Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Dárek pro svědkyni a svědka – 14 zajímavých tipů které potěší

17. 10. 2023 aktualizováno

Začalo to slůvkem „ano“, pokračuje to velkými přípravami. A kdo jiný by vám s nimi měl pomoci, než svědek a svědkyně. Ovšem pozor, nebude to zadarmo. Svědka či svědkyni musíte uplatit. Obrazně řečeno samozřejmě. Dárek pro svědkyni i svědka je za odměnu – jako poděkování za to, že vám to poctivě odsvědčili, že vám pomohli s přípravami, že vám (kromě vaší druhé drahé polovičky) byli tím nejbližším člověkem

Protože co si budeme povídat, svatební přípravy nejsou nic jednoduchého – starostí a nervů bude více než dost. Takže už víte, kdo to bude? Kamarádka, brácha, kolegyně, kámoš, teta, soused, ségra, švagr? A už víte, kdy jim dar předáte? Je to možná zvláštní, ale ve většině případů dostanou svědci dárek dřív než samotní svatebčané. Někdo totiž dává dárek svědkovi dopředu = hned při „žádosti o svědectví“ (tohle je přesně ta úplata, o které jsem psala hned na začátku), někdo jej vybalí na rozlučce, vhodný je také samotný svatební den (sice málo času, zato spousta emocí), ale klidně to můžete odložit až na klídek po svatbě (jen pozor, abyste to neodkládali do nekonečna). A jaké jsou nyní trendy v darech pro svědkyni a svědka? Přesně ty najdete v následujících 14 tipech.

Nejhezčí dárky pro svědkyni od nevěsty

Náramek s dřevěnými prvky

Náramek s dřevěnými prvky – dárek pro svědkyni od nevěsty

BeWooden.cz

Náramek pro svědkyni je možná nejvyužívanějším dárkem od nevěsty. Aby také ne – náramek alespoň jednou za čas nosí úplně každý. Navíc je to dárek, který vaše nejbližší bude mít vždy nablízku, resp. přímo na sobě. Já jsem tentokrát nezvolila obyčejný náramek z drahého kovu s drahými kameny, ale vybrala jsem trendy záležitost. Náramek pro svědkyni ze dřeva. Nebo ještě lépe – ze dřeva a kovu.

První náramek pro svědkyni, který mě zaujal, zdobí milý tvar srdíčka. To je ze dřeva, konkrétně z ořechu, a celý náramek je vyráběn ručně – každý náramek je tedy originál a působí velmi jemně a luxusně. Druhý náramek, pokud by pro vás srdíčko bylo moc, zdobí velmi zajímavý kroužek – decentní a originální. Opět se jedná o spojení náramku z chirurgické oceli v barvě zlata a dřevěné (tady konkrétně světlé javorové) aplikace.

Zážitek jen pro vás dvě

Zážitek jen pro vás dvě

Zážitky.cz

Přemýšlíte, jak a kde požádat kamarádku, aby vám odsvědčila vaši svatbu? Nebo tohle už máte za sebou, ale obě jste z příprav unavené? Co takhle společný zážitek, díky kterému ještě posílíte váš vztah a proberete při něm spoustu důležitých svatebních věcí? Jako první mě napadl společný relaxační zážitek, ale jako dárek pro svědkyni se určitě bude hodit i nějaký gurmánský zážitek.

Jsou zážitky, které se k této příležitosti hodí na první dobrou – např. degustace světových vín. Ochutnáte 10 vzorků tematicky vybraných vín, zakousnete nějaké delikatesy a jen tak mezi řečí byste se jí mohla zeptat, jestli vám půjde za svědkyni. Hezké, ne? Skvělá by mohla být i společná degustace čokolády. Dokážu si představit, že v čokoládovém opojení vás napadne spousta zajímavých svatebních detailů. A pokud byste raději relaxovali, dopřejte si thajskou masáž pro dva, resp. pro dvě. Na závěr ještě jedno moudro – ať už zvolíte jakýkoliv zážitkový dárek pro svědkyni a pro vás, užijte si ho na maximum. Obě si to moc zasloužíte.

Velký popisovací hrnek se speciálním vzkazem

Velký popisovací hrnek se speciálním vzkazem

Balabim.cz

Další tip na dárek pro svědkyni, kterým ji můžete požádat o „menší službičku“, jako je např. svědectví na svatbě. Znáte ty originální žádosti o ruku, když muž napíše „Vezmeš si mě?“ do písku, na most nebo na plakát? Tak přesně tak to uděláte i vy. Napíšete na super velký hrnek otázku „Budeš mojí svědkyní?“. Odpověď „ne“ v tomto případě neexistuje.

Hrnek má neuvěřitelných 900 ml a má na sobě velkou černou plochu k napsání vzkazu. V balení je s hrnkem také bílá křída, takže už nemusíte nic dokupovat. Až se svědkyně váš vzkaz smaže, může si potom sama ne hrnek psát poznámky ke svatbě, nebo prostě jen kreslit sluníčka a srdíčka pro lepší den. Jen pozor, hrnek není vhodný do myčky nádobí. P. S. Když k tomuto dárku pro svědkyni přidáte třeba nějaký čaj na nervy, proti stresu apod., uděláte jím ještě větší parádu. Vtipnou parádu.

Blok Přátelé na svatební poznámky

Blok Přátelé na svatební poznámky

Posters.cz

Kdo by nemiloval seriál Přátelé? A navíc pro přítelkyni je motiv Přátel ideální. Blok je takový menší, ale velmi hezký a milý dárek pro svědkyni. Na první stranu opět můžete napsat otázku „Půjdeš mi za svědkyni?“, další strany už si bude popisovat sama. Témata jsou jasná – plánování rozlučky se svobodou a svatební přípravy.

Na přední straně bloku jsou barevné hlášky, nápisy a malůvky z velmi oblíbeného amerického seriálu Přátelé. Blok má ideální velikost A5, vejde se tak i do dámské kabelky. Je linkovaný, takže pro rozlučkové a svatební seznamy ideální. Dalším plusem je kroužková vazba, díky které se blok skvěle otevírá. Aby se neotevíral samovolně, je opatřen praktickou gumičkou, která stránky drží pohromadě.

Originální lahev jen pro svědkyni

Dárek pro svědkyni vlastní etiketa na lahev

Alkohol.cz

Aby šly svědkyni přípravy a pomoc jako po másle, aby nápady jen lítaly, bude pro ni lahev skvělým dárkem. A protože je svědkyně pro nevěstu výjimečnou osobou, zaslouží si i výjimečný dárek. Lahev s vlastní etiketou je podle mě naprosto dokonalým, jednoduchým a velmi milým dárkem pro svědkyni. Na první dobrou se k této příležitosti nabízí víno, ale třeba mezi dostupnými lahvemi najdete nějakou vaši společnou oblíbenou.

Na etiketu můžete použít některou z vašich fotek, nebo klidně i jejich koláž, a nějaký milý (nebo naopak bláznivý) vzkaz. Opět by se zde nabízel text „Půjdeš mi za svědkyni?“, ale můžete zvolit i nějakou vaši hlášku, oslovení apod. U většiny destilátů je vlastní etiketa zdarma, u vína potom za 99 Kč. Jedinečná lahev bude vyrobena do 72 hodin od přijetí platby.

Originální kniha pro nejlepší svědkyni

Originální kniha pro nejlepší svědkyni

Knihy Dobrovský.cz

Úžasná a originální kniha, kterou vaší svědkyni dáte jasně najevo, co pro vás znamená a připomenete jí, co všechno jste spolu už zažily. A samozřejmě ještě zažijete (např. blížící se svatbu). Čím je tato kniha originální? Můžete do ní lepit fotky i obrázky, kreslit, psát vtipné, nebo naopak dojemné vzkazy a vzpomínky. Prostě všechny vaše důležité společné vzpomínky na jednom místě.

Pokud na nějaké vymýšlení a tvoření nemáte v těchto dnech čas ani myšlenky, ale přesto byste dala svědkyni dárek v podobě knihy, nevadí. Určitě pro tu vaši „bestku“ najdeme jiný knižní kousek. Pro kamarádky toho naštěstí existuje spousta. Co třeba kniha s krásným názvem „Jsi nejlepší“, pro svědkyni sestru potom sbírku krásných citátů s názvem „Pro nejlepší sestru na světě“ nebo klasickou knihu na čtení „Díky“, kde se ve vtipných a šílených pasážích třeba poznáte.

Květinový náramek pro svědkyni či družičku

Květinový náramek pro svědkyni či družičku

Svatbadekor.cz

A máme tu ještě jeden náramek, protože… Květin na svatbě není nikdy dost. Klasickou kytici by jednoznačně měla mít nevěsta, ale také její maminka a tchýně. A co svědkyně? Té by pugét také slušel, ale byl by pro ni nepraktický. V den D bude mít plné ruce práce s pomáháním nevěstě. Skvělou, a v poslední době také velmi oblíbenou volbou, je proto květinový náramek. Určitě jste ho už viděli, minimálně v nějaké americké romantické komedii.

Výběr konkrétního náramku nechám na vás. Měl by totiž ladit s ostatními květinami na svatbě. Jedná se vlastně o takový jednotící prvek mezi svatebčany a jejich svědky – nevěsta kytice, ženich květinovou korsáž, svědkyně květinový náramek, svědek menší květinovou korsáž. Moc se mi líbí elegantní perlový náramek bez klasického květu, který je jemný, univerzální a působí luxusně. Jemný je také růžovo-bílý náramek, opakem je potom výrazný tmavě fialový kousek. Který se bude hodit jako dárek pro tu vaši svědkyni?

Nejlepší dárky pro svědka od ženicha

Jízda ve Ferrari na okruhu

Jízda ve Ferrari na okruhu – dárek pro svědka

Adrop.cz

Co si takhle s vaším svědkem užít poslední pořádnou jízdu? Dělám si srandu, příležitosti samozřejmě budou i po svatbě. Ale nápad je to fajn, ne? Pozvat svědka na projížďku. I když projížďka to vlastně úplně nebude. Označila bych to spíš jako splněný sen. Zážitková jízda ve Ferrari 488 Spider probíhá na polygonu a celou dobu bude svědek sedět v sedačce jako přikovaný. Z 0 na 100 to může dát už za 3 vteřiny, po okruhu se může projíždět rychlostí až 325 km/h. Všechno bude záležet na jeho odvaze a řidičských dovednostech.

Než se svědek pustí do závodění, čeká ho registrace a seznámení s trasou i vozem. Obdarovaný si může vybrat, jestli bude tuhle superrychlou káru řídit sám, nebo si užije jízdu jako spolujezdec s profi instruktorem. Jeden okruh je dlouhý 2 250 m, vy můžete jako dárek pro svědka zvolit 4 varianty zážitku – 1 okruh, 3, 5 nebo 8 okruhů.

Hasicí přístroj jako úkryt na lahev

Hasicí přístroj jako úkryt na lahev pro svědka do garáže

Hubatá černoška.cz

Za mě opravdu hezký dárek pro svědka – milý, vtipný, praktický… Jedná se o hasicí přístroj s dřevěným vnitřkem, do kterého se schová lahev alkoholu. Takže je to vlastně takový mini bar hasicí žízeň. Za mě opravdu super stylovka. Jedná se o český produkt, navíc ručně vyráběný, což jsou další zajímavé plusy tohoto dárku pro svědka. Jen pozor, hasicí přístroj není vybavený žádnou lahví alkoholu. Takže ji rozhodně nezapomeňte přikoupit.

Mini bar v sobě ale přece jen něco ukrývá – dvě luxusní panákové skleničky a zapalovač. Dobrou zprávou je, že se do přístroje vejde jakákoliv lahev alkoholu. A pozor, můžete si ji v tomto originálním minibaru dokonce zamknout. Uzavíratelná dvířka jsou totiž na zámek se dvěma klíči. Že by měl jeden obdarovaný svědek a druhý svěřil vám? To se teprve uvidí. Přístroj má na sobě i kvalitní držák, takže jej svědek může zavěsit na zeď. Kam jinam s hasičákem, že…?

Desková hra, aby bylo jasno

Desková hra, aby bylo jasno

TLAMAgames.com

Desková hra jako dárek pro svědka? Proč ne. Alespoň mu tím dáte najevo, že s vámi může počítat, i když se oženíte. Deskové hry jsou velmi oblíbené, a to i u mužů. Takže pokud si s klukama sem tam něco zahrajete, mohla by být hra tím pravým dárkem pro vašeho svědka. Do krabice navíc můžete dát i nějakou maličkost navíc, nebo klidně lísteček s otázkou „Půjdeš mi za svědka?“.

Jen tak mimochodem, věděli jste, že první deskovka vznikla zhruba 3 000 let př. n. l.? Na e-shopu najdete stovky her, které jsou rozdělené do 13 tematických okruhů – od strategických her přes party hry až po ty cizojazyčné. Napadla mě třeba kategorie válečné hry – to mají muži rádi, nebo ne? Pokud jste se svědkem nerozluční kámoši, kteří k sobě nepotřebují ani žádnou partu, mohla by se vám hodit některá hra pro dva. Hodně zajímavé mi přijdou tematické hry, které jsou zaměřené na konkrétní zájmové oblasti. Co třeba něco okolo fotbalu nebo piva?

Kosmetická sada na vousy od chlapů pro chlapy

Kosmetická sada na vousy od chlapů pro chlapy

Angry Beards.cz

Patří váš svědek mezi vousáče? Potom by ho mohl potěšit dárek v podobě kvalitní kosmetické sady na jeho pěstěné vousy. Proč dávat svědkovi dárkem kosmetiku? To je přece jednoduché – aby vám neudělal ostudu. Na jednu stranu vtip, na druhou stranu realita, na třetí stranu mu prostě něco chcete dát a tohle je pro vousáče velmi praktický a hezký dárek. Jakou sadu zvolit?

Jestli i vy patříte mezi vousáče, tak se možná ve značkách jejich kosmetiky vyznáte. Pokud ne, volila bych podle obalu – abyste udělali ten nejlepší dojem. Mně se moc líbí černá elegantní a zároveň drsná sada pro růst vousů „Roller a Doping“. Velmi zajímavá je sada v plechovém designovém boxu s olejem, balzámem, šamponem a voskem na vousy. Pro gentlemany s knírem, který se v poslední době vrací do módy, bych vybrala velmi elegantní až možná retro sadu na knír.

Ron La Progresiva De Vigia 13y 0,7l 41%

Top lahev pro svědka s top obsahem od Topalkohol

Alkohol.cz

Lahev nějakého dobrého pití, to je vždy dobrá volba. Na e-shopu s alkoholem jsem narazila na velmi zajímavé novinky, a tak mě napadlo, že by dárek pro svědka mohla být právě nějaká ta alkoholová novinka. Co myslíte? Je to něco výjimečného, zajímavého, něco, co jste ještě společně neochutnali, ale měli byste.

Pro milovníky rumu by to mohla být kubánská novinka od mistrů rumů z Bodega Vigia, kde se rumy dříve vyráběly pouze jako dárky pro hlavy států, které navštívily Kubu. Na pravém rumu La Progresiva de Vigia z té nejkvalitnější cukrové třtiny si rozhodně pochutnáte. Dál mě zaujal koňak Hennessy VSOP Privilege limited edition by Julien Colombier, to je fajn pitíčko pro opravdové gentlemany, co říkáte? Dokonalost jemného „cognacu“ s hřejivými tóny vanilky, hřebíčku a skořice dotváří designová etiketa, dárková krabička a podtácky, za jejichž vzhledem stojí umělec Julien Colombier. Další mužskou záležitostí by mohla být irská whiskey, např. novinka Teeling Single Grain 13y 0,7l 50%, která zrála v sudech po bourbonu.

Placatka s originálním věnováním

Placatka s originálním věnováním – netradiční dárek pro svědka

Belabel.cz

Nechci vás k tomu alkoholu pořád svádět, ale svatba, svědek, chlapi, dárek… Alkohol se prostě a jednoduše nabízí sám. Tentokrát ale budeme originálnější. Jedinečný dárek pro svědka, který nemá nikdo jiný na světě? Dárkové balení placatky a panáků s vlastním potiskem. Ať už to budou iniciály svědka, vaše společná fotka, nebo třeba něco jako „Díky, kámo“, jsem si jistá, že s tímto originálním dárkem uděláte velkou radost.

Placatky se hodí např. na hory, ryby nebo na tribunu. Tato kapesní placatka má objem 220 ml a dárková krabička obsahuje navíc také 4 kalíšky (každý o objemu 30 ml) a trychtýřek na rozlévání. Vybrat si můžete jeden z 8 již hotových návrhů, desítky možných předpřipravených motivů, ale také můžete navrhnout váš vlastní potisk. Tento dárek pro svědka má i skvělé hodnocení, takže za mě není co řešit.

Pánská kravata nebo motýlek na svatební den

Pánská kravata nebo motýlek na svatební den

Aboutyou.cz

Na závěr si dáme jeden ryze praktický dárek pro svědka. Pánská kravata nebo motýlek. Stejně by si něco z toho musel pořídit, vy mu tak ušetříte složité hledání a rozhodování. Pokud od vás dostane tento doplněk k obleku, nebude se strachovat, že by se vám jeho výběr nelíbil. Existuje spousta možností, tvarů, barev… Doporučuji výběr zkonzultovat s nevěstou, která má vše v oku. Svědka tolik ne samozřejmě, mám na mysli barvy vaší svatby a také trendy v oblékání.

Kdybych měla vybrat já nějaké hezké kousky pro svědka, pořídila bych například bordó sadu kšand a motýlka, starorůžovou sadu kravaty a kapesníčku, hezká a decentní je také tato značková kravata Michael Kors. Vybírejte buď tak, aby vám tento dárek pro svědka ladil k ostatním doplňkům na svatbě, nebo tak, aby kravata nebo motýlek byly co nejuniverzálnější.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.5 (17 hlasů)

Autor článku

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář