Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Deskové hry

Party hry pro děti i dospělé

Pokud máte doma deskové hry, tak vám můžeme zaručit, že se na žádné oslavě nikdy nebudete nudit. Pokud žádné nemáte, rychle to napravte! Samostatnou kategorii tvoří party hry, které vznikly přímo pro účely zábavy během párty a oslav. V tomto článku najdete nejen seznam těchto her, ale také tipy, jak se zabavit na párty. Pokud hledáte nápady na hry na oslavě, jste tu správně.

Nejoblíbenější party hry pro děti i dospělé

Název hry Stručný popis
1. Activity Original - party hry Activity Original Dnes již legendární desková party hra. Existuje mnoho verzí. Zjistit cenu
2. Párty Alias - party hry Párty Alias Jedna z nejoblíbenějších party her. Je vhodná pro 4 – 24 hráčů. Zjistit cenu
3. Krycí jména - party hry Krycí jména Karetní hra, která si velice rychle získala fanoušky. Pro hráče od 10 let. Zjistit cenu
4. Co to čmáráme - party hry Co to čmáráme? Party hra založená na spolupráci hráčů. Vhodná pro děti už od 7 let. Zjistit cenu
5. Příběhy z kostek - party hry Příběhy z kostek Hra na cesty i na dětské party. Podporuje představivost a kreativitu. Zjistit cenu
6. Devadesátky Prožij a přežij - party hry Devadesátky – Prožij a přežij Dobová hra pro každého, kdo si pamatuje události devadesátých let. Zjistit cenu
7. Twister - party hry Twister Oblíbená hra pro děti, ale skvěle se u ní pobaví i hraví dospělí. Zjistit cenu
8. Milaniwood - Dřevěné mikádo - party hry Milaniwood – Dřevěné mikádo Známá hra, která ověří vaši trpělivost, zručnost a šikovnost. Zjistit cenu
9. Beer pong - party hry Beer Pong Společenská party hra z hospod, kterou si můžete zahrát i doma. Zjistit cenu
10. Tos přehnal - party hry Tos přehnal! Tipování čísel, z nichž jen jedno značí správnou odpověď. Až pro 10 hráčů. Zjistit cenu
11. SPIN MASTER GAMES HEDBANZ LIGHTSPEED - party hry Hedbanz Lightspeed Zábavná hra pro dospělé i děti od 6 let. Se změnou barvy se mění pravidla. Zjistit cenu
12. Černé historky - party hry Černé historky Tajemná hra, ve které si zahrajete na detektivy. Jedna hra trvá 15 minut. Zjistit cenu
13. Tik Tak Bum Family - party hry Tik Tak Bum Family Rodinná hra, která kombinuje trénink slovní zásoby i šikovnosti. Zjistit cenu
14. Čtyřmi slovy - party hry Čtyřmi slovy Základem hry je hádání slov a spolupráce. Až pro 6 hráčů od 10 let. Zjistit cenu
15. ČLOVĚČE, NAPIJ SE - party hry Člověče, napij se Deskovka, která by neměla chybět na žádné party. Jen pro dospělé. Zjistit cenu

1. Activity Original

Activity Original - party hry

KnihyDobrovský.cz

Activity Original je typický představitel kategorie Party hry. Jedná se o jednu z verzí této hry, Activity jsou totiž dostupné i v dalších zajímavých variantách. Zatímco Original verzi hry mohou hrát hráči od 12 let, Activity Děti si zahrají už ti nejmenší od 4 let. Activity Sport si pak zahrajete s dětmi od 8 let. Jak už název napovídá, je tato verze zaměřena na sportovní tematiku.

Activity sestávají z kreslení, pantomimy a slovního popisování. Zatímco jeden hráč zná slovo a snaží se ho popsat, ostatní hádají jednu z více než 2 600 možností. Original verze je určená pro 3 až 16 hráčů, můžete se tedy rozdělit na týmy a soutěžit mezi sebou. Vzhledem k jednoduchým pravidlům baví Activity každou věkovou kategorii a každý má šanci na úspěch.

2. Párty Alias

Párty Alias - party hry

Alza.cz

Párty Alias patří mezi nejoblíbenější a nejlepší společenské hry na party. Podobně jako Activity je i tato herní edice dostupná v mnoha variantách. Doma tak můžete mít sbírku, která sestává nejen z klasické verze Párty Alias, ale také z verze pouze pro dospělé nebo naopak pro děti už od 5 let. Zajímavá je také varianta Ženy versus Muži, ve které každé z pohlaví vysvětluje pojmy ze světa svého protějšku.

Hra Párty Alias se podobá herní edici Activity. V tomto případě vysvětlujete významy slov s využitím jiných výrazů. Je povolené používat synonyma, antonyma a nápovědy. Může dojít i na předvádění těchto slov, hledání rýmů nebo slov na dané písmenko. Párty Alias si zahraje až 24 hráčů najednou, čímž se řadí mezi party hry pro nejvyšší počty osob.

3. Krycí jména

Krycí jména - party hry

KnihyDobrovský.cz

Krycí jména nejsou obyčejná party hra. Jedná se o původně českou hru, za kterou stojí jméno Vlaada Chvátil. Stala se úspěšnou po celém světě a dokonce získala prestižní ocenění Spiel des Jahres 2016. Za jejím úspěchem stojí originalita a vtipný a zábavný charakter. Donutí vás přemýšlet, zároveň ale poskytne příjemný oddech během dovolené, teambuildingu i oslav.

Hra Krycí jména se objevila i v našem článku Karetní hry. Začlenění do několika výběrů jí patří zcela právem. Vaším úkolem v této hře je zkontaktovat všechny své agenty, jejich jména ale neznáte. Zná je pouze hlavní agent, který vám cestu za nalezením jejich jmen usnadňuje pomocí indicií. Ale pozor – špatně uhodnuté jméno může znamenat, že zkontaktujete nájemného vraha nebo agenta soupeřů.

4. Co to čmáráme?

Co to čmáráme - party hry

Albi.cz

Hru Co to čmáráme? bychom mohli klidně zařadit mezi hry na dětskou party. Je totiž vhodná pro hráče už od 7 let a doba hraní se pohybuje kolem 15 minut. Zahrát si může až 8 dětí, minimum jsou 3. Vychází z verze pro děti od 12 let, která se vyznačuje trochu vyšší komplexností a doba hraní se v tomto případě může pohybovat od 30 minut výše. Princip hry ale zůstává zachován.

Jedná se v podstatě o kooperativní hru, která spočívá v kreslení a hádání. Úkolem hráčů je vytvořit obrázek, během kreslení však hráči doplňují jeden druhého. Předpokladem pro úspěch je spolupráce, nikoliv talent na kreslení. Jeden z hráčů vždy plní funkci Kritika, tedy osoby, která hádá význam obrázku. Součástí balení je malířský stojan včetně mazatelné fixy.

5. Příběhy z kostek

Příběhy z kostek - party hry

AgátinSvět.cz

Hry na dětskou party by měly být jednoduché, krátké a hlavně zábavné. Zároveň by ale pro děti měly být něčím přínosné. To je přesně případ hry Příběhy z kostek, která u dětí rozvíjí spolupráci, fantazii, slovní zásobu a řeč. Je vhodná pro děti už od 6 let. Hru v délce zhruba 20 minut si zahraje dva a více hráčů. Hra nelpí na přísných pravidlech, jde hlavně o to, aby se každý hráč bavil.

Příběh vypráví hráči prostřednictvím symbolů na kostkách. Kostek je v balení celkem devět. Každá z nich je opatřená šesti obrázky, které dávají vzniknout již zmiňovaným příběhům. Jaké obrázky vybrat? Jednoduše hodíte kostkami. Na základě toho, jaké obrázky se objeví, začnete vyprávět. Hra je zabalená v magnetické krabičce, takže ji můžete vzít kamkoliv s sebou.

6. Devadesátky – Prožij a přežij

Devadesátky Prožij a přežij - party hry

KnihyDobrovský.cz

Mezi našimi tipy na party hry naleznete něco pro každou věkovou kategorii. Tento tip míří za dospěláky, kteří si pamatují události 90. letech a rádi by si je znovu připomněli a prožili. Cílem hry je popisovat výrazy, které se týkají právě této doby. Spočívá také v poslouchání dobových hitů, předvádění filmů a rýmování. Vítězem je tým, který se dostane do zlomového roku 2000 jako první.

Výhodou této hry je, že si ji můžete zahrát v opravdu velkém množství osob. Hrát vás totiž může až 20. Minimální počet hráčů jsou pak 3. Doba hraní je trochu delší a pohybuje se kolem 45 minut, vadit vám to ale nebude. Hra je zábavná, otázky jsou zajímavé a přimějí vás zavzpomínat. Bezpochyby se ale dozvíte spoustu věcí, o kterých jste třeba ani nevěděli.

7. Twister

Twister - party hry

VeselýDrak.cz

Twister je vedle Párty Alias a Activity naprostá klasika, kterou milují hlavně děti. Když z pokoje uslyšíte křik, nelekejte se – s největší pravděpodobností se jen děti snaží udržet rovnováhu na jedné ruce a noze, zatímco jsou propletení s dalšími hráči. Pravdou je, že se při této hře mohou úplně stejně dobře bavit i dospělí. Jen možná v nižším počtu.

Twister je hra, kterou se logicky vyplatí hrát minimálně ve dvou osobách. Maximální počet hráčů je 10, uvidíte ale sami, v kolika lidech vám bude její hraní příjemné. Pravidla asi nemusíme dlouze vysvětlovat, ale pro jistotu si je rychle zopakujeme. Na základě vytočených symbolů posouvají hráči po herní desce své končetiny. Vypadává ten, kdo se o herní desku opře jinou částí těla než ploskou nohy nebo dlaní.

8. Milaniwood – Dřevěné mikádo

Milaniwood - Dřevěné mikádo - party hry

AgátinSvět.cz

Ne každý z vás by možná považoval mikádo za párty hru. Jedná se o hru, která vyžaduje velkou míru trpělivosti a soustředěnosti, a s kapkou alkoholu v krvi to pravděpodobně nepůjde zrovna jednoduše. Ale o to větší zábava to může být. Výhodou tohoto balení navíc je, že ho díky praktické gumičce můžete snadno přeměnit v pěkný doplněk do domácnosti.

Hlavním smyslem barevných tyčinek je hra mikádo. Hra, kterou známe z dětství, potrénuje vaši přesnost a pevnou ruku. V momentě, kdy začnete vytahovat jednu hůlku po druhé, aniž by se ostatní pohnuly, možná zapomenete na vteřinu dýchat. Hra je napínavá do poslední vteřiny. A čím déle ji hrajete a čím méně tyčinek zůstává, tím se hra stává těžší a těžší.

9. Beer Pong

Beer pong - party hry

Alza.cz

Beerpong není zrovna hra na dětskou oslavu, ale v našem článku své místo bezpochyby má. Těší se totiž čím dál tím větší oblibě. A dobrou zprávou je, že nemusíte čekat na další posezení s přáteli v hospodě, abyste si ji mohli zahrát. Pokud na to totiž máte dostatek místa, můžete si stůl na beerpong s veškerým příslušenstvím pořídit i k sobě domů, na zahradu nebo na chatu.

Stoly na beerpong mívají skládací konstrukci, takže je můžete rozbalit jen pro účely hry a po ní je zase uklidit. V balení bývá kromě stolu i už zmiňované příslušenství, které má podobu míčků a kelímků. Pro ještě větší zábavu si můžete pravidla hry upravit podle své fantazie. Nohy stolu disponují protiskluzovými krytkami a jsou výškově nastavitelné. Kelímky se upevňují do připravených otvorů.

10. Tos přehnal!

Tos přehnal - party hry

TlamaGames.com

Název další párty hry nemá vyvolat mezi hráči žádný konflikt. Možná by vás nenapadlo, že ve skutečnosti odkazuje na smysl hry. V ní je vaším úkolem hádat čísla. Jeden z hráčů je vyzván k číselnému tipu, který bude odpovědí na položenou otázku. Další hráči řeknou číslo buď vyšší, nebo bude jejich odpovědí právě věta Tos přehnal. Prohrává ten, kdo nasbíral nejvíce záporných bodů.

Výhodou této hry je, že k ní potřebujete pouze karty s otázkami a nic víc. Díky tomu si ji můžete zahrát prakticky kdekoliv a kdykoliv, nejen během párty a oslav. Je vhodná až pro 10 hráčů ve věku od 12 let. Doba hraní je krátká a činí necelých 15 minut. S kartou zdvojování si můžete pravidla hry trochu upravit a udělat si ji tak ještě zajímavější.

11. Hedbanz Lightspeed

SPIN MASTER GAMES HEDBANZ LIGHTSPEED - party hry

4kids.cz

Společenská hra Hedbanz je vhodná pro všechny věkové kategorie, takže si ji zahraje celá rodina. Je vhodná pro děti už od 6 let a počet hráčů se může pohybovat od 2 do 6 osob. Díky svému zábavnému charakteru si získá i děti v pubertálním věku a ani ony se za ni nebudou muset stydět mezi svými vrstevníky. Navíc se bude líbit klukům i holkám bez rozdílu.

Společenská hra Hedbanz je podobně jako i další hry z této kategorie dostupná v několika herních variantách. Základem je varianta Vystřelující karty, existuje ale i verze pouze pro dospělé nebo Tlapková patrola. My jsme si pro ukázku vybrali Lightspeed. Při každé z nich má ale na čele hráč speciální čelenku, do které jsou umístěny karty, které určují průběh hry.

12. Černé historky

Černé historky - party hry

Alza.cz

Mezi všemi veselými hrami plnými smíchu a zábavy hra Černé historky trochu vyčnívá. Má detektivní a tajuplný charakter a zavede vás do prostředí záhadných příběhů, které budete muset řešit. Hru si můžete zahrát ve dvou a více hráčích. Hra je jednoduchá na pochopení, takže ji mohou hrát i děti od 12 let. Hrací doba činí zhruba 15 minut.

Hra sestává z 50 karet, které odkazují na 50 příběhů. Jeden z hráčů je určen jako vypravěč, jehož úkolem je číst historky a odpovídat na otázky ostatních hráčů. Jejich úkolem následně je, aby odhalili, jak k historkám mohlo dojít. Stanou se tedy na chvíli detektivy. Příběhy se mohou zdát trochu děsivé, hlavním cílem hry ale je, aby vás zabavila.

13. Tik Tak Bum Family

Tik Tak Bum Family - party hry

VeselýDrak.cz

Chystáte rodinnou oslavu, které se účastní i děti, a potřebujete jednoduchou společenskou hru pro vás všechny? Tik Tak Bum Family je zábavná a napínavá hra, při které mohou hráči prokázat svoji šikovnost i slovní zásobu. Součástí balení je hrací deska, karty, hrací figurky, kalíšek s kuličkou, destičky se žížalou, kostka se symboly a elektronický měřič času.

Jaký je princip hry? Již zmiňovaný měřič času je představován bombou, které se každý z hráčů chce rychle zbavit. Nezbaví se jí však dříve než v momentě, kdy splní zadaný úkol. Hra sestává ze tří slovních a dvou dovednostních úkolů. Hra je velice dobře hodnocená a mezi dětmi i jejich rodiči oblíbená. Hra je držitelem prestižních ocenění.

14. Čtyřmi slovy

Čtyřmi slovy - party hry

TlamaGames.com

Slovní hry jsou během párty a oslav velice oblíbené, proto zde máme již několikátého zástupce, který prověří vaši slovní zásobu. Čtyřmi slovy je hra pro 3 až 6 hráčů ve věku od 10 let. Herní doba je ideální – od 15 do 30 minut. Krátká, rychlá a zábavná. Tato hra zkrátka splňuje všechny parametry her na oslavy. Hra je kompletně v českém jazyce.

Základem kooperativní hry se slovy jsou karty s klíčovými slovy. Na základě prohlédnutí těchto karet píšete na hráčskou desku to, co tyto karty spojuje. To, co napíšete, je nápovědou pro ostatní. Následuje hádání a počítání bodů za uhodnutá slova. V průběhu celé hry hrajete jako tým a s každou další hrou se snažíte překonat své nejlepší skóre.

15. Člověče, napij se

ČLOVĚČE, NAPIJ SE - party hry

4kids.cz

V některých deskových hrách na párty může pochopitelně figurovat i alkohol. Jednou takovou hrou je Člověče, nezlob se. Jak už správně hádáte, je verzí populární deskovky. Při vyhození vaší figurky je ale do hry začleněn důležitý prvek: měli byste se napít alkoholu. Z toho zcela logicky vychází, že je tato hra vhodná pouze pro dospělé. Zahraje si dva až osm hráčů.

Od klasického Člověče se tato verze liší také tím, že na vás po cestě z hospody do domečku čekají další překážky. Herní plán je vybavený zkratkami, které můžete na cestě využívat. Můžete také brát karty nebo znepříjemňovat hru ostatním s pomocí dalších zajímavých prvků. Hra je velice zábavná a také velice efektivní, pokud chcete večer zakončit s alkoholem v krvi.

16. Jak se zabavit na párty?

Deskovky prokáží během oslav velkou službu, ale jak se zabavit na párty, když vás nebaví nebo u sebe zrovna žádnou nemáte? Existuje spoustu dalších možností a tipů na hry na oslavě, které vám umožní během sešlosti zažít nezapomenutelnou zábavu.

  • ochutnávky naslepo – účastníci mají zavázané oči a hádají, jaké jídlo jim dáváte do úst
  • pantomima – hra, která je součástí spousty deskovek, zahrát si ji ale můžete i samostatně, ideálně v týmech proti sobě
  • rozesmívání – jakmile hráč neudrží v ústech vodu, protože jste ho rozesmáli, prohrává
  • karaoke – s kapkou alkoholu v krvi se rozezpívá i ten, kdo se jindy stydí
  • slovní fotbal – hráč svým slovem navazuje na koncovky předchozích slov
  • město, jméno, zvíře, věc – hra zaměřená na slovní zásobu, ke které potřebujete jen papír a tužku
  • nikdy jsem … – popíjecí hra, při které hráči svými výroky odhalují minulost svých protihráčů
  • obálka s úkoly – vtipné úkoly na párty dejte do obálky a nechte ji kolovat mezi hráči
  • flaška – hráč, na kterého ukazuje hrdlo lahve, si vybere mezi pravdou a úkolem

Jaké jsou další zábavné hry na párty? Inspirujte se třeba zde.