Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Dobrá Víla » Dárky pro děti

Dárky za vysvědčení – Co dát dětem za vysvědčení?

31. 5. 2024 aktualizováno

Dárky za vysvědčení by měly představovat kategorii, ve které naleznete jen samou zábavu, relax a uvolnění. Přesně to si totiž žáci a studenti na konci školního roku zaslouží. Může to být něco, co nastartuje prázdniny, ale i něco, co už si dlouho přáli, a teď to může přijít v podobě odměny. Co dětem za vysvědčení? Poradíme, co potěší prvňáčka i studenta střední školy.

Pokud nenajdete, co hledáte, můžete se inspirovat dalšími tipy na dárky pro děti.

1. Výlet do zábavního parku

Výlet do zábavního parku - dárky za vysvědčení

Slevomat.cz

Zážitky a výlety jsou podle nás ty nejlepší dárky za vysvědčení. Po celém roce totiž přichází zasloužené volno a s ním i letní počasí, které by se mělo využít. Nemusíte čekat, až dorazí další pouť – zabalte batohy, dotankujte plnou nádrž a vyrazte do Polska, kde se nachází zábavní park Zatorland. Nachází se přibližně 140 km od Ostravy. K dispozici je i rodinné vstupné.

Hlavním lákadlem parku je největší dinosauří park ve střední Evropě. Více než 100 pohyblivých i nepohyblivých exponátů vás vrátí zpět v čase. Navštívit můžete i 5D kino. A to nejlepší? Vstupenka je dvoudenní! Oblíbenou volbou je také park Energylandia, rovněž v Polsku. V Německu pak patří mezi nejnavštěvovanější parky pro děti Playmobil Fun Park.

2. Sportovní vybavení na léto

Sportovní vybavení na léto - dárky za vysvědčení

inSPORTline.cz

Ať už se během letních prázdnin chystáte s dětmi vyrazit kamkoliv, vlastnit nějaké sportovní vybavení na léto se vždycky hodí. Sezení v lavicích totiž mají během celého roku opravdu dost – je čas se hýbat! Naučte je třeba jezdit na kole, nebo jim jako dárek za vysvědčení pořiďte kolo nové a lepší, než bylo to minulé. A nezapomínejte na jejich bezpečnost.

Pokud nevíte, jestli by kolo vůbec ocenil, nechte vašeho pilného žáka, aby si vybral sám. Třeba se nakonec rozhodne pro jiný prostředek a vy budete rádi, že jste mu nechali volnou ruku. Mezi dětmi jsou oblíbené také kolečkové brusle. Ať už ale pořídíte cokoliv, nezapomeňte stejným prostředkem vybavit i sebe. S kým jiným by pak děti podnikaly výlety?

3. Desková hra pro dlouhé chvíle

Desková hra pro dlouhé chvíle - dárky za vysvědčení

KnihyDobrovský.cz

Jako odměna za vysvědčení perfektně poslouží také desková hra. Ale jakou vybrat? Vědomostní? Logickou? A co takhle nechat jejich hlavičky trochu odpočinout a dopřát jim nějakou zábavnou hru, u které nemusejí zase až tolik přemýšlet třeba nad tím, jak dlouho vládl Karel IV.? My bychom sáhli po Párty Alias ve verzi Pro děti. Každá letní přespávačka s ní hned dostane nový rozměr.

Tato verze Párty Alias je vhodná pro děti od 5 let – proto bychom ji klidně zvolili jako dárek za vysvědčení pro prvňáčka. Sáhnout ale můžete i po klasické verzi, která je vhodná pro hráče už od 11 let. Ovšem pokud se přes léto chystáte cestovat, přichází v úvahu jiná kategorie her. Cestovní hry se vejdou do batohu a mnohdy i do kapsy a můžete si je zahrát téměř kdekoliv.

4. Hudební nástroj

Hudební nástroj - dárky za vysvědčení

ElisDesign.cz

Vaše dítě nemusí chodit na uměleckou školu, aby se pro něj jako dárek k vysvědčení hodil hudební nástroj. Na jeho hudebním talentu vlastně ani nezáleží. Hra na hudební nástroj je přínosná, i kdyby si dítě mělo jen tak brnkat. Vybrané ukulele je další skvělý tip na dárek za vysvědčení pro prvňáčka, je totiž vhodné pro děti už od školky.

Toto ukulele má krásné zvířecí vzory a je vyrobené z kvalitního dřeva. Barvy, kterými je natřeno, jsou netoxické a zdraví bezpečné. Podobně barevné a veselé je také toto banjo, které je určené pro děti do věku osmi let. Jakákoliv dřevěná hračka se může pyšnit svou dlouhou životností, kvalitou a hlavně jedinečným designem a zpracováním.

5. Lego stavebnice

Lego stavebnice - dárky za vysvědčení

Alza.cz

Nemůžeme si odpustit zařazení Lega mezi dárky za vysvědčení. Je to totiž dárek vhodný pro každou věkovou kategorii – mezi Lego stavebnicemi najdete to pravé pro žáky základních i středních škol. Najít mezi nimi ale můžete i stavebnice pro děti už od 1,5 roku, pro teenagery nebo pro dospělé. K dostání je navíc nespočet témat a motivů.

Lego je tím pravým dárkem hlavně pro sběratele. Takže pokud víte, že už doma nějaké má, pravděpodobně neuděláte chybu s pořízením další kolekce. Oblíbené jsou ale i další stavebnice. Dětem v prvních ročnících základní školy stále stíháte koupit stavebnici Merkur, která podporuje technické a tvůrčí dovednosti. Na výběr je mezi malými i velkými sety.

6. Kniha pro chytré hlavičky

Kniha pro chytré hlavičky - dárky za vysvědčení

AgátinSvět.cz

… ale i pro ty, kterým třeba čtení ve škole moc nešlo. Během prázdnin bude čas trénovat čtení i psaní. Jen je zapotřebí z toho školákům udělat hru a vybrat takovou knihu, která je bude bavit. To může být problém u starších dětí, které začínají být poměrně náročnými zákazníky, kterým se těžko zavděčíte. Všechny děti od 12 let si ale zamilují knihu Cestuj.

Jak už název napovídá, kniha je prostředkem dětí k zapisování veškerých zážitků a připomínek týkajících se jejich cest. Mohou si do ní přidávat fotografie, procházet si v ní ilustrované mapy a označovat země, které navštívily. Zkrátka taková oddechovka. Relax jim umožní i omalovánky a příslušenství na kreslení. V této kategorii objevíte i malé mazací tabule a kreativní sady.

7. Mobil, tablet nebo konzole

Mobil, tablet nebo konzole - dárky za vysvědčení

Alza.cz

Nenapadají nás lepší dárky za vysvědčení pro středoškoláky než elektronika. Někteří rodiče si možná raději schovají tento tip na dárek k maturitě nebo k promocím. V dnešní době je ale třeba notebook téměř již nedílnou součástí výuky i na střední škole. A co si budeme nalhávat – při brigádách si na nějaký výkonný kousek studenti jen ztěží našetří. Minimálně jim to potrvá dlouho.

Kromě notebooku můžete vybírat i mezi mobily nebo tablety. Nám se to zdá jako pěkná motivace pro úspěšný školní rok. Nikoliv úplatek, ale motivace. Ale pokud máte o váze takové odměny za vysvědčení své pochybnosti, pořiďte dárek celé rodině. Řeč je o herních konzolích, které ovládly svět gamingu a jsou k dostání v mnoha provedeních.

8. Čokoláda jako odměna za vysvědčení

Čokoláda jako odměna za vysvědčení - dárky za vysvědčení

Chocolissimo.cz

Byl by hřích, kdyby nám mezi tipy na dárky za vysvědčení chyběla nějaká sladkost. Je to totiž přesně ta drobnost, kterou spousta z vás hledá. Možná jste si nejdříve říkali, že čokoláda je moc prvoplánová, ale i ta může být originálním dárkem. A o originalitě horké čokolády v pecičkách nemůže být vůbec pochyb. Příprava oblíbeného čokoládového nápoje bude nesmírně jednoduchá.

Raději byste standardní čokoládu, kterou mohou jen tak mlsat? Sada čokoládových figurek v podobě dinosaurů potěší každé dítko. Figurek je celkem pět a jsou vyrobené z mléčné belgické čokolády. Roztomilou variantou je také čokoládový medvídek. V popisu sice stojí, že je vhodný jako valentýnský dárek pro zamilované, ale my věříme, že se do něj děti zamilují úplně stejně.

9. Nevšední zážitek

Nevšední zážitek - dárky za vysvědčení

Zážitky.cz

Co za vysvědčení, když chcete školáky potěšit něčím neotřelým, co jim dá vzpomínky na celý život? Něčím, s čím se budou moci pochlubit i svým spolužákům? Jeden tip tu máme: paintball pro děti. Parádní akční zážitek, který jim zanechá samé vzpomínky, ale žádné modřiny. U dětské verze se totiž používá trochu jiný typ kuliček, který je šetrnější vůči tělu.

Paintball pro děti je v rámci tohoto zážitkového voucheru vhodný pro hráče od 6 do 15 let. Takže máte po celou základku čas, abyste dětem tento dárek za vysvědčení darovali. Pokud si nerady hrají na akční hrdiny, máme něco i pro klidnější školáky. Venkovní úniková hra, kterou si mohou zahrát v Brně, Českých Budějovicích, Liberci, Ostravě, Plzni nebo Praze.

10. Trocha nezdravého mlsání

Trocha nezdravého mlsání - dárky za vysvědčení

Nutworld.cz

Děti milují sladkosti. Pokud ale neholdují čokoládě, je na místě vybrat jinou sladkost, kterou ocení. Dříve, než se vydáte do obchodu a začnete vybírat nejrůznější cukrovinky, zkuste se i v tomto případě zamyslet nad originalitou. Třeba zelené žabky, které vidíte na obrázku, jsou podle nás tou správnou volbou. Přeci jen na obalu stojí, že jsou přímo k zulíbání.

Myslíte si, že se školáci při pohledu na žabičky spíše oklepou, než aby se jim začaly sbíhat sliny? Pak vyberte něco, co láká už na první pohled. Bezpochyby jsou to tahle srdíčka s broskvovou příchutí. Obličeje se jim při ochutnání ale možná trochu zkřiví – srdíčka jsou totiž sladko-kyselá. To je ale oblíbená kombinace, které jen ztěží někdo odolá.

11. Hračka nebo jiná drobnost

Hračka nebo jiná drobnost - dárky za vysvědčení

4kids.cz

Mezi dárky pro děti za vysvědčení by neměly chybět drobnosti v podobě hraček. U dětí na druhém stupni pravděpodobně s takovým dárkem neuspějete, ale děti na prvním stupni to stále ocení. Holčičkám můžete pořídit třeba deníček se zámkem, který vidíte na obrázku. Během letních prázdnin se bezpochyby najde spousta příležitostí, které si ráda zapíše.

Deníček s princeznami pro holčičky, tak čím potěšit chlapce? Něčím, díky čemu se budou moci pořádně vyřádit a dát naplno průchod své akční povaze. Sada na výrobu slizu jim umožní být kreativní a posléze i trochu divocí. Proslulé Tamagochi pak ocení každé dítě. To je navíc vhodné i pro děti v nízkém věku, takže se hodí třeba jako dárek za vysvědčení pro prvňáčka.

12. Tričko s oblíbeným hrdinou

Tričko s oblíbeným hrdinou - dárky za vysvědčení

Imago.cz

Nesmíme zapomenout ani na tento tip, tričko je přece tak zřejmý dárek. Hodí se ke každé příležitosti a vysvědčení není výjimkou. Největší radost ale školáci budou mít, pokud bude tričko ozdobené jejich oblíbeným hrdinou. Je to třeba Groot ze Strážců Galaxie? Pak máme dobrou zprávu, protože i tento malý stromový hrdina je motivem pro oblečení.

Groot je motivem i pro další předměty. Pokud vybíráte dárek za pololetní vysvědčení, můžeme doporučit třeba pokladničku s Grootem. A proč ji zvolit zrovna jako dárek za pololetní vysvědčení? Protože do léta budou mít školáci možnost ještě naspořit nějaké penízky, které mohou během prázdnin rozfofrovat. Pokladnička je opravdu roztomilá.

13. Stolní fotbálek

Stolní fotbálek - dárky za vysvědčení

Balabim.cz

Zábava, zábava a ještě jednou zábava. Stolní fotbálek je něco, co spojuje přátele i rodiny. Hra, kterou si typicky zahrajete v hospodě, ale mini verzi si můžete zahrát i doma na gauči. A věříme tomu, že své využití najde v každém případě – ať už jej zvolíte jako dárek za pololetní vysvědčení nebo dárek za vysvědčení na konci roku. I během léta mohou přijít deštivé dny, kdy přijde vhod.

Pokud je váš školák spíše fanouškem hokeje než fotbalu, máme jeden tip i pro něj. Vyrobený ze dřeva a plastu míří do nabídky také stolní hokej s opravdu jedinečným designem. Je totiž neonový, takže ve tmě svítí. Pro tuto funkci jsou zapotřebí baterie, které nejsou součástí balení, tak je nezapomeňte přikoupit. Součástí balení jsou odrážedla, puky i ukazatel skóre.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (41 hlasů)

Autor článku

Adéla
Adéla

Miluji život a vychutnávám si ho plnými doušky. Momentálně mě definují tři věci: cestování, poznávání a posouvání vlastních hranic. Obdarovávání mých nejbližších mám spojené s úsměvem na jejich tváři. S úsměvem, který mě pokaždé zahřeje u srdce.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář