Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Dárky pro rodinu – 13 tipů na dárek pro celou rodinu

30. 4. 2024 aktualizováno

Obdarovávat skupiny osob je sice trochu netypické, ale děje se to. Například u rodin, které na Vánoce dostávají dárky třeba od prarodičů nebo nejbližších přátel. Proto v tomto článku najdete několik tipů na dárky pro rodinu. Naleznete zde dárky praktické, dojemné, i v podobě zážitku. A jedním tipem začneme hned: desková hra pro rodinu. Té jsme věnovali samostatný článek, ale nyní pojďme objevit další tipy.

1. Větrný tunel pro rodinu

Větrný tunel pro rodinu - dárky pro rodinu

Zážitky.cz

Větrný tunel můžeme zařadit mezi zážitky pro rodinu s dětmi. Jen pozor – děti musí být starší 5 let. Poukaz na tento zážitkový dárek můžete darovat až pětičlenné rodině. A pokud jim budete chtít nechat vytvořit unikátní památku, můžete k tomu přikoupit ještě videozáznam, který je natáčený přímo na kameru umístěnou uvnitř tunelu.

Zážitek probíhá v celkové délce 15 minut, tento čas se dělí mezi všech pět osob. Každá z nich tedy bude mít přidělené 3 minuty, během nichž si vyzkouší volný pád. Vzpomínky budou společné, ale v tunelu bude každý sám za sebe. Nulové předchozí zkušenosti vůbec nevadí, před samotným vstupem do větrného tunelu bude rodina dostatečně proškolena.

2. Domácí vinotéka

Domácí vinotéka - dárky pro rodinu

Alza.cz

Mezi dárky pro rodinu by nám neměly chybět ty, které najdou své využití v pohodlí domova. Pokud obdarováváte rodinu s odrostlými dětmi, nebo třeba jen pár, který můžeme samozřejmě také považovat za rodinu, nabízí se třeba domácí vinotéka. Před její koupí se ale ujistěte, že s ní uspějete. Rodina by měla mít ráda víno a hlavně by měla mít v domácnosti dostatek prostoru na její umístění.

Vinotéka Guzzanti uchová až 12 lahví. Přehled o teplotě uvnitř zařízení poskytne digitální termostat. Teplotu pak lze nastavit v rozmezí od 10 do 18°C. Nikoho nebude obtěžovat její chod, slibuje totiž nízkou hlučnost pouze 25 dB. Díky LED osvětlení si rodina vždy jednoduše zkontroluje své zásoby alkoholu. Díky černé barvě zapadne do každého interiéru.

3. Domácí posilovna

Domácí posilovna - dárky pro rodinu

inSPORTline.cz

Vybíráte dárek pro rodinu, která žije sportem a je celoročně aktivní? Nebo naopak pro rodinu, která nemá na sport čas a vždy se sejde pouze u večeře? Domácí posilovna by mohla být řešením pro každého člena, který si rád zacvičí nebo má naopak nedostatek pohybu. Měli byste si ale být jistí tím, že bude zařízení kam dát. Přeci jen se jedná o rozměrově větší dárek.

Jako příklad jsme vybrali eliptický trenažer od inSPORTline. Je vybavený osmi stupni zátěže, držákem na tablet i na lahev. Slibuje tichý chod, takže jím nebude zbytek rodiny rušen. Trenažer je pomůcka, která pomáhá s posílením celého těla. Při výběru budete muset zohlednit váhu a výšku jednotlivých členů rodiny. Například tento model má maximální nosnost 110 kg.

4. Stan pro čtyři osoby

Stan pro čtyři osoby - dárky pro rodinu

Decathlon.cz

Prostorný stan je dárek pro celou rodinu. Obzvlášť pro takovou, která často vyráží za dobrodružstvím. Některé kempingové stany už jsou opravdu vymakané – jsou vybavené několika ložnicemi i předsíněmi. Oddělené spaní tak poskytne každé věkové kategorii soukromí. V předsíni se pak celá rodina potká třeba u snídaně. I přes svou velikost jsou ve složeném stavu tyto stany skladné.

Vybrali jsme stan, který je vhodný pro čtyři osoby. Ty najdou pohodlné přespání v jedné ložnici. A nechybí zde ani slibovaná předsíň. Jelikož se jedná o prutový stan, je jeho složení i rozložení velice jednoduché. Takže mohou pomáhat i děti ve školním věku. Zpracování stanu umožňuje filtraci UV záření. Stan je také do určité míry větruodolný a voděodolný.

5. Rodinná úniková hra se Shrekem

Rodinná úniková hra se Shrekem - dárky pro rodinu

Adrop.cz

Úniková hra se Shrekem je dárek pro rodinu s dětmi, které zkrátka milují tohoto zeleného zlobra. Zatímco dospělým se možná u ilustrativního obrázku zježí chluby, děti bezpochyby prokáží velkou bojovnost a neohroženost. A jak by taky ne, když budou muset pomoci Shrekovi získat zpět jeho bažinu. Zážitek doprovázejí pohádkové kulisy.

Zážitek je dlouhý 60 minut a je vhodný pro děti už od 3 let. Samozřejmě v doprovodu s dospělými osobami. Zážitek je vhodný pro dvě až šest osob. Výhodou je, že absolvování únikové hry není podmíněno znalostí číst nebo počítat. Právě díky tomu jej můžeme zařadit mezi zážitky pro rodinu s dětmi od 3 let. Únikovka je plná úkolů a rébusů.

6. Robotický vysavač

Robotický vysavač - dárky pro rodinu

Alza.cz

Dostáváme se k dárkům, které rodina ocení možná ze všeho nejvíce. Ušetří jí čas i energii, takže zbyde dostatek prostoru pro volný čas všech členů. Řeč je o spotřebičích, které výrazně usnadní péči o domov. Díky němu už v rodině nikdy nevzniknou rozepře způsobené hádkou o to, kdo bude uklízet. Třeba zrovna robotický vysavač obstará veškerý úklid podlah úplně sám.

Robotické vysavače se vyrábějí v různých cenových kategoriích – zatímco ty nejlevnější pořídíte od pár set korun, nejdražší modely pak mohou vyjít i na několik desítek tisíc. My si myslíme, že by pro začátek mohl stačit cenově dostupný model od Xiaomi. Je chválen pro svůj efektivní úklid, způsob, jakým si poradí s překážkami, ale i tichý chod.

7. Kompaktní udírna

Kompaktní udírna - dárky pro rodinu

Udírny.cz

Spoustu rodin je vybaveno grilem, ale kdo se může pochlubit, že má svoji vlastní udírnu? Pocit z masa vyuzeného vlastními společnými silami rodinu sblíží. A vám dají určitě ochutnat na rodinných oslavách. Konečně budou obložené talíře obsahovat i něco jiného než veku s bramborovým salátem nebo kupovaný dort. Uzené maso, to je teprve lahůdka!

Kaiserova udírna v dárkovém setu je vyrobená z nerezi a pojme až 4 kg masa. Je možné ji využívat od jara až do podzimu. Je kompaktní, lehká i snadno přenosná, a proto najde své využití třeba během kempování. Bez problému ji mohou používat ale i na balkonu nebo na zahrádce. Součástí balení jsou i bylinkové láky, drtě, obal, teploměr a háčky.

8. Stůl na stolní tenis

Stůl na stolní tenis - dárky pro rodinu

Decathlon.cz

Mezi našimi tipy na dárky pro rodinu bychom chtěli mít převážnou většinu těch, které utužují rodinné vazby a vztahy mezi jednotlivými členy. Zkrátka takové dárky, které jim umožní spolu trávit čas a skvěle se při tom bavit. To můžete podpořit třeba nákupem stolu na stolní tenis. Hru si užije celá rodina. Troufáme si tvrdit, že by mohla přitáhnout i děti v pubertě.

Vybrali jsme maličký skládací stůl, který slouží pro hraní v interiéru. Vzhledem ke skládacímu charakteru nebude problém jej uschovat i v menších prostorech bytu. Samozřejmě je ale nezbytný prostor pro hraní. V popisu výrobku se udává, je vyžadován prostor alespoň 4 m². Složitých instalací se nemusí nikdo bát. Stůl je totiž připravený ke hře už za půl minuty.

9. Kempingový nábytek

Kempingový nábytek - dárky pro rodinu

4camping.cz

Pokud pořídíte rodině stan, nebo jí na něj třeba alespoň přispějete, můžete jim pomoci s další investicí. Tou je kempingový nábytek, bez něhož se žádné pořádné stanování neobejde. Udělat si na cestách pohodlí je to, po čem toužíme všichni. A někdy k tomu stačí jen obyčejný skládací stolek s kempingovými židlemi. Rázem se má rodina kde najíst.

Česká společnost Pinguin se specializuje na výrobu outdoorového vybavení a ve svém sortimentu má kromě stanů, spacáků či batohů i kempingový nábytek. Vybrali jsme odolný hliníkový set, který je možné jednoduše složit a převážet s sebou. Sestává z jednoho stolu a čtyř židlí, takže se pohodlně usadí čtyřčlenná rodina.

10. Rodinná kronika

Rodinná kronika - dárky pro rodinu

Babičkářství.cz

Mezi našimi tipy málokdy chybí knihy, a dárky pro rodinu nebudou výjimkou. Jak to udělat, aby se z jedné knihy těšila celá rodina? Musíte vybrat ten správný typ knihy – třeba kroniku. Do kroniky se zaznamenávají nejrůznější události, které se odehrály. V životě rodiny to mohou být společné zážitky, ale i úspěchy a mezníky jednotlivých členů.

„Časosběrná kronika naší rodiny“ je název pro knihu, kterou si zamiluje každý pisálek. Nezáleží na tom, kdo se ujme zapisování záznamů, které byly pro rodinu důležité. To, na čem opravdu záleží, je prostředek k utvoření památky, který jim tímto darujete. Možná si společně připomenou zábavné chvíle, které spolu tito členové rodiny zažili.

11. Herní konzole

Herní konzole - dárky pro rodinu

Alza.cz

Když vybíráte dárek pro celou rodinu, zkuste uvažovat tak, aby to bylo něco, co je spojí. Něco, díky čemu budou mít o zábavu postaráno a nikdo se nebude nonstop schovávat do svého koutku. Herní konzole jsou oblíbeným dárkem pro děti v pubertě, ale i pro starší. Takže máte s tímto dárkem jistotu, že děti budou se svou cool rodinou trávit čas zcela dobrovolně.

Jednou z dlouhodobě nejoblíbenějších herních konzolí je PlayStation. Trhu momentálně vládne PlayStation 4 a 5. S trochou kreativity z ní můžete udělat opravdu originální tip na dárky pro rodinu k Vánocům. Ke konzoli je standardně dodáván jeden ovladač, proto doporučujeme přikoupení dalšího příslušenství. Přibalit můžete třeba i nějaké drobné občerstvení, na které přijde chuť během hraní.

12. Pobyt v Beskydech

Pobyt v Beskydech - dárky pro rodinu

Slevomat.cz

Ačkoliv bývají wellness pobyty spíše brány jako dárky pro ženy nebo pro muže, kdo říká, že by nemohly najít své uplatnění v kategorii dárky pro rodinu? Obzvlášť, pokud na děti čeká během pobytu nějaké překvapení. Třeba v podobě atrakcí. Přesně takový pobyt nabízí Slezské Beskydy na území Polska. Rodině můžete dopřát pobyt až na 15 dní, navíc s polopenzí.

Vyžití bude v hotelu opravdu bohaté, a to pro každou věkovou skupinu. Dětská zóna nabízí například bazén s balónky či skluzavky. Dále je zde místnost pro hraní basketballu nebo playstationu. Nechybí ani venkovní hřiště, kouzelnické show nebo animační programy. Na osoby od 16 let pak čeká wellness centrum. Během pobytu v něm mohou rodiče využít služby hlídání dětí.

13. Puzzle pro dlouhé chvíle

Puzzle pro dlouhé chvíle - dárky pro rodinu

Alza.cz

Mezi tipy na originální dárky pro rodiny řadíme také puzzle. U nich se totiž musí rodina spojit, spolupracovat a dát hlavy dohromady. Hodí se pro dlouhé zimní večery u krbu, zkrátka taková rodinná idylka. Výtvor, ke kterému společně došli, si pak mohou nechat zarámovat a pověsit na stěnu. Vznikne jim tak vcelku hezká památka a dárek splní svůj účel.

Jako hezký námět na puzzle pro celou rodinu se nám zdá rodokmen s linií rodiny Siriuse Blacka z Harryho Pottera. Pokud je vám příběh kouzelnického světa známý, víte, že byla tato rodinná historie poněkud komplikovaná. Díky společným chvílím u skládání puzzlí ale nehrozí, že by se to mělo opakovat i v rodině, kterou se chystáte obdarovat. Puzzle mají 2000 dílků a jsou vhodné pro osoby od 14 let.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (41 hlasů)

Autor článku

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář