky, pořiďte jim něco extra: skok padákem, bungee jumping, nebo třeba let balónem.

Více adrenalinových zážitků pro novomanžele >>


6.  Dvoudenní pobyt na jachtě

Cena od 5 199 Kč na Zazitky.cz

Kde jinde strávit romantický pobyt v prvním roce manželství, než na jachtě? Pokud víte, že novomanželé ještě nemají vybranou svatební cestu, složte se s přáteli na nějaký opravdu zážitkový pobyt.

Pokud víte, že by si novomanželé jachtu neužili, vyberte z mnoha jiných zážitkových pobytů, třeba na krásném zámku, nebo ve wellness hotelu s vynikající kuchyní.

Více romantických pobytů pro dva >>


7.  Ve dvou se to lépe táhne

Cena od 99 Kč na Balabel.cz >>

Sháníte parádní romantický dárek, který novomanžele potěší, až se vrátí po celém svatebním shonu domů?

My jsme si potisky na nejrůznější předměty prostě zamilovali. Firma Balabel to dělá úplně peckovně, jelikož vám vyrobí ty nejoriginálnější trička, hrníčky, ale také rohožky před dveře, polštáře a vlastně vše, na co si vzpomenete. Potisk si samozřejmě můžete navrhnout i sami, inspiraci se meze nekladou.

jako svatební dar se nám osvědčil tento úžasný polštář s potiskem, do kterého jsme jako překvapení našili ještě nějaké penízky navíc :). Novomanželům jsme tak udělali nejen radost dekorací do bytu, ale také velkým překvapením uvnitř.

Více úžasných svatebních darů >>


8.  Kurz francouzské kuchyně

Kurz francouzské kuchyně

Cena od 2 590 Kč na Adrop.cz

Chcete dát novomanželům nějaký společný zážitek a víte, že jsou to nadšení gurmáni? Určitě jim tak udělá radost poukaz do nějaké dobré restaurace. Pokud však chcete být opravdu originální, dejte jim kurz vaření.

Na kurzu vaření, který povede zkušený šéfkuchař, se naučí mnohé tradiční francouzské recepty jednoduchou formou, které poté zvládnou hravě i doma. Co byste řekli na skvělé crêpes suzzette, quiche Lorraine nebo třeba klasické crème brûlée, až přijdete k novomanželům na návštěvu? Mňam!

Více tipů na svatební dary pro gurmány >>


9.  Taneční kurz pro dospělé

Taneční kurz pro dospělé

Cena od 3 190 Kč na Adrop.cz

U kurzů ještě chvíli zůstaneme. Akorát se nebudeme nacpávat dobrotami, ale trochu to rozpohybujeme! Není romantičtější chvíle, než v objetí a v rytmu hudby, co myslíte?

Pokud jsou novomanželé spíše taneční začátečníci, určitě si tento kurz užijí. Je pro ně připraven jednodenní taneční rychlokurz, kde se naučí základní taneční dovednosti, kroky či figury z tanců.

Více tipů na zážitkové kurzy >>


10. Dovolená v zahraničí

Dovolená v zahraničí

Cena od 1 000 Kč na Pepa.cz

Velký dárek, který potěší? Tak co třeba pořádná dovolená v zahraničí? Vybírat můžete z pobytů u moře, akčních dobrodružných víkendů, wellness, sportovních pobytů nebo třeba poznávacích zájezdů. A to po celé Evropě za opravdu krásné ceny.

Udělejte novomanželům velkou radost a pořiďte jim pohádkovou dovolenou, nebo třeba romantický eurovíkend pro dva.

Více tipů na skvělé pobyty v zahraničí >>


11. Zamilované rukavice

Zamilované rukavice

Cena od 349 Kč na Suprovedarky.cz

I přesto, že svatby probíhají zejména v létě, určitě můžete myslet už na zimní radovánky. Zamilované rukavice jsou ideální pro páry, které nemohou být ani chvíli jeden bez druhého. Pokud chcete koupit novomanželům nějaký malý, vtipný dárek, který určitě využijí, a který zahřeje nejen na rukou, ale i u srdce, tyto rukavice jsou parádní volba.

Více druhů rukavic pro páry >>


12. Kávovar pro ty nejlepší novomanželská rána

Cena od 3 499 Kč na 4home.cz

Jsou novomanželé milovníci dobré kávy? Pokud ještě doma nemají kávovar, určitě nějaký skladný, ale kvalitní určitě ocení. Probouzet se doma s vůní čerstvě uvařené kávy je totiž naprosto bezkonkurenční.

Tento kávovar je pro novomanžele jako dělaný, jelikož zvládne uvařit dvě voňavé ranní kávičky zároveň.

V obchodě 4home seženete nejen kvalitní přístroje na přípravu kávy, ale také nejrůznější příslušenství. V případě nákupu online máte navíc poštovné zdarma (nebo si můžete dáreček vyzvednout osobně na výdejním místě).

Více tipů na dárky pro milovníky kávy >>


13. Erotické spodní prádlo / kostýmek pro nevěstu i ženicha

Erotické spodní prádlo / kostýmek pro nevěstu i ženicha

Cena od 300 Kč na Astratex.cz

Sháníte svatební dárek pro své kamarády, a chtěli byste něco peprnějšího? V tom případě zamiřte do oblasti erotiky a pořiďte novomanželům luxusní spodní prádlo, které jim zpestří nejen svatební noc.

Můžete zvolit sexy košilky, nebo erotické kostýmy, a to nejen pro novomanželku, ale i pro pány. Kreativitě se meze nekladou.

Více krásného svůdného prádla >>


14. Kytara pro romantiky a hudební nadšence

Kytara pro romantiky a hudební nadšence

Cena od 1 990 Kč na Muziker.cz

Originální a zaručeně romantický dárek je strunný hudební nástroj, na který se můžou novomanželé společně učit hrát. A pokud už jednu kytaru mají, díky druhé si mohou konečně vystřihnout nějaké ty duety. Kytaru ozdobte bílými pentlemi a přidejte vlastnoručně vyrobený zpěvník s jejich oblíbenými písničkami a věnováním.

TIP: Pokud sami na kytaru hrajete, můžete si připravit na svatbu originální vystoupení, po kterém hudební nástroj novomanželům předáte.

Více nádherných kytar >>


15. Kniha Intimní splynutí

Kniha Intimní splynutí

Cena od 299 Kč na Knihydobrovsky.cz

Levný ale přesto krásný dárek je kniha, která je jak šitá na mírů novomanželům. Pošlete ženicha i nevěstu na cestu „za hranice rovnováhy“. Tato kniha je o otvírání jejich srdcí a o jedinečných vlohách, které jsou uloženy hluboko v sexuální, emoční i duchovní podstatě.

Intimní splynutí, druh partnerského vztahu popsaný v této knize, se zcela odlišuje od těch dřívějších. Není založen na starých sexuálních rolích ani na moderním ideálu „rovnosti“, kdy jsou základní mužské a ženské energie často popírány stejně jako rozdíly mezi nimi. Je třeba nahlédnout „za hranice rovnováhy“….

Více tipů na knižní dárky >>


16. Dva stejné svetry pro dva úžasné lidi

Cena od 899 Kč na AboutYou.cz

Chcete být vtipní a darovat neklasický svatební dar? Tak to musíte zabrousit do oddělení módy! 😊 Ale pozor, vybírejte opravdu jen kousky, které novomanželé ocení!

Tento svatební dar vám prozradím jako třešničku na dortu. Osobně jsem jím totiž bodovala na jedné svatbě mých přátel, a každý mi tento nápad záviděl. Pořídila jsem dva pánské svetry, takové, které jsem věděla, že budou slušet i slečnám. Jeden samozřejmě velikostně pro ženicha, menší, velikost „s“, pro nevěstu.

Novomanželé tak dostanou dva stejné svetry, které můžou nosit na společné výlety, procházky apod. Uvidíte, že budou nadšeni!

Více tipů na originální svatební svetry >>


17. To nejluxusnější šampaňské

To nejluxusnější šampaňské

Cena od 3 999 Kč na Alkohol.cz

Jedinečné životní okamžiky se musí pořádně oslavit a zapít tím nejkvalitnějším vínem. Brut Impérial je klasikou domu Moët & Chandon. Směs odrůd Pinot Noir, Pinot Meunier a Chardonnay můžete pít k jakékoliv příležitosti, k výročí svatby se však hodí snad nejvíce.

TIP: Jelikož se skvěle hodí pro podávání s předkrmem i hlavním jídlem, máme pro vás skvělý tip. Vytvořte dárkový poukaz na vámi uvařenou romantickou večeři s donáškou až do domu. Při této večeři si pak šampaňské manželé vychutnají dvojnásob.

Více luxusních lahví nejen šampaňského >>


18. Dárek do budoucnosti – balíček maličkostí pro miminko

Dárek do budoucnosti – balíček pro miminko

Cena od 50 Kč na Alza.cz

Na závěr pro vás máme unikátní dárek. Dejte novomanželům vtipný domácí úkol – početí potomka! Vyrobte dárkovou krabici, kterou naplňte věcmi pro miminko. K tomu přidejte „dárek“ – propíchnuté kondomy, těhotenský test a kartičku s přáním a textem úkolu.

Skvělé věcičky pro nejmenší nakoupíte nejlevněji online, třeba na Alze. A pokud se vám nechce vymýšlet, co do balíčku zabalit, zkuste tuto startovací sadu pro novorozence.

Více skvělých dárečků pro děti  >>

OKOMENTUJTE

Prosím, napište komentář!
Prosím napište sem své jméno