DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků DobráVíla.cz - vaše průvodkyně světem dárků
Menu

Albi tužka – klíč ke Kouzelnému čtení ve světě dětí i dospělých

27.9.2022 Adéla Adéla

Albi tužka - albi kouzelné čtení pro nejmenší

Čtení knih je dnes koníčkem kdekoho. Mohlo by se zdát, že se u nich není kam vyvíjet, ale opak je pravdou. Důkazem jsou e-knihy, které posunuly čtení na zcela novou úroveň. V nedávné době se ovšem objevila také další atraktivní možnost práce s knihami, a tou je Kouzelné čtení od Albi. To by se neobešlo bez Albi tužky.

1. Pokud o ní slyšíte poprvé

Před samotnou recenzí bychom vám rádi objasnili, co se vlastně pod pojmem Albi tužka skrývá. Společně s Kouzelným čtením ji můžete považovat za jakýsi zábavně-vzdělávací projekt, který cílí zejména na děti, ovšem tituly některých knih jsou věnované i dospělým. Pro použití tužky je nutná Albi knížka, která je dostupná v nepřeberném množství témat.

Mnohem více se toho ale dozvíte, pokud budete ve čtení pokračovat. Máme toho na srdci mnoho a do úvodu není možné vměstnat vše. Podívali jsme se na ni z několika úhlů a dáme vám možnost zjistit například to, pro koho je vhodná, jak se používá, co naleznete v balení či co můžete přikoupit zvlášť.

Klady
  • Nápadité a praktické
  • Ergonomický úchop
  • Kompatibilní se všemi tituly Kouzelného čtení a Tolki
  • Bohatá výbava při koupi
  • Rozmanitý výběr knih
Zápory
  • Vyšší pořizovací cena

2. Použití elektronické Albi tužky

Elektronická tužka od Albi se používá až neuvěřitelně jednoduše. Princip spočívá v tom, že ji přiložíte na určené místo na knize, které je shodné se symbolem zapnutí. Podle toho tužka pozná, jakou knihu chcete předčítat. Výběr dalších témat je na vás, stačí ji přiložit k některému z obrázků.

Aby toto mohlo fungovat, je nutné nejdříve zapnout samotnou tužku. To provedete nepřehlédnutelným tlačítkem kde jinde než přímo na ní. Po zakoupení a před prvním použitím je také nutné tužku vybavit obsahem knihy. Tedy stáhnout do ní veškerá vyprávění, která by měla kniha čtenáři předat. Všechny originální verze jsou k dispozici zdarma.

Na použití není nic složitého a i menší děti si ho rychle zautomatizují. Stačí jedno zmáčknutí, a tužka je zapnutá. Pak už jen přikládáte. Každý přece ví, že děti nasávají znalosti jako houby. Pokud se to tedy vám osobně zdá zpočátku složité (což pravděpodobně vůbec nenastane), nesuďte podle sebe i své děti. Možná vás překvapí, jak rychle se ji naučí ovládat.

Albi tužka - použití - albi kouzelné čtení pro nejmenší

Obsluhu Albi tužky si děti osvojí rychle.

3. Všestrannost Albi tužky

Velikým kladem této elektronické tužky je její všestrannost. A to jak z pohledu toho, pro koho je určená, tak z hlediska kompatibility s knihami. Albi Kouzelné čtení je vhodné pro děti předškolního věku, ale také pro ty starší. Menší děti je potřeba trochu instruovat, ale princip použití jistě brzy pochopí. U starších dětí máte větší jistotu ohledně opatrnějšího zacházení.

Díky rozmanitosti knih můžete tužky a knihy využívat i vy, dospělí. A to nejen při čtení s dětmi. V nabídce interaktivních knih od Albi je totiž také titul určený dospělým osobám. Jedná se o Angličtinu pro samouky. K dostání je jako Albi tužka s knížkou či jen samotná kniha, pokud už tužku máte. Tužce se v tomto případě říká tolki pen.

Nabídka knih pro děti je opravdu velmi pestrá. Kde jen začít? Možná tím, že knihy na výuku angličtiny jsou dostupné i v dětské verzi. Kromě toho ale můžete narazit i na knihy o poznávání zvířátek, tvarů, lidského těla, písmenek nebo třeba naší země. Nejlepší na tom všem ale je, že tužka vám stačí jedna. Není nutné přikupovat ke každé knize novou.

4. Technické okénko

Nechceme vás nudit technickými řečmi, ale menší náhled do nitra Albi tužky se hodí. Pokud budete vědět, co se skrývá uvnitř a odvádí všechnu práci, dokážete ji více ocenit. Její podstata pro vás bude tím pádem mnohem lépe uchopitelná.

Před nedávnem prošla elektronická tužka svým prvním vylepšením, a proto si teď můžete na e-shopu zakoupit její verzi 2.0. Tento upgrade přinesl například vyšší kapacitu paměťové karty, která nyní dosahuje 16 GB. Ovšem pokud by vám kapacita nestačila a chtěli byste si stáhnout více knih, můžete ji s pomocí vlastní SD karty rozšířit až na 32 GB.

Do této paměti se nahrávají všechny stažené knihy. Jak již bylo řečeno, je toto první věc, kterou byste měli po pořízení udělat. Stažení a přesun do paměti tužky zvládne každý, kdo má alespoň základní znalost práce s počítačem. K činnosti vám poslouží přiložený USB kabel, kterým tužku připojíte k počítači.

Albi tužka - technické okénko - albi kouzelné čtení pro nejmenší

Ukázka starší verze tužky, která měla například nižší kapacitu paměti.

5. Obsah balení

Při pořízení možná budete zápolit s otázkou, co všechno naleznete v balení a co budete muset dokoupit. Inu, v balení bude vše potřebné pro práci s Albi tužkou. Pro její běžné používání nebudete muset dokupovat vůbec nic.

V balení bude pochopitelně samotná mluvící tužka od Albi, ke které dostanete také manuál k používání. Ten lze považovat za jakéhosi průvodce do začátku. Užitečné návody včetně video průvodců však naleznete také na stránkách Kouzelného čtení. V balení nechybí ani nabíječka s USB-C kabelem a audioblok, do kterého můžete nahrávat vlastní zvuky.

Jak sami vidíte, v původním balení je dostatek věcí, které vám umožní tužku plnohodnotně využívat. Ale aby toho nebylo málo, přidali prodejci ještě samolepky k MP3 přehrávači a ovládání hlasitosti. Vše po deseti kusech. Dříve přidávali výrobci k Albi tužce také stojánek, ten byl však vyřazen a není jasné, zda se vrátí.

Dobrá Víla radí

Albi tužku je možné pořídit samostatně či v sadě společně s danou knihou. Protože je částka za tužku poměrně vysoká, výhodnější může být pořízení sady.

6. Doplňky a příslušenství

Ačkoliv s elektronickou tužkou kupujete i vše potřebné, můžete své kouzelné vlastnictví ještě o něco rozšířit. K interaktivní tužce od Albi můžete přikoupit různé doplňky a příslušenství, s jejichž pomocí bude zážitek ještě o něco zajímavější a používání posunuto na nový level.

Mezi jeden z nejoblíbenějších doplňků patří barevné silikonové pouzdro. Zakoupit ho můžete v modré, zelené, žluté, růžové či fialové variantě. Kromě toho, že vypadá skvěle, funguje také jako ochrana tužky. Další možností je neoprenová taštička, kterou využijete zejména na cestách. Je dostatečně velká na uložení Albi tužky, nabíječky i knížek.

O něco menší, ale stále účinnou ochranou tužky je neoprenové pouzdro, kam můžete vložit tužku s nabíječkou. Za pár korun můžete přikoupit také sadu ozvučených samolepek. Hned 26 obrázků zvířátek, příšerek a dopravních prostředků udělá radost všem dětem od 3 let.

Albi tužka - doplňky a příslušenství - albi kouzelné čtení pro nejmenší

K tužce doporučujeme zakoupit silikonové pouzdro, které ji ochrání.

7. Další funkce

Chytrá tužka od Albi nemusí plnit jen jedinou funkci, a sice vypravěče příběhů. Je doplněná i o další praktické možnosti, jejichž využití je pochopitelně pouze na vás. Nicméně je příjemné mít tyto dveře otevřené a vědět, že se investice vyplatila.

Jednou takovou je MP3 přehrávač. Do Albi tužky pro nejmenší můžete nahrát libovolné zvuky ve formátu MP3 a posléze je přehrávat. Mohou být skvělou vsuvkou u některých knih, navíc při nich můžete dát prostor své kreativitě. Kromě klasického čtecího módu přináší tato kouzelná tužka také možnost hraní her. Dává čtenáři nejrůznější úkoly či hádanky, které ho vtáhnou do Albi knihy.

Elektronická Albi tužka je vybavena 3,5mm jackem pro připojení sluchátek. Velmi užitečná funkce, pokud se čtenáři chtějí do knihy ponořit sami. Pokud je lepší opačná varianta, lze ho využít pro připojení reproduktoru. Nechybí však ani bezdrátové připojení skrze bluetooth. Samotná Albi tužka je pochopitelně vybavena malým reproduktorem, který byl s novou verzí vylepšen.

Při nabíjení vás potěší světelná notifikace, která funguje podobně jako u mobilu. Při nedostačující baterii se rozsvítí červená, modrá signalizuje úplné nabití. U modernější verze kouzelné tužky již také není nutné přikládat ji na samolepky pro regulaci hlasitosti. Je totiž opatřena samostatnými tlačítky.

8. Celkové hodnocení elektronické Albi tužky

Na závěr lze říci, že Albi tužka pro nejmenší je fantastickým nápadem, jak přitáhnout děti k objevování a knihám. Ačkoliv může mít jako každý výrobek technické nedostatky, resetování většinou tyto problémy vyřeší. Jednoduše se s ní pracuje a Albi knihy pro nejmenší i větší děti jsou plné zajímavých poznatků a dobrodružství.

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (11 hlasů)

Autor recenze

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář