Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Dárky k Valentýnu

Nejhezčí snubní prsteny – 13 tipů na nejzajímavější snubák

27. 9. 2022 aktualizováno

Gratuluji vám. Na zásnuby a zásnubní prstýnek zřejmě už došlo, teď přišla řada na výběr snubních prstýnků. Hádám správně? Čekají vás moc hezké starosti, tak si je (nejlépe společně) užívejte. Doporučuji pohodlně se usadit, otevřít si třeba nějaké dobré vínko a hledat. Abyste měli hledání snubních prstenů co nejjednodušší, vznikl právě tento článek. Do hledání jsem se totiž pustila já a z několika e-shopů jsem vybrala 13 nejhezčích nebo nejzajímavějších snubních prstenů. Mezi následujícími tipy najdete nejen zlaté snubní prsteny, ale také stříbrné, snubní prsteny z platiny, karbonové, dále originální snubní prsteny, vintage snubní prsteny…

Které budou ty pravé pro vás dva? Na to už musíte přijít sami. Možná by vám mohl pomoct jeden z našich předchozích článků Jak vybrat snubní prsteny. Dalším otazníkem při výběru online by mohla být velikosti snubních prstenů. I k tomuto tématu jsme připravili detailní článek – Jak správně měřit velikost prstenů. A teď si myslím, že už jste připraveni na konkrétní snubní prsteny. Tady jsou:

1. Dámský snubní prsten s diamanty

Dámský snubní prsten s diamanty

Klenota.cz

Tušili jste, že se dají snubní prsteny koupit i zvlášť? Jakože pro nevěstu jeden, pro ženicha druhý. Většinou se kupují v sadě, dámský a pánský snubní prsten spolu, tady si ale můžete vybrat každý prstýnek zvlášť. Přijde mi to skvělá varianta. Snubní prsteny pro nevěsty jsou totiž často jiné než ty pro ženichy (rozdíl bývá nejčastěji v kamínku, který pánská verze snubního prstenu postrádá), tak proč si prsteny nevybrat rovnou každý zvlášť? Pánské snubní prsteny bývají velmi jednoduché, takže se také jednoduše spárují s ozdobnějším dámským prstenem. A když se nespárují, tak co? Každý bude mít originální prstýnek, který bude rád nosit. A to jde, ne?

Dámský snubní prsten jsem vybrala zajímavý a moderní, který se bude perfektně kombinovat se zásnubním prstýnkem. Jedná se o snubní prstýnek ze žlutého 14karátového zlata (vybrat si můžete i bílé či růžové zlato) s diamanty v briliantovém brusu, které jsou do obroučky vsazeny ve dvou jemných vlnkách. K tomuto zajímavému dámskému snubnímu prstenu bych pro ženicha zvolila jednoduchý zlatý prsten, např. úzký nebo i hranatější, popř. širší. Prsteny vám domů přijedou zdarma, a to v dárkové krabičce.

2. Stříbrné snubní prsteny

Stříbrné snubní prsteny se srdíčky

Olivie.cz

Snubní prsteny nemusí být jen zlaté a nemusí stát jen desítky tisíc korun. Při svém pátrání jsem našla také moc hezké stříbrné snubní prsteny, které vás dohromady vyjdou něco málo přes 1 300 Kč. A peníze, které ušetříte, můžete investovat například do svatební cesty. Co si budeme povídat, stříbro není tak odolné jako zlato, proto stříbrné snubní prsteny doporučuji spíš pro ty, kteří ví, že je nebudou nosit každý den, nebo pro ty, kdo rádi šperky obměňují a nebudou nosit celý zbytek života jeden a ten samý prstýnek.

Čím mě konkrétně tyto snubní prsteny zaujaly? Samozřejmě je to romantický symbol srdíčka, ale také jednoduchost a zpracování obroučky. Pokud by muž nechtěl symbol srdíčka vždy ukazovat, jednoduše prstýnek otočí tak, aby srdíčko směřovalo dovnitř do dlaně. A je to vymyšlené. Nevěsta se bude srdíčkovým snubním prstenem ráda chlubit. Srdce je v prstýnku vyryté, není osazené žádným kamínkem. Alespoň se nebudete muset bát, že vám kamínek vypadne. Prstýnek má šířku 3 mm, takže je opravdu decentní. K prstenům dostanete dárkovou krabičku zdarma. Mimochodem tyto stříbrné snubní prsteny patří na e-shopu mezi nejprodávanější.

3. Sada snubních prstenů z bílého zlata

Sada snubních prstenů z bílého zlata

Klenota.cz

U téhle sady snubních prstenů mě na první pohled zaujal dámský snubní prsten ve stylu eternity (= malé brilianty o průměru 0,8-1,7 mm jsou osázené kolem celého prstýnku), který podle mě svým tvarem symbolizuje nekonečno. Lásky a délky manželství samozřejmě. Oba snubní prsteny jsou vyrobené z bílého 14karátového zlata. Na rozdíl od prstenu nevěsty je pánský prsten velmi jednoduchý – má hranatý profil a jeho povrch je ve speciální (jakoby matné až hrubé) úpravě, která jej chrání před drobnými škrábanci. Dámský snubní prsten má šířku 2,2 mm a pánský 4 mm.

Prsteny jsou vyráběny ručně v Praze, doba dodání je cca 3 týdny. Gravírování je samozřejmě možné, vždy se musí brát v potaz šířka obroučky. U dámského úzkého prstýnku si raději nechejte poradit přímo u výrobce, určitě společně něco vymyslíte. Případná první výměna velikosti je do 60 dnů zdarma. Prsteny dostanete automaticky v luxusní krabičce a také s certifikátem pravosti.

4. Snubní prstýnek s nevšední povrchovou úpravou

Snubní prstýnky s nevšední povrchovou úpravou

KlenotyAurum.cz

Dost bylo jednoduchosti, pojďme na něco velmi zajímavého a originálního. Pokud chcete, aby vaše prsteny zaujaly na první pohled, mohly by právě k tomuto účelu sloužit snubní prsteny PRAHIR – jsou z bílého zlata a jsou zdobené opravdu nevšední povrchovou úpravou. Pánský snubní prsten je zcela bez kamínků, dámský snubní prsten je nepravidelně osázen 5 třpytivými kameny.

Klenoty Aurum si zakládají na poradenství v kamenných prodejnách, kterých mají po celé republice 43. Na druhou stranu je při nákupu svatebních prstenů online velká výhoda možnost bezplatného vrácení. Takže pokud si prstýnky objednáte a doma zjistíte, že jste vlastně chtěli něco úplně jiného, není to vůbec žádný problém. Půjdete do této nevšední a moderní povrchové úpravy snubních prstenů?

5. Stříbrný snubní prsten Satin

Stříbrný snubní prsten Satin

Olivie.cz

A opět se přesuneme od zlata ke stříbru. Našla jsem další jednoduchý snubní prsten, který však rozhodně není obyčejný. Je naopak zajímavý, a to díky dokonalé kombinaci matného a saténového povrchu. Ta svatebnímu prstýnku dodává šmrnc. A proč píšu v jednotném čísle? Prstýnek je naprosto totožný pro nevěstu i ženicha, takže se vlastně nejedná o dva prsteny, ale o 2x jeden prsten. Rozumíte, že? Snubní prsten s dvojí povrchovou úpravou se vyrábí ve velikostech 49-71, takže bude sedět jak hubeným dámským prstům, tak i těm širším pánským.

Tento snubní prsten je docela široký (6 mm), hodí se tak pro ty, kteří mají rádi výrazné šperky a chtějí dát světu jasně najevo, že jsou šťastně a oficiálně zadaní. Stříbro je samozřejmě rhodiováno, a to pro větší odolnost vůči sulfidům, kvůli kterým má stříbro tendenci černat. Rhodiování navíc pomáhá v odolnosti vůči změnám barvy, jasu, poškrábání a poškození. Pokud koupíte rovnou dva snubní prsteny, budete mít dopravu zdarma. Navíc k nim zdarma dostanete i dárkovou krabičku.

6. Zlaté snubní prsteny Primossa

Zlaté snubní prsteny Primossa

KlenotyAurum.cz

Řekla bych, že tyto snubní prsteny patří svým vzhledem mezi nejčastěji využívané. Nemyslím přesně tyto, ale typově – moderní bílé zlato doplněné jinou barvou zlata, dámský snubní prsten osazen kamínkem. Konkrétně tyto snubní prsteny mají navíc matnou úpravu bílého zlata, takže na nich lesklý vryp z červeného zlata krásně vyniká. Vryp je přesně v polovině šířky prstenů. Dámský prsten je navíc ozdobený malým třpytivým kamínkem.

U těchto svatebních prstýnků není uvedená cena, Klenoty Aurum vám prstýnek rádi představí osobně na některé ze 43 poboček po celé České republice. Ale pozor, pokud prstýnky koupíte na e-shopu, získáte možnost vrácení zdarma do 14 dní. Kdybyste si náhodou rozmysleli typ prstýnků samozřejmě. Svatbu si rozhodně nerozmýšlejte, ta je samozřejmě správně. Tak co, půjdete do této osvědčené klasiky?

7. Vintage snubní prsteny ze zlata

Vintage snubní prsteny ze zlata

Těmto snubním prstenům bych dokázala dát hned několik přívlastků – netradiční, romantické, vintage, zajímavé, originální. Patříte se svojí druhou drahou polovičkou mezi romantické duše? Máte rádi vintage styl? Potom jsou pro vás tyto jedinečné snubní prsteny to pravé ořechové. Čím jsou tak zajímavé? Jen se na ně podívejte. Jsou nádherně zdobené, ale rozhodně ne nijak kýčovitě ani přehnaně.

Tyto vintage snubní prsteny jsou ploché (někdo by mohl říct hranaté) a ze tří stran romanticky zdobené. Jediná strana, která na sobě nemá žádný vzorek, je ta vnitřní, na kterou si můžete nechat vygravírovat svůj text. Pro gravírování můžete zvolit některý ze 4 fontů a navíc text dlouhý až 15 znaků. Bude to jen datum, nebo vymyslíte něco zajímavějšího? Prsteny můžete mít jak ze žlutého, tak z bílého i růžového zlata. Pánská verze je široká 4 mm, dámská 3 mm. Snubní prsten pro ženicha se vyrábí ve velikostech 53-70, prsten pro nevěstu 46-70.

8. Snubní prsteny z bílého zlata se srdíčkem

Snubák z bílého zlata se srdíčkem

Na závěr si dáme ještě jednu romantiku, ještě jedno srdíčko. Tentokrát se ale jedná o tak trošku jiné srdíčko. Není na prstenu vidět celé. Celé se ukáže, pokud dáte snubní prsteny k sobě. Je to jasné, ne? Vždyť jedině spolu tvoříte celek. Bez vaší druhé polovičky byste byli nešťastní a osamocení. Oba snubní prsteny jsou stejně široké a jsou vyrobené z bílého zlata.

Snubní prsten pro ženicha zdobí jednoduchá rýha ve tvaru poloviny srdíčka, snubní prsten pro nevěstu má stejnou rýhu, jen je osázená osmi třpytivými kamínky (každý o průměru 1,25 mm). Oba svatební prstýnky se krásně lesknou a zevnitř do nich lze vygravírovat nějaký váš svatební text. Můžete zvolit datum svatby, ale i něco romantičtějšího. Co třeba vzkaz „Miluji tě“? Gravírování, krabička k prstýnkům i doprava jsou pro vás zcela zdarma.

9. Snubní prsteny se třemi druhy zlata

Snubák se třemi druhy zlata

Nemůžete se rozhodnout, která barva zlata je ta nejhezčí? Která se vám bude nejvíce hodit k ostatním šperkům? Zkuste se mrknout na tyto snubní prsteny, které by vaše dilema mohly vyřešit – jsou totiž tvořené jakoby ze tří proužků, každý má jinou barvu zlata. Je tady zastoupené žluté, bílé i růžové zlato. Přes všechny tři proužky, tedy přes celou šířku prstýnku vedou ozdobné rýhy – jsou dvě vedle sebe. Že by symbolika páru?

Ke snubním prstenům dostanete krabičku zdarma, dopravu budete mít také zdarma, a dokonce i rytí do prstenů je v ceně. Už víte, co si dovnitř necháte vyrýt? Většina párů tam má datum svatby, aby jej nezapomněla. Půjdete s davem, nebo budete originálnější? Doba dodání je do dvou týdnů, což vám určitě bude stačit. Na rozdíl od zásnub se svatba plánuje více dopředu.

10. Originální snubní prsteny z bílého zlata

Originální snubák z bílého zlata

Lásku lze označit hned několika symboly – už jsme tu měli srdíčko i znak nekonečna, ještě je tu ale jedno ztvárnění, které by vás zřejmě jen tak nenapadlo. Jsou to puzzle. Jednotlivé dílky do sebe krásně zapadají, stejně jako je tomu u vás doma – jeden bez druhého byste tak skvěle nefungovali, jedině spolu tvoříte dokonalý „obraz“. Je to tak? Navíc věřím, že je mezi snoubenci i velká spousta milovníků skládání „puclíků“, u těch jsou tyto snubní prsteny snad i povinností.

Jedná se tedy o snubní prsteny z kolekce Laura Gold, které mají po celém obvodu vyryté symboly puzzle dílků. Snubní prsten pro ženicha je bez dalších aplikací, dámský prsten je osazen jedním kamínkem o průměru 1,5 mm. Rytí dovnitř prstenu je zdarma, stejně tak i doprava. Prsteny dostanete automaticky v jednoduché krabičce. Pokud byste si chtěli vybrat nějakou hezčí, podívejte se na jejich výběr. Pozor, u těchto svatebních prstenů je dostupnost až 6 týdnů, tak to neprospěte.

11. Černé karbonové snubní prsteny

Černé karbonové snubní prsteny

Karbonové snubní prsteny? Pokud jste o nich ještě neslyšeli, tady je krátké představení – karbonové prsteny na ruce vůbec nepocítíte, neboť se jedná se o velice lehké šperky. Kromě nízké váhy jsou unikátní také v pevnosti i odolnosti (jsou extrémně odolné proti poškrábání) a samozřejmě svým vzhledem. Černý snubní prsten jen tak někdo nemá. Pokud chcete být originální, s karbonovými snubními prsteny se vám to rozhodně podaří.

Jedinou nevýhodou karbonových snubních prstenů je to, že se u nich později nedá upravit velikost. Takže raději „dvakrát (možná i třikrát) měř, jednou řež“. Jak správně změřit velikost snubních prstenů se dozvíte v našem předchozím článku. Pánský snubní prsten se vyrábí ve velikostech 53-70, dámský potom 46-70. Tyto snubní prsteny jsou široké 5 mm a jejich tloušťka je 2 mm. Dámský snubní prsten zdobí diamant o průměru 2 mm. Doba dodání je 2-4 týdny.

12. Minimalistické snubní prsteny z platiny

Minimalistické snubní prstýnky z platiny

Dalším kovem, který se pro snubní prsteny velmi hodí, je platina. Ta je naprosto nezničitelná, takže je opravdu na doživotí – stejně jako vaše manželství. Věděli jste, že se jedná o nejvzácnější a nejdražší z ušlechtilých kovů? Platina je navíc přirozeně lesklá, pro výrobu snubních prstenů je tak vlastně dokonalá. Prsteny se na vašich rukách budou lesknout bez škrábanců dlouhá a dlouhá léta. A proč jsem je označila za minimalistické? Protože jsou absolutně jednoduché – bez kamínků, rýh, speciálních úprav,…

U těchto minimalistických snubních prstenů si můžete vybrat šířku 1,5 nebo 2 mm – obě varianty jsou velmi úzké = skutečně decentní. Pánský snubní prsten se vyrábí ve velikostech 53-70, dámský 44-70. Také k platinovým snubním prstenům můžete přidat gravírování. Vybrat si lze ze 4 fontů a text může mít až 15 znaků. Že by to nebyly jen iniciály nebo datum svatby? Gravírování, stejně jako úprava velikosti, je u těchto prstenů zdarma. Protože se svatební prsteny vyrábí na míru, jejich termín dodání je 2-4 týdny.

13. Snubní prsteny z bílého zlata

Jednoduché a nadčasové snubní prsteny z bílého zlata

Na začátek jsem zvolila velmi stylové a nadčasové snubní prsteny ze zlata. Jednoduché tvary jsou ozvláštněny pouze svým matný povrchem, který po okrajích střídá povrch lesklý. Výsledkem je zajímavý kontrast a decentní originalita. Pánský snubní prsten je obyčejný bez jakýchkoli kamínků, zářezů či speciálních struktur. Ten dámský zdobí 3 třpytivé diamanty. Někdo ve 3 kamíncích vidí symbol minulosti, přítomnosti a budoucnosti vašeho láskyplného vztahu, jiný zase třem diamantům přisuzuje 3 základní elementy, které by neměly chybět v žádném vztahu a životě: láska, štěstí a zdraví.

Můžete si vybrat šířku prstenů (od 4 do 8 mm), také barvu zlata (bílá, žlutá, růžová) a samozřejmě velikost (u pánského prstenu 53 až 70, u dámského 46 až 70). Každý snubní prsten nastavujete zvlášť a na každý prsten můžete také nechat vygravírovat speciální text. Bude to klasicky datum svatby, nebo zvolíte něco zajímavějšího? Tyto zlaté snubní prsteny se vyrábí přímo na míru, takže jejich dodání je cca 2-4 týdny.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (2 hlasy)

Autor článku

Vendula
Vendula

Ahoj, jsem Vendula a jsem závislá… na dárcích. Všude kolem sebe vidím, co by se komu mohlo hodit, a podle toho také vypadá můj účet. Ale dárků nikdy nelituji – podle mě jimi dává člověk najevo, že druhého dobře zná, poslouchá ho a že mu na něm záleží. A co mé další závislosti? Rodina v čele s mým dvouletým chlapečkem, cestování, jídlo a pití, kamarádi a volejbal.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář