DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

20 tipů na originální svatební dary pro novomanžele

Datum 27.7.2021 Gabriela Gabriela

Chystáte se na svatbu a chtěli byste kromě klasické obálky darovat i něco zajímavého, věcného? Třeba trochu vtipný dárek, který bude i užitečný a praktický? I přesto, že si novomanželé většinou přejí pouze peníze, vždy jim udělá radost nějaká maličkost nebo dárek, který jim jejich velký den připomene.

My jsme si pro vás připravili 20 originálních tipů na dárky ke svatbě, se kterými určitě zabodujete. Ať už jste rodinní příslušní, svědek, nebo kamarádi ze školy, určitě si vyberete.

1. Stojan na fotky nebo velký foto obraz

Fotorámeček Romance

Cena od 999 Kč na 4home.cz

Fotografie se zdají jako klišé, ale řekněte, kdyby vám dal někdo velký obraz tvořený z rámečků vašich fotografií, nebo krásný srdíčkový stojan na fotografie (s již vytiskuntými fotogtafiemi vás a vašeho partnera), byli byste nejspíš nadšeni. Nebo ne?

Vyberte několik jejich společných fotografií a poproste zkušeného kamaráda, aby vám fotku upravil, nebo si ji nechte upravit profesionálem za pár korun. Nechte udělat retuš a celkovou úpravu (zvládne to kterýkoli fotograf, stačí pohledat na internetu).

Poté už stačí vybrat formáty fotografií a vše zkompletovat. My osobně můžeme doporučit třeba i tento velký rámeček, který má zajímavý design v podobě obdélníků a čtverců.

2. Kufr nebo cestovatelská taška s „vybavením“ do manželství

Kufr nebo cestovatelská taška

Cena od 600 Kč na Vivantis.cz

Tak toto je opravdu originální dárek pro novomanžele. Pořiďte nějakou praktickou a hezkou cestovní tašku nebo kufr (tak, aby jej třeba v budoucnu využili), a naplňte je vtipnými a věcnými dárky dle vašeho výběru.

Mohou to být praktické maličkosti do společného života, věci na cestování (pokud se chystají třeba na svatební cestu), nebo vtipné věcičky (jako třeba sada plastových lžiček ke kávě).

Spousty parádních maličkostí můžete nakoupit pohodlně a nejlevněji online, třeba na Mallu.

3. Stírací mapa světa

Stírací mapa světa

Cena od 1 299 Kč na Knihydobrovsky.cz

Jdete na svatbu milovníkům cestování? Tak to je určitě potěší tato originální mapa světa, kterou mohou společně stírat dle toho, které země navštívili.

A nejen to! Mapa umožňuje plánovat si nové cestovatelské výzvy, které můžete pro novomanžele třeba předem připravit. Když k mapě přibalíte ještě tento kompas/buzolu, máte nejoriginálnější dárek ze všech.

4. Partnerská hra pro zpestření

Svatební dar - Partnerská hra pro zpestření

Cena od 89 Kč na Albi.cz

Hned po svatbě ji zřejmě nevyužijí, ale za pár měsíců… Mnoho z vás to zná. Pro zpestření manželského života a společných večerů je taková partnerská hra ideální. Zasmějí se u ní, pohrají si, užijí si intimní chvíle originálně a jinak.

Existuje i hra, která se přímo jmenuje Hra o manželství – ta obsahuje 600 otázek, které jsou rozdělené do třech kategorií (zahřívací, záludné a na tělo). Cílem hry je odpovídat na otázky tak, jak (zřejmě) odpoví partner, a samozřejmě se v odpovědích shodnout. Další přímo svatební hrou je Mini laškování – svatba – krabička ve tvaru srdce obsahuje 21 svitků s inspiracemi pro partnerský život. Vyberete některou z těchto svatebních, nebo se podíváte i na ostatní partnerské hry?

5. Akční zážitek pro dva – větrný tunel

Akční zážitek pro dva – větrný tunel

Cena od 3 100 Kč na Zazitky.cz

Dejte novomanželům unikátní zážitek a nechte je zažít volný pád. Ve větrném tunelu vzduch proudící až 270 km rychlostí věrně simuluje podmínky volného pádu.

Romantiky si na svatbě užijí dost, teď je čas na trochu adrenalinu! Pošlete je do proudu vzduchu, kde poletí tak, jako by vyskočili z letadla letícího kilometry nad zemí.

TIP: Pokud jsou novomanželé nadšení sportovci a mají rádi adrenalinové zážitky, pořiďte jim něco extra: skok padákem, bungee jumping, nebo třeba let balónem.

6. Dvoudenní pobyt na jachtě

Dvoudenní pobyt na jachtě

Cena od 5 199 Kč na Zazitky.cz

Kde jinde strávit romantický pobyt v prvním roce manželství, než na jachtě? Pokud víte, že novomanželé ještě nemají vybranou svatební cestu, složte se s přáteli na nějaký opravdu zážitkový pobyt.

Pokud víte, že by si novomanželé jachtu neužili, vyberte z mnoha jiných zážitkových pobytů, třeba na krásném zámku, nebo ve wellness hotelu s vynikající kuchyní.

7. Ve dvou se to lépe táhne

Ve dvou se to lépe táhne

Cena od 99 Kč na Balabel.cz >>

Sháníte parádní romantický dárek ke svatbě, který novomanžele potěší, až se vrátí po celém svatebním shonu domů?

My jsme si potisky na nejrůznější předměty prostě zamilovali. Firma Balabel to dělá úplně peckovně, jelikož vám vyrobí ty nejoriginálnější trička, hrníčky, ale také rohožky před dveře, polštáře a vlastně vše, na co si vzpomenete. Potisk si samozřejmě můžete navrhnout i sami, inspiraci se meze nekladou.

jako svatební dar se nám osvědčil tento úžasný polštář s potiskem, do kterého jsme jako překvapení našili ještě nějaké penízky navíc :). Novomanželům jsme tak udělali nejen radost dekorací do bytu, ale také velkým překvapením uvnitř.

8. Kurz francouzské kuchyně

Kurz francouzské kuchyně

Cena od 2 790 Kč na Adrop.cz

Chcete dát novomanželům nějaký společný zážitek a víte, že jsou to nadšení gurmáni? Určitě jim tak udělá radost poukaz do nějaké dobré restaurace. Pokud však chcete být opravdu originální, dejte jim kurz vaření.

Na kurzu vaření, který povede zkušený šéfkuchař, se naučí mnohé tradiční francouzské recepty jednoduchou formou, které poté zvládnou hravě i doma. Co byste řekli na skvělé crêpes suzzette, quiche Lorraine nebo třeba klasické crème brûlée, až přijdete k novomanželům na návštěvu? Mňam!

9. Taneční kurz pro dospělé

Taneční kurz pro dospělé

Cena od 3 190 Kč na Adrop.cz

U kurzů ještě chvíli zůstaneme. Akorát se nebudeme nacpávat dobrotami, ale trochu to rozpohybujeme! Není romantičtější chvíle, než v objetí a v rytmu hudby, co myslíte?

Pokud jsou novomanželé spíše taneční začátečníci, určitě si tento kurz užijí. Je pro ně připraven jednodenní taneční rychlokurz, kde se naučí základní taneční dovednosti, kroky či figury z tanců.

10. Dovolená v zahraničí

Dovolená v zahraničí

Cena od 1 000 Kč na Travelportal.cz

Velký dárek novomanželům, který potěší? Tak co třeba pořádná dovolená v zahraničí? Vybírat můžete z pobytů u moře, akčních dobrodružných víkendů, wellness, sportovních pobytů nebo třeba poznávacích zájezdů. A to po celé Evropě za opravdu krásné ceny.

Udělejte novomanželům velkou radost a pořiďte jim pohádkovou dovolenou, nebo třeba romantický eurovíkend pro dva.

11. Svatební dar – Kufřík plný peněz

Svatební dar - Kufřík plný peněz

Cena od 210 Kč na Suprovedarky.cz

Protože většina novomanželů si z praktického důvodu přeje místo svatebního daru nějaké ty finance, přináším ještě jeden tip, jak originálně darovat peníze. Každý by si přece přál kufr plný peněz, ne?

Kufřík je elegantní bílý se zlatými doplňky, decentními malůvkami a nápisem Just Married. Ve spodní části má plastový uzávěr, kudy doporučuji do kufru nasypat spoustu kováků – díky nim bude svatební dar krásně cinkat a bude taky super těžký. Uzávěr by bylo dobré něčím pořádně zalepit, aby se do něj manželé jen tak nedostali a také pro jistotu – aby se mince nerozsypaly po cestě na svatbu. Do kufříku můžete kromě peněz vložit i nějaký vzkaz či voucher.

12. Kávovar pro ty nejlepší novomanželská rána

Dárek na svatbu kávovar

Cena od 2 199 Kč na Alza.cz

Jsou novomanželé milovníci dobré kávy? Pokud ještě doma nemají kávovar, určitě nějaký skladný, ale kvalitní určitě ocení. Probouzet se doma s vůní čerstvě uvařené kávy je totiž naprosto bezkonkurenční.

Tento kávovar je pro novomanžele jako dělaný, jelikož zvládne uvařit dvě voňavé ranní kávičky zároveň. V obchodě Alza seženete nejen kvalitní přístroje na přípravu kávy, ale také nejrůznější příslušenství.

13. Erotické spodní prádlo / kostýmek pro nevěstu i ženicha

Erotické spodní prádlo

Cena od 300 Kč na Astratex.cz

Sháníte svatební dárek pro své kamarády, a chtěli byste něco peprnějšího? V tom případě zamiřte do oblasti erotiky a pořiďte novomanželům luxusní spodní prádlo, které jim zpestří nejen svatební noc.

Můžete zvolit sexy košilky, nebo erotické kostýmy, a to nejen pro novomanželku, ale i pro pány. Kreativitě se meze nekladou.

14. Kytara pro romantiky a hudební nadšence

Kytara pro romantiky a hudební nadšence

Cena od 1 990 Kč na Kytary.cz

Zaručeně romantický a originální svatební dar je strunný hudební nástroj, na který se můžou novomanželé společně učit hrát. A pokud už jednu kytaru mají, díky druhé si mohou konečně vystřihnout nějaké ty duety. Kytaru ozdobte bílými pentlemi a přidejte vlastnoručně vyrobený zpěvník s jejich oblíbenými písničkami a věnováním.

TIP: Pokud sami na kytaru hrajete, můžete si připravit na svatbu originální vystoupení, po kterém hudební nástroj novomanželům předáte.

15. Kniha Intimní splynutí

Kniha Intimní splynutí

Cena od 299 Kč na Knihydobrovsky.cz

Levný ale přesto krásný svatební dárek je kniha, která je jak šitá na mírů novomanželům. Pošlete ženicha i nevěstu na cestu “za hranice rovnováhy”. Tato kniha je o otvírání jejich srdcí a o jedinečných vlohách, které jsou uloženy hluboko v sexuální, emoční i duchovní podstatě.

Intimní splynutí, druh partnerského vztahu popsaný v této knize, se zcela odlišuje od těch dřívějších. Není založen na starých sexuálních rolích ani na moderním ideálu „rovnosti“, kdy jsou základní mužské a ženské energie často popírány stejně jako rozdíly mezi nimi. Je třeba nahlédnout “za hranice rovnováhy”….

16. Dva stejné svetry pro dva úžasné lidi

Dva stejné svetry pro dva úžasné lidi

Cena od 899 Kč na AboutYou.cz

Chcete být vtipní a darovat neklasický svatební dar? Tak to musíte zabrousit do oddělení módy! 😊 Ale pozor, vybírejte opravdu jen kousky, které novomanželé ocení!

Tento svatební dar vám prozradím jako třešničku na dortu. Osobně jsem jím totiž bodovala na jedné svatbě mých přátel, a každý mi tento nápad záviděl. Pořídila jsem dva pánské svetry, takové, které jsem věděla, že budou slušet i slečnám. Jeden samozřejmě velikostně pro ženicha, menší, velikost “s”, pro nevěstu.

Novomanželé tak dostanou dva stejné svetry, které můžou nosit na společné výlety, procházky apod. Uvidíte, že budou nadšeni!

17. Lahev s vlastní etiketou

lahev s vlastní etiketou

Cena od 179 Kč na Alkohol.cz

Svatební dar v podobě lahve není nic originálního. Často se dává jako doplněk k penězům či nějakému voucheru. Mám pro vás ale tip, jak z obyčejné lahve udělat naprosto jedinečný kousek.

K tomu, aby byl váš svatební dar originál, který nemá nikdo jiný na světě, vám stačí jen dvě věci: 1. vědět, co novomanželé pijí a 2. mít nějakou jejich fotku. Jestli bude zamilovaná, nebo naopak bláznivá, to je úplně jedno. Na výběr máte více než desítku lahví – od vína přes pana Walkera až po slivovici. Jednu si na e-shopu vyberte, k ní nahrajte fotku, přidejte vzkaz a je to. Pokud by se vám líbilo něco ještě luxusnějšího a originálnějšího, mrkněte na gravírované lahve – tady je ještě větší výběr lahví a vzkaz (plus třeba jména novomanželů a datum svatby) necháte „vyrýt“ speciálním laserem přímo na sklo lahve.

18. Svatební album

Svatební album

Cena od 249 Kč na Knihydobrovský.cz

Fotoalbum jako svatební dar se dá využít hned dvěma způsoby – buď do něj sami vložíte nějaké fotky, obrázky, malůvky či bankovky, nebo jen necháte jen tak a novomanželé si jej naplní až po svatbě krásnými vzpomínkovými fotkami.

Já jsem spíš pro tu první variantu – aby byla sranda a abyste ten dar jen tak neodbyli. Pokud se novopečeným manželům bude album líbit, vytáhnou z něj vaše výtvory a na svatební fotky si ho stejně nechají. Velmi hezké je i bílo-stříbrné album se srdíčkem nebo decentní béžové. Pro svědkyně a svědky mám ještě tip na závěr – zajímavá by mohla být i tzv. kniha hostů – pokud seženete polaroid, můžete postupně fotit všechny svatební hosty, fotky rovnou na svatbě lepit do knihy a nechat všechny, aby ke své fotce napsali nějaký milý vzkaz.

19. Krmítko s jmény novomanželů a penězi

Krmítko - svatební dar

Cena od 249 Kč na 4home.cz

Snažíte se vymyslet nějaký levnější dárek, do kterého byste mohli třeba vložit peníze? Tak to pro vás máme úplně skvělý nápad! Kupte třeba tuto ptačí budku ve tvaru domečku, který symbolizuje nový domov novomanželů. Přečtěte si více nápadů, jak darovat peníze.

Můžete ji vlastnoručně ozdobit, namalovat, nebo třeba popsat společným příjmením ženicha a nevěsty. Můžete připsat datum svatby, nebo třeba nějaké věnování. Do budky můžete dát ruličky papírových bankovek, a celý dárek pak zabalit do průhledné balící fólie.

20. Dárek do budoucnosti – balíček maličkostí pro miminko

balíček maličkostí pro miminko

Cena od 50 Kč na Alza.cz

Na závěr pro vás máme unikátní tip na svatební dar. Dejte novomanželům vtipný domácí úkol – početí potomka! Vyrobte dárkovou krabici, kterou naplňte věcmi pro miminko. K tomu přidejte „dárek“ – propíchnuté kondomy, těhotenský test a kartičku s přáním a textem úkolu.

Skvělé věcičky pro nejmenší nakoupíte nejlevněji online, třeba na Alze. A pokud se vám nechce vymýšlet, co do balíčku zabalit, zkuste tuto startovací sadu pro novorozence.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 3.7 (15 hlasů)

Autor článku

Gabriela
Gabriela

Milovnice kávy a dobrého jídla, náruživá cestovatelka a čtenářka dobrých knih. Kromě cestování a poznávání nových kultur si užívám čas strávený s rodinou a těmi nejbližšími, kterým ráda vymýšlím nejrůznější dárky. Nápady pak předávám dál, jak je tomu třeba i na tomto webu. :)

Podobné články