Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Dárky k Valentýnu

Nejkrásnější zásnubní prsteny – 10 tipů na nejhezčí prstýnek

27. 9. 2022 aktualizováno

Když už jste rozklikli tento článek, tak se zřejmě chystáte k velkému životnímu kroku. A takový velký krok si zaslouží i velký zásnubní prsten. Ale nemyslím tím velký jako velký (jinak velikost prstýnku také budete muset vyřešit). Myslím tím velký jako… No prostě a jednoduše dokonalý. Tady je potřeba zdůraznit, že každý, respektive každá si dokonalost představuje jinak. Vy svoji nastávající snoubenku znáte nejlépe, takže sám musíte posoudit, jestli ji lákají velké a luxusní zásnubní prsteny, nebo jestli by raději nějaký decentní kousek. Některá zase musí mít zásnubní prsten s diamantem, jiné stačí obyčejný zásnubák se zirkonem.

Několik rad, jak a podle čeho správně vybrat zásnubní prsten, najdete v jednom z našich předchozích článků. V následujících 12 tipech na ty nejhezčí zásnubní prsteny se potom pokusím najít pro každého něco – drahé zásnubní prsteny i ty levnější, diamantové i třeba netradiční zásnubní prsteny… Věřím, že si vyberete, nebo se alespoň inspirujete tím, jaké druhy zásnubních prstenů existují a který by mohl být tím pravým pro tu vaši pravou. A mimochodem, už víte, jak ji požádáte o ruku? Dalším krokem bude výběr snubních prstýnků.

1. Zlatý zásnubní prsten s brilianty

Zlatý zásnubní prsten s brilianty

Brilianty.cz

Opustíme jednoduchý typ zásnubního prstenu zvaný solitér a podíváme se na zásnubní prsten s postranními kameny. Tato varianta se mně osobně líbí asi nejvíce. Zářivý středový briliant (nenechte se zmýlit, briliant je jiný název pro diamant v kulatém brusu – díky tomuto tvaru vynikají svým třpytem a věčným leskem) o váze 0.203 ct je zvýrazněný 22 bočními diamanty o váze 0.088 ct. Celkový počet karátů v zásnubním prstenu je 0.291 ct.

Tento zásnubní prsten pochází z kolekce Danfil Diamonds a je vyrobený ze žlutého 14karátového zlata. Hlavní briliant je na prstenu uchycen tzv. čtyřkrapnovým způsobem = je ke prstenu přichycen na 4 místech. Zlato prstenu má lesklou úpravu povrchu, takže se celý (i díky 23 diamantům) nádherně třpytí. Zásnubní prsten dostanete v luxusní dárkové krabičce spolu s certifikátem pravosti. Vybrat si můžete z velikostí 46 až 64 a opět můžete zvolit klasické žluté zlato, ale i velmi oblíbené bílé či zajímavé růžové zlato.

2. Zásnubní prstýnek s černým diamantem v růžovém zlatě

Zásnubní prstýnek s černým diamantem v růžovém zlatě

Klenota.cz

Má vaše budoucí snoubenka ráda originální šperky? Ráda jde občas proti proudu? Pořiďte jí netradiční zásnubní prsten. Pokud hledáte kombinaci klasiky a originality, zásnubní prsteny s barveným diamantem by mohly být to pravé ořechové. Něžné champagne, veselé žluté, výrazné zelené, královské modré nebo unikátní černé… A právě ten poslední mě zaujal na první pohled. Hlavní kámen v tomto zásnubním prstenu tedy není čirý drahokam, ale naprosto originální a velmi zajímavý černý diamant.

Tento netradiční zásnubní prstýnek je vyrobený z růžového 14k zlata a zaujme právě centrálně usazeným černým diamantem o průměru 4 mm. Obroučku prstenu pak zdobí malinké čiré diamanty v kulatém brusu (průměr 1, 2 mm). Prsten je vyráběn ručně, doba dodání je 3 týdny. Důležité je i to, že první výměna velikosti je do 60 dnů zdarma. Zásnubní prsten dostanete automaticky v luxusní krabičce a s certifikátem pravosti. Stejný prstýnek můžete pořídit také v bílém nebo žlutém zlatě.

3. Zlatý zásnubní prsten s pravou perlou

Zlatý zásnubní prsten s pravou perlou

Brilianty.cz

Už jste někdy slyšeli pojem HALO zásnubní prsten? Jedná se o zásnubní prsteny, kde základ tvoří velký kámen (v tomto případě perla), který je obklopený menšími kamínky (zde jsou krásné diamanty). Líbí? Nedivím se. Je jiný než ty předchozí, nápadný a romantický. Tento zásnubní prstýnek s pravou perlou bych tedy zvolila pro ženu, která má ráda výrazné a luxusní šperky, ale zároveň má i romantickou duši.

Dominantou tohoto výjimečného zásnubního prstenu je přírodní sladkovodní perla, kterou obklopuje 12 malých a zářivých briliantů. Dohromady tvoří krásnou, romantickou a výraznou kytičku. Zásnubní prsten je vyrobený ze žlutého 14karátového zlata s lesklou povrchovou úpravou. Prstýnek vám přijde uložený v luxusní dárkové krabičce spolu s certifikátem pravosti. Je k dispozici ve velikostech 46 až 64 a opět si můžete vybrat i barvu kovu – bílý, zlatý, nebo růžový?

4. Asymetrický zlatý prsten s diamantem

Asymetrický zlatý prsten s diamantem

Klenota.cz

Další z klasických a jednoduchých zásnubních prstýnků. Má jen jeden kámen, ale díky asymetrickému zpracování vypadá velmi zajímavě. Prsten je vyroben ze žlutého 14karátového zlata a zaujme nápaditým zasazením třpytivého diamantu. Jednoduchost, čistota a oblé linie působí velice jemně a elegantně. Pokud nechcete riskovat, s tímto zásnubním prstenem rozhodně neuděláte chybu. Jeho nadčasový a zároveň praktický design je prostě perfektní.

Průměr diamantu je 3 mm a má kulatý brus. Prsten je vyráběný ručně, doba dodání je 3 týdny. Na naplánování zásnub tak máte dost času. Už víte, kde si před vaší budoucí paní kleknete? Kdybyste netrefili velikost, případná první výměna je do 60 dnů bezplatná. Zásnubní prsten vám automaticky přijde v luxusní krabičce a s certifikátem pravosti.

5. Zlatý prsten se třemi diamanty

Zlatý zásnubní prsten se třemi diamanty

Klenota.cz

Další typ zásnubního prstýnku podle osazení kamenů (už jsme si představili solitér nebo halo), tentokrát to jsou 3 kameny vedle sebe. Takové zásnubní prsteny mají podle některých zdrojů symbolizovat minulost, přítomnost a budoucnost páru. Hezké, že? Nezapomeňte to vaší nastávající hezky popsat, tato symbolika se jí bude určitě líbit. Osazení 3 kameny definuje centrální kámen uprostřed, který je po stranách strážený dalšími dvěma kameny. Jen pozor, všimněte si, že díky tomuto osazení se zdá být středový kámen opticky menší.

Jedná se tedy o 14karátový zlatý prsten se 3 diamanty. Centrální kámen má průměr 3 mm, dva menší brilianty 2,5 mm. K tomuto prstýnku dostanete zdarma luxusní krabičku a certifikát pravosti.

6. Stříbrný prsten s křišťálem Swarovski

 

 

Stříbrný prsten s křišťálem Swarovski

Šperky.cz

Abyste si nemysleli, že zásnubní prsten musí nutně stát tisíce až desetitisíce… To rozhodně nemusí. Záleží na vašich možnostech, preferencích, vkusu, zvyku… Krásným příkladem levného zásnubního prstenu může být oblíbený Swarovski zásnubní prsten. Jedná se o nádherný stříbrný prsten, který má jeden kulatý křišťál uprostřed a kolem něj jsou dokola osázeny desítky menších křišťálů.

Od Swarovski se mi líbí ještě jeden zásnubní prstýnek, a to s velkou perlou uprostřed. Protože se nejedná o výrobu na míru, je zde rychlé i dodání – zboží je expedováno do 24 hodin. Takže pokud chcete vaši přítelkyni požádat o ruku nejlépe hned teď, tohle by pro vás mohla být fajn varianta. Ke každému prstenu dostanete průhlednou krabičku zdarma. Možná byste ale měli popřemýšlet, jestli by se k zásnubnímu prstenu nehodila více nějaká reprezentativnější krabička.

7. Prsten se syntetickým diamantem Emilija

Zásnubní prsten se syntetickým diamantem Emilija

Jednoduchý zásnubní prsten ve stylu solitér rozhodně neurazí žádnou ženu. Zaujalo vás slovo solitér? Je to jednoduché, a to doslova. Solitér znamená jediný = jeden kámen, který na zásnubním prstenu najdete. Někomu se takový prsten může zdát obyčejný, ale pozor, zdání klame. Díky jednoduchosti drahokam krásně vynikne. Možná vás také zaujalo to, že prsten zdobí syntetický diamant – tyto diamanty vyrostly v laboratoři a mají skoro stejné chemické vlastnosti jako ty přírodní, jen jejich ekologická stopa je mnohonásobně nižší. A nižší je také cena, co si budeme povídat.

Můžete si vybrat kov, ze kterého je prsten vyroben. Bude to 14k, popř. 18k žluté, bílé nebo růžové zlato? Ve všech případech se jedná o lesklou úpravu kovu. Prsten můžete mít ve velikostech od 46 (= 14, 6 mm) do 71 (= 22, 6 mm). Kdybyste náhodou netrefili tu správnou velikost, nemusíte se bát – k prstenu máte automaticky úpravu velikosti zdarma. Navíc je k němu i doživotní záruka. Zajímavé je, že si sami můžete zvolit také karátovou váhu diamantu, a to od 1,1 ct do 1,5 ct. Karátová váha diamantu úzce souvisí s jeho velikostí, přesto se jedná o rozdílné veličiny. Velikost je ovlivněna například také brusem a tvarem.

8. Zásnubní prsten s diamantem Mahiya

Zásnubní prsten s diamantem Mahiya

Od syntetického diamantu k tomu pravému. I v tomto případě se jedná o jednoduchý prsten ve stylu solitér, tentokrát je však hlavní dominantou skutečný diamant. Odpovídá tomu také cena, ale co byste pro svojí milou neudělal, že… Nádherný, jednoduše vybroušený diamant se třpytí tak, že oslní nejen vaši snoubenku, ale také každého, komu prstýnek ukáže. Tento zásnubní prsten je spíš pro (budoucí) nevěsty, které mají rády eleganci a luxus.

Na tomto prstenu je unikátní to, že si můžete vybrat rovnou z 35 typů diamantů – základem je 0.4 ct SI2 K. Co to znamená? Karátová váha 0.4 ct (= velikost diamantu bude okolo 5 mm), kulatý tvar (tzv. Round), barva K (= velmi lehké citronově žluté zabarvení), čistota SI2 (= diamanty s vnitřními nedokonalostmi zjistitelnými lupou). Opět máte na výběr 14k nebo 18k bílé, žluté či růžové zlato. A pozor, pokud byste si to s tím diamantem přece jen rozmysleli, můžete tady zvolit osazení i jiným ze 4 drahokamů – moissanit, morganit, syntetický diamant a alexandrit. Velikost prstýnku pořádně změřte, každopádně možnosti jsou široké, od velikosti 46 (= 14, 6 mm) do velikosti 71 (= 22, 6 mm). K zásnubnímu prstýnku máte úpravu velikosti zdarma, takže můžete být v klidu, když byste to náhodou netrefil. Prstýnek se vyrábí přímo na míru, takže jeho dodání je 2-4 týdny.

9. Zlatý zásnubní prsten se safírovým srdcem Virgil

Zlatý prsten se safírovým srdcem Virgil

Když se v roce 2010 konali královské zásnuby, dostala Kate od prince Williama zásnubní prsten s nádherným modrým safírem. Ten původně nosila všemi oblíbená princezna Diana, nyní jej může nosit i vaše snoubenka. Samozřejmě ne ten samý, ale podobný, také zářivě modrý. Schválně jsem nezvolila přesně ten samý tvar, i když ten je také k dispozici. Na první pohled mě totiž zaujalo modré srdíčko. Za mě dokonalý zásnubák. Srdíčko k lásce jednoznačně patří a v modrém provedení je naprosto úžasné.

Modrý safír zde není přírodní, ale je vyroben v laboratoři. Že to není ono? Naopak, možná je to ještě lepší. Syntetické drahokamy mají skoro stejné chemické vlastnosti jako ty přírodní a jejich ekologická stopa je několikanásobně nižší. Tento zásnubní prsten je k dispozici ve velikostech 49 (= 15, 6 mm) až 60 (= 19, 1 mm). V tomto případě nelze zvolit barvu kovu, ale myslím, že to nevadí. K modrému safíru se bílé zlato hodí jednoznačně nejvíc. Naopak si zde můžete zvolit jiný drahokam – např. světle modrý topaz, růžový safír, vínový rubín a další 4 druhy. Já bych ale zůstala u výrazně modrého safíru. Ten se bude vaší princezně líbit nejvíc.

10. Zásnubní prsten na míru

Nenašel jste žádný zásnubní prstýnek, který by přesně odpovídal vaší představě? Nechejte si vyrobit prsten na míru, který bude jediný na světě pro tu vaši jedinou na světě. Dáte tak vaší budoucí snoubence pocit jedinečnosti a výjimečnosti. A věřte, že nic není nemožné. Můžete si nechat vyrobit úplně nový originál, nebo si nechat upravit prsten z nabídky.

Jak to celé probíhá? Pošlete svůj nápad, jak by měl zásnubní prsten na míru vypadat – popis, fotku či nákres e-mailem, přes formulář, na online chatu nebo jen zavoláte. Z klenotnictví se vám ozvou zpět s návrhem, cenou a dalšími detaily. Jakmile všechno vyladíte k vaší 100% spokojenosti, zásnubní prsten půjde do výroby a vy už se můžete těšit. A taky přemýšlet nad tím, jak své zásnuby provedete. Tak co, vymyslíte originální zásnubní prsten pro vaši budoucí ženu?

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.4 (5 hlasů)

Autor článku

Vendula
Vendula

Ahoj, jsem Vendula a jsem závislá… na dárcích. Všude kolem sebe vidím, co by se komu mohlo hodit, a podle toho také vypadá můj účet. Ale dárků nikdy nelituji – podle mě jimi dává člověk najevo, že druhého dobře zná, poslouchá ho a že mu na něm záleží. A co mé další závislosti? Rodina v čele s mým dvouletým chlapečkem, cestování, jídlo a pití, kamarádi a volejbal.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář